تاریخ: ۱۶:۳۹ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از خراسان‌شمالی به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثار گران خراسان شمالی مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران، استان به مناسبت سالروز ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانبازپیامی صادر کرد که متن پیام به شرح زیر است:مقام معظم رهبری […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از خراسان‌شمالی به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثار گران خراسان شمالی مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران، استان به مناسبت سالروز ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانبازپیامی صادر کرد که متن پیام به شرح زیر است:
مقام معظم رهبری :
یک‌وقت در مورد جانبازها فکر مى‌کردم، که به نظرم رسید گاهى فضیلت آنها از شهدا هم بیشتر است.
بسمه تعالی
جانبازان ، اَسنادِ شرف و یادگارهای معطّرِ آن روزگارند که به فتوای امام ، درهای بهشت از جبهه های غرب تا جنوب ، به روی عاشقان گشوده شده بود .
جانبازان ، اسماعیل های از منا برگشته و زخمیانِ  تیغ شهادت اند . پاکبازانی که عِطرِ شهادت را ، به مشامِ  جانمان می رسانند و فضای جامعه را معطّر می سازند.
جانبازان شهیدانِ زنده ی اسلام و شاهدانِ سربلندِ انقلابند . سندِ  مجسّمِ اخلاص و ایثارند ، دیباچه ی شرفِ امّتند ،  جانبازان ، عِطرِ شهادت را به مشامِ جانمان می رسانند و فضای جامعه را معطّر می سازند .
با چراغ داغی که در دل دارند و مشعلِ صبری که بر کف گرفته اند ، راهِ  زندگیمان را روشن و بی ابهام می سازند!
اگر دست و پایی داده اند ، در فضای عرفان ،  بال و پری یافته اند .
اگر رفتن را ، از آنان گرفته اند  ، در وادی سلوک پیشتازند .
اگر « دیده » داده اند ، دید گرفته اند ، اگر بصرشان رفته ، بصیرت یافته اند ، جانبازی شان ، مدرکِ  جهاد و سندِ  مقاومت است .
جانبازان  ، در میانِ  امّتِ  اسلام  ، چَشمند و چراغ .
جانبازان ، یادگارِ  هشت سال دفاعِ  از قرآنند .
عظمتِ  روحشان و صبر و تحمّلشان  ، الهام بخشِ  ماست .
جانبازان ، یادگارِ  حماسه و سند ایثار و اخلاصند . پاکبازانی هستندکه عِطرِ شهادت را ،  به مشامِ  جانمان می رسانند .
کسانی که برای سلامتِ  انقلاب و سربلندی اسلام ، سلامتی خود را فدا کرده  ، نورانیّتی ابدی دارند و رضای حق ، مونس و همدمِ  همیشگی آنها هستند .
روز جانباز فرصت مناسبی است که نسل امروز ما علاوه بر الگوپذیری از رشادت ها و جانبازی های حضرت عباس(ع) در وقایع دفاع مقدّس و دلاوری ها و شجاعت های جانبازان عزیز و غیرتمند ایران اسلامی به مطالعه بپردازند و درسها و پیامهای زندگی ساز را از متن این تاریخ ماندگار استخراج نمایند. این روز به تمامی ملت ایران تبریک باد و توفیق روز افزون را از درگاه ابدیت برای همگان آرزو مندم.
محمد تقی عزیزی
مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران خراسان شمالی

این مطلبو از دست ندید!  منهدم کردن گروه قاچاق چوب در خاش
برچسب ها: , ,