گروه: بلیط
تاریخ: ۲۰:۵۲ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
سفر چه نقشی در معالجه افسردگی دارد؟

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بازرگانی خبرگزاری دانشجو،این روزها سفر به عنوان یکی از راه‌های معالجه افسردگی مطرح می‌شود و یکی از توصیه‌ها برای بهبود حال اشخاص سفارش به سفر رفتن هست. عزیمت موجب دوری از استرس و نگرانی‌ها می‌شود و نتیجه های تحقیقات دانشمندان ثابت نموده که در افزایش طول […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بازرگانی خبرگزاری دانشجو،این روزها سفر به عنوان یکی از راه‌های معالجه افسردگی مطرح می‌شود و یکی از توصیه‌ها برای بهبود حال اشخاص سفارش به سفر رفتن هست. عزیمت موجب دوری از استرس و نگرانی‌ها می‌شود و نتیجه های تحقیقات دانشمندان ثابت نموده که در افزایش طول عمر نیز موثر هست.

سفر چه نقشی در معالجه افسردگی دارد؟

طبق مطالعه مشترک کمیته پژوهش ها بازنشتگی پیری و انجمن مسافرتی آمریکا، زنانی که دست کم دو بار در سال سفر می‌روند کمتر از آنهایی که هر شش سال یا زیادتر سفر می‌کنند، به هجوم قلبی دچار می‌شوند، چون ذهن در سفر آرام‌تر هست. علاوه بر این مردانی که به صورت هر ساله سفر نمی‌روند در قیاس با آنهایی که سفر می‌روند خطر مرگشان ۲۰ درصد زیادتر هست و ۳۰ درصد زیادتر نیز به بیماری‌های قلبی مبتلا می‌شوند.

اگر قصد سفر به یزد را دارید توان دارید با رفتن به صفحه رزرو هتل در یزد ، ، از نرخ هتل ها مطلع شوید.

پژوهشگران هلندی جدیدا روی اینکه آیا ما برای شادی سفر می کنیم؟ تحقیق کرده‌اند. این پژوهشگران متوجه گردیدند ماجراجویی خود موجب احساس شادی می‌شود و حتی در نوستالژی‌های سفر نیز ادامه پیدا می‌کند. « «سفر كردن، منحصرا تماشا كردن و عكس گرفتن نیست، این تحولی هست كه پایدار هست تغییراتی كه سفر ایجاد می‌كند، در روح شما می‌ماند به به صورتی که شیوه زندگی شما بعد از هر سفر تغییر می‌كند» و این چیزی هست که نمی‌توان نادیده‌اش گرفت.

آشنایی با محیط های جدید و هم صحبت شدن با اشخاص بومی و غیربومی و فاصله‌ای که سفر ایجاد می‌کند موجب دوری از استرس می‌شود، مشکلی که زیادی از مبتلایان به افسردگی با آن درگیرند. نتیجه های یک تحقیق نشان می‌دهد سه روز بعد از سفر، احساس اضطراب کمتر و احساس آرامش زیادتر می‌شود و این حالت تا هفته‌ها ادامه دارد. زیادتر مردم در سفر شادترند و کمتر دلواپس کار می باشند. نتیجه های تحقیق محققان دانشگاه کرنل نشان می‌دهد حتی برنامه‌ریزی برای سفر نیز تاثیر مستقیمی روی شادی می‌گذارد.

این مطلبو از دست ندید!  لاله‌زار؛ سینما تحت تاثیر بلیت گران و فیلم‌های بد

برای اینکه در این خصوص زیادتر بخوانید توان دارید به پست سفر چگونه موجب شادی می گردد

پاییز و زمستان فصل سفر به کیش هست. بد نیست با رفتن به صفحه رزرو هتل در کیش بد نیست با رفتن به صفحه می‌توانید هتل‌های تخفیف‌دار و با نرخ مناسب این جزیره را پیدا کنید.

اگر قصد سفر به قشم را دارید توان دارید با رفتن به صفحه هتل های قشم ، در چند ماه موخر بالارفتن قیمت‌ها موجب شده آمار سفر و به ویژه سفرهای خارجی پایین بیاید.

سال گذشته بیش از  ۳۳۶ هزار و ۵۶۲ گردشگر ایرانی به ترکیه سفر کرده‌اند، اما در شهریور سال کنونی این رقم به ۱۷۰ هزار و ۶۸۷ گردشگر کاهش پیدا کرده. به همین علت زیادتر از هر زمان دیگری اشخاص به فکر سفرهای داخلی افتاده‌اند. هزینه‌های ذی ربط به اقامت یکی از با اهمیت ترین بحث‌هاست، به به صورتی که در زیادی از مورد ها اشخاص را چه به افسردگی دچار باشند و چه نباشند از سفر باز می‌دارد. در چند وقت موخر یکی از سایت‌های رزرو آنلاین هتل و بلیط هواپیما، برای پایین‌ آوردن نرخ رزرو هتل های داخلی، در کمپینی به اسم سه‌شنبه سوریه ای، همه هتل‌های ایران را با بیشترین تخفیف‌ها عرضه می‌کند. در این کمپین، اعضاء سایت در سه‌شنبه هر هفته می‌توانند بیشترین تخفیف‌ها را برای رزرو همه هتل‌های ایران از این سایت بگیرند. در این کمپین، اعضاء سایت اسنپ تریپ