عراق مهمترین کشور هدف برای صادرات کالاهای اصفهان است

0
اشتراک

عراق مهمترین کشور هدف برای صادرات کالاهای اصفهان است

اسدالله احمدی ونهری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: عمده ترین کالاهای صادراتی از گمرک اصفهان را، آهن آلات و فولاد و مصنوعات آن با ۳۱ درصد، مواد پتروشیمی با ۲۰ درصد فرش با ۱۷ درصد و محصولات لبنی با پنج درصد و سایر کالاها با ۲۸ درصد شامل می شود.

وی اظهار داشت: بیشترین صادرات به کشور عراق با ۲۵۴ میلیون دلار و ۳۸ درصد سهم از کل صادرات، افغانستان با ۱۶۸ میلیون دلار ۲۵ درصد، پاکستان با ۷۱ میلیون دلار ۱۱ درصد و ترکمنستان با ۴۵ میلیون دلار هفت درصد سهم صادراتی را به خود اختصاص داده اند.

مدیر کل گمرک اصفهان ادامه داد: ۶۵ هزار و ۲۷۴ تن کالا به ارزش ۲۶۴ میلیون و ۱۰۳ هزار دلار به گمرک اصفهان وارد شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن شش درصد کاهش و از حیث ارزش چهار درصد کاهش یافته است.

 وی اظهار داشت: با کاهش واردات گمرکات استان، در راستای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و راه اندازی سامانه پنجره فرا مرزی شاهد افزایش ۳۱ درصدی درآمد گمرکات استان اصفهان هستیم.

احمدی ونهری در خصوص مهمترین کالاهای وارداتی گمرک اصفهان طی ۱۰ ماهه ۱۳۹۵ گفت: ماشین آلات مکانیکی با ۳۴ درصد، ماشین آلات برقی با ۱۲ درصد، اجزا و قطعات منصفل ماشین آلات با ۱۲ درصد، کاغذ و مقوا با ۴ درصد بیشترین کالاهای وارداتی به استان اصفهان در این مدت را به خود اختصاص داده است.

 وی بیان داشت: عمده ترین کشورهای صادر کننده به مقصد گمرک اصفهان چین با ۲۴ درصد، ایتالیا با ۱۵ درصد، کره جنوبی با ۱۳ درصد و آلمان با ۱۲ درصد، بوده است.

مدیر کل گمرک اصفهان اضافه کرد: گمرک فرودگاه شهید بهشتی اصفهان با فعالیت شبانه روزی، طی این مدت، تشریفات امور مسافری بیش از ۴۱۰ هزار نفر مسافر ورودی و خروجی را انجام داده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصدافزایش داشته است.

وی اظهار داشت: طی این مدت واحد قضایی گمرک اصفهان، به یک هزار و ۷۱ فقره پرونده مظنون به قاچاق کالا و به ارزش ۶۷۰ میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال رسیدگی کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد ۲۶ درصد افزایش و از لحاظ ارزش ۱۳۴ درصد رشد داشته است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.