گروه: اخبار
تاریخ: ۶:۳۱ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۴
عصبانیت مخالفان دولت آلمان از کاربرد تانک های آلمانی توسط ترکیه در سوریه

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، ‘آگنیزگا بروگر’ (Agnieszka Brugger ) از نمایندگان حزب سبز در پارلمان آلمان تاکید کرد که دولت آلمان باید بطور واضح و روشن موضع خود را درقبال هجوم ترکیه به عفرین سوریه مشخص نماید. وی که از کارشناسان دفاعی حزب سبز هست، علاوه بر این با انتقاد […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، ‘آگنیزگا بروگر’ (Agnieszka Brugger ) از نمایندگان حزب سبز در پارلمان آلمان تاکید کرد که دولت آلمان باید بطور واضح و روشن موضع خود را درقبال هجوم ترکیه به عفرین سوریه مشخص نماید.
وی که از کارشناسان دفاعی حزب سبز هست، علاوه بر این با انتقاد شدید از نحوه همکاری برلین با دولت رجب طیب اردوغان ریاست جمهوری ترکیه گفت که مسیر مشخص شده توسط آنگلا مرکل صدراعظم و زیگمار گابریل وزیر خارجه آلمان ‘شکستی مصیبت آمیز’ هست.
وی در گفت وگو با یک روزنامه آلمانی علاوه بر این خواستار توقف سریع تمام صادرات جنگ افزار ها آلمان به ترکیه گردید.
‘ ‘یان کورته’ از نمایندگان ارشد پارلمان آلمان از حزب چپ ها نیز از آنگلا مرکل خواست که توضیحی رسمی در مورد سیاست دولتش در ازای ترکیه عرضه کند.
کارشناسان نظامی در آلمان تایید کرده اند تصویر هایی که از عملیات نظامی ترکیه در عفرین منتشر گردیده تانک های لئوپارد آلمانی را نشان می دهد.
دولت آلمان سال ۲۰۰۵ مجوز صادر کردن تانک های لئوپارد به ترکیه را صادر نمود و علاوه بر این با هدف تنش زدایی با ترکیه بتازگی اعلام نمود که می خواهد در قالب یک قرارداد جدید این تانک های ارتش ترکیه را به امکانات خوب تر ضد مین تجهیز نماید.
در این حال انتشار تصویر های این تانک ها در هجوم ترکیه به عفرین دولت آلمان را در شرایط سختی قرار داده و حتی سیاستمدارانی از حزب ‘دمکرات مسیحی’ مرکل نیز خواستار توقف این قرارداد شده اند.
زیگمار گابریل وزیر امور خارجه آلمان روز دوشنبه در ارتباط تلفنی با مولود چاووش اوغلو همتای ترکیه ای خود نسبت به عملیات نظامی ترکیه در عفرین سوریه ابراز نگرانی نمود اما برلین هجوم ترکیه را محکوم نکرده هست.
عملیات ترکیه نامیده شده به ‘شاخه زیتون’ در منطقه عفرین در شمال غربی سوریه از روز شنبه ۲۰ ژانویه (۳۰ دی) شروع شده هست.
دولت ترکیه هدف از این عملیات را نابود شدن تروریست های پ. دولت ترکیه علاوه بر این این عملیات را با استناد به حق دفاع مشروع بین المللی و قطعنامه های مقابله با تروریسم شورای امنیت و ماده ۵۱ منشور سازمان ملل حق خود می داند.

شبک**اروپام**۱۰۷۸**۱۳۹۲**خبرنگار: بابک جعفری**انتشار: ابوالفضل بابایی