تاریخ: ۱۲:۴۴ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
سفر کاری یا سیاحتی معاون امور زنان ریاست جمهور؟!

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، راضیه امیان؛* سفر چند روزه معاون امور بانوان ریاست جمهور به و  معاونین و وزرای دولتی به استان‌ها انگار رنگ و بویی دیگر دارد؟! به جای اینکه به مأموریت کاری بروند به مأموریت سیاحتی تشریف فرما می‌شوند… حضور هر وزیر و معاون دولت در هر استان باید دستاورد‌هایی هم داشته باشد، […]

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، راضیه امیان؛* سفر چند روزه معاون امور بانوان ریاست جمهور به و  معاونین و وزرای دولتی به استان‌ها انگار رنگ و بویی دیگر دارد؟! به جای اینکه به مأموریت کاری بروند به مأموریت سیاحتی تشریف فرما می‌شوند…

حضور هر وزیر و معاون دولت در هر استان باید دستاورد‌هایی هم داشته باشد، اما سؤال اینجاست ره آورد حضور معاون اموربانوان ریاست جمهور در استان محروم چه بوده؟

.. از چارقدی گفت وگو کردید که نماد صلابت زن لر هست و هر جای زندگی احتیاج به جنگیدن داشته باشد، آن را محکم می‌بندد و همتش را افزون می‌کند و از حقش دفاع …

  اما ره آورد سفر شما برای بانوان رنج دیده و محروم این استان تنها پیشنهاد، پوشیدن لباس محلی در ادارات بود! آیا مشکل بانوان ما اهمیت ندادن به لباس محلی استانشان هست که نماد و هویت زن لر شمرده می‌شود؟ انگار از وضع پوشش بانوان کف استان خبر ندارید البته تقصیر از شما هم نیست؛ چون که ندیدید یا خوب تر هست بگویم نخواستید نگاه کنید…

دو مرتبه با شعار‌های رنگین و تکراری از آزادی، از اشتغال و کارآفرینی و عدالت جنسیتی گفت وگو کردید همان عدالت جنسیتی که حرف فمنیسمی و از بند‌های با اهمیت تحقق سند ۲۰۳۰ شمرده می‌شود. تناسب جنسیتی چیزی هست که مردم استان ما احتیاج دارند نه عدالت جنسیتی!

تناسب جنسیتی چیزی هست که مردم استان ما احتیاج دارند نه عدالت جنسیتی!همان گونه که خود می‌دانید امروزه به بهانه‌ی آزادی، دخترهای این سرزمین را از حیا و عفت دور می کنند و دست آویز بهانه‌های واهی و خوشگذرانی‌های مرسوم مردان می کنند و ابتذال از همین جا آغاز می‌شود.
 
خانم ابتکار شما حاضر نشدید صحبت‌های بانوان مظلومی را بشنوید که در سرزمین من دارند خاک می خورند و کسی بفکرشان نیست… از وضع بانوان و دخترهای بی سرپرست خبر دارید؟ از آمار بالای طلاق و خودکشی در استان چیزی به شما گفتند؟

این مطلبو از دست ندید!  مراسم افطار مردمی در پل طبیعت

در جلسه پربار اداری از دانشجوهای دختر این استان و وضع خوابگاه‌های خودگردان دانشجویی حرفی به میان آمده هست؟ از وضع تحصیلی زیادی از دخترانی که منحصرا بدلیل عدم پشتیبانی مالی به سمت ترک تحصیل و یا ملزم به اکتساب درآمد از طریق شغل‌هایی که در شأن آن‌ها نیست، خبر دارید؟

جالبتر اینکه خواسته بنیادی استاندار و همنشینانشان از شما که معاون امور بانوان ریاست جمهوری هستید، باید برطرف مشکل فرودگاه یاسوج باشد آن هم با روزنی نه رایزنی! انگار پختن نان با اهمیت ترین ره آورد شما در استان محروم، اما پر حجم ما بوده هست؛ البته غیر از این هم انتظاری نیست!

از وضع بانوان و دخترهای بی سرپرست خبر دارید؟ از آمار بالای طلاق و خودکشی در استان چیزی به شما گفتند؟دانشگاه مبدا تغییرات بنیادی در کشور هست، اما انگار همچنان در استان ما نزد مسئولان آزادی خواه مظلوم مانده هست و توجهی به ظرفیت‌های آن ندارند؟! مطالبه گری‌های گاه و بیگاه دانشجویی را بی اساس می‌دانند و گاهی هم پاسخ سربالا می‌دهند.

سالیان اندکی نیست که جناب استاندار راهش را از دانشگاه‌ها جدا کرده و البته که گاهی با مواضعشان دانشگاه‌ها را به سمت سیاست زدگی می‌کشانند…
 
 ..
 
و امید دارم روزی برسد که اشرافیگری و خوی اشرافیگری از مدیریت‌های سازمانی ما جدا گردد و اولویت خدمت باشد.

راضیه امیان- فعال دانشجویی
انتشار یادداشت‌های دانشجویی به معنای تأیید تمامی محتوای آن توسط «خبرگزاری دانشجو» نیست و صرفاً منعکس کننده نظرات گروه‌ها و فعالان دانشجویی هست.