گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۳:۳۲ :: ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
عشایر تویسرکان از هزاران عزادار حسینی پذیرایی کردند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، در محرم و صفر هر کسی به هر نحوی عشق و ارادات خود را به سیدالشهداء (ع) و یاران ایشان نشان می‌دهد. نذری دادن سنت حسنه‌ای است که در این ایام رنگ و بویی معنوی بیشتری به خود گرفته است، چرا […]

عشایر تویسرکانی از ۱۰ هزار عزادار حسینی پذیرایی کردبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، در محرم و صفر هر کسی به هر نحوی عشق و ارادات خود را به سیدالشهداء (ع) و یاران ایشان نشان می‌دهد.

نذری دادن سنت حسنه‌ای است که در این ایام رنگ و بویی معنوی بیشتری به خود گرفته است، چرا که همین دور هم جمع شدن‌ها برای تهیه غذای نذری و پذیرایی از عزاداران حسینی زمینه ساز ایجاد وحدت و یکدلی است، که تنها درسایه محبت سالار شهیدان به دست می‌آید.

حال این روز‌ها عشایر تویسرکان ۶۰ رأس گوسفند و یک رأس گاو برای تهیه غذای نذری به منظور خدمت و پذیرایی از عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) قربانی کردند.

آنان با یکپارچگی خود دیگ‌ها را بر روی اجاق‌های گذاشتند و با گوشت‌های قربانی ،غذای گرم پخت کرده و با آن در شهرک عین آباد از حدود  ۱۰ هزار عزادار حسینی پذیرایی کردند و این گونه عشق و ارادت خود را به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) نشان دادند.

این مطلبو از دست ندید!  خواص سیر خام ناشتا برای لاغری

نان سنگگ هم تدارک دیدند و بر روی سفره‌های پهن شده گذاشتند، هر کسی گوشه‌ای از کار را گرفته بود و چه زیبا همه خود را خادم الحسین (ع) می‌نامیدند.