گروه: اخبار
تاریخ: ۲:۳۴ :: ۱۳۹۶/۰۹/۱۰
عضو بسیج حقوقدانان کشور خواستار برگزاری دادگاه رسیدگی به جنایت های داعش شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا عباسعلی کدخدایی شامگاه پنجشنبه در همایش ‘مدافعان حرم، مدافعان حقیقی حقوق بشر’ در مشهد اضافه کرد: اگر قرار هست ریشه این گروههای تروریستی خشکانده گردد جامعه جهانی ضروری هست نسبت به تشکیل این دادگاهها اقدام کرده و دولت هایی که تهیه پولی و امکاناتی داعش را […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا عباسعلی کدخدایی شامگاه پنجشنبه در همایش ‘مدافعان حرم، مدافعان حقیقی حقوق بشر’ در مشهد اضافه کرد: اگر قرار هست ریشه این گروههای تروریستی خشکانده گردد جامعه جهانی ضروری هست نسبت به تشکیل این دادگاهها اقدام کرده و دولت هایی که تهیه پولی و امکاناتی داعش را به عهده داشته اند، محاکمه گردند.
وی به جنایات ایالات متحده در ویتنام، افغانستان، عراق و زندان گوانتانامو اشاره کرد و عنوان کرد: این کارهای بر خلاف مقررات کشور ایالات متحده و ارگان ملت های متحد انجام شده ولی هرگز مورد ایراد مدعیان حقوق بشر قرار نگرفته به چه سبب که دادگاههای مدعی حقوق بشر صرفا در جاهایی که منفعت های ایالات متحده به خطر نمی افتد، اقدام می کنند.

این عضو حقوقدان شورای نگهبان با تجلیل از رشادتهای شهدای مدافع حرم در سایه تدبیر مقام معظم رهبری بیان داشت: هم حالا گروهک منافقین و یا صدام و دیگر معاندان جمهوری اسلامی چه سرنوشتی پیدا کرده اند؟ بعضی کشورهای عربی منطقه نیز اگر همین مشی را پی دریافت کنند به سرنوشت همانند این گروهها مبتلا خواهند گردید.

وی اضافه کرد: متاسفانه کشورهای استکباری با استفاده از وسیله حقوق بشر بر علیه توسعه دیگر کشورها گام برمی دارند، حال اگر قرار هست این مقررات برای بشر سعادت به بار بیاورد با چه روشهایی ملتهای متفاوت ضروری هست از این مقررات برخوردار شوند؟
وی اضافه کرد: متاسفانه کشورهای استکباری با استفاده از وسیله حقوق بشر بر علیه توسعه دیگر کشورها گام برمی دارند، حال اگر قرار هست این مقررات برای بشر سعادت به بار بیاورد با چه روشهایی ملتهای متفاوت ضروری هست از این مقررات برخوردار شوند؟ این حقوقدان افزود: ما معتقدیم اگر قرار هست نظام حقوق بشر شکل بگیرد ضروری هست از آدم شناخت حقیقی دارا باشد و مقررات وضعیت شده نیز بر این اساس بوده و بدون تبعیض با کشورها برخورد گردد.

کدخدایی اضافه کرد: علم دفاع از حقوق بشر را شهدای مدافع حرم برداشته اند، افرادی که جان خود را برای رهایی جان مسلمان و غیرمسلمان در منطقه فدا کردند. این مفهموم حقیقی حقوق بشر هست.

محمد فدوی، ریاست ارگان بسیج حقوقدانان خراسان رضوی نیز بعنوان میزبان این همایش عنوان کرد: امید داریم با حضور بسیجیان حقوقدان و پررنگ شدن نقش آنها، کارهای حقوقی این مجموعه من جمله دنبال کنندهی مبحث نقش آفرینی شهدای مدافع حرم در دفاع از حقوق بشر بصورت جدیتر دنبال کنندهی گردد.

خبرنگار:ناصراسدزاده هروی ** انتشار یافتن دهنده: علی اصغر ایزدی
۳۲۲۱/۵۱۳۲