عبور تریلی در جاده های کردستان ممنوع شد/موج جدید سرما در راه است

0
اشتراک

عبور تریلی در جاده های کردستان ممنوع شد/موج جدید سرما در راه است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار مهر، پیش بینی های صورت گرفته از سوی اداره کل هواشناسی استان کردستان درست از آب درآمد و به همین دلیل بارش برف و باران در اکثر مناطق این استان از بامداد جمعه آغاز شده و این بارش ها همچنان ادامه دارد.

روز گذشته میزان بارش تا حدودی قابل توجه بود ولی از بامداد امروز شنبه بارش ها شدت بیشتری پیدا کرد و به همین دلیل نه تنها مدارس شماری از شهرهای استان کردستان تعطیل شد که شماری از جاده های روستایی و حتی بین شهری نیز مسدود شدند.

صبح امروز شنبه اداره کل آموزش و پرورش کردستان در اطلاعیه شمار زیادی از مدارس شهرستانهای این استان به ویژه در شهرستان های سنندج، سقز، بانه و کامیاران را تعطیل اعلام کرد و در بعضی از شهرستانها نیز مدارس با تاخیر آغاز به کار کردند.

از سوی دیگر رئیس فرودگاه سنندج از لغو شدن تنها پرواز امروز تهران – سنندج و بالعکس خبر داد و گفت: شرایط جوی به گونه ای است که امکان پرواز از فرودگاه سنندج وجود ندارد.

بارش ها به شرایطی رسیده است که بر اساس تصمیم مدیران و مسئولان مربوطه، محدودیت های تردد برای وسائل نقلیه در اکثر جاده های استان کردستان اعمال شده و از سوی دیگر جاده سقز – مریوان نیز به دلیل احتمال سقوط بهمن مسدود شده است.

مدیر راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کردستان در خصوص وضعیت تردد در جاده های شهری و روستایی این استان، بیان کرد: جاده سقز – مریوان به دلیل احتمال سقوط بهمن مسدود شده است.

محمدراشد مدرس گرجی گفت: روز گذشته نیز به دلیل سقوط بهمن مسیر سقز – مریوان نیز مسدود شده بود که با تلاش نیروهای راهداری این مسیر بعد از بازگشایی شد ولی امروز بار دیگر بارش برف باعث شد تا این مسیر را مسدود اعلام کنیم.

وی با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده از سوی سازمان های مسئول در خصوص تردد وسائل نقلیه در جاده های بین شهری استان کردستان، بیان کرد: طبق تصمیم مسئولان تا اطلاع ثانوی عبور انواع تریلی و کامیون کشنده در تمامی محورهای استان ممنوع شده است.

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان کردستان گفت: با حضور عوامل راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و انجام عملیات برفروبی و نمک پاشی تردد در جاده ها بین شهری با زنجیر چرخ ممکن است.

وی با اشاره به آمادگی نیروهای راهداری برای خدمت رسانی به مردم در جاده های استان کردستان، گفت: هم اکنون ۷۰۰ مامور راهدار در ۳۰ راهدارخانه ثابت و سیار برای ارایه خدمات به رانندگان در جاده های این استان مستقر شدند.

در همین حال گزارش اداره کل هواشناسی استان کردستان نشان می دهد که بارش برف در این استان تا بعد از ظهر امروز شنبه ادامه خواهد داشت ولی از شب یکشنبه از شدت بارش ها کاسته می شود.

در این گزارش پیش بینی شده است که موجی از هوای سرد از فردا وارد استان کردستان شده و تا روز سه شنبه شرایط جوی استان تحت تاثیر این موج هوا سرد قرار گرفته و در نتیجه مردم شاهد یخبندان خواهند بود.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: پیش بینی های اولیه نشان می دهد که در اواخر هفته جاری نیز بار دیگر آسمان استان کردستان تحت تاثیر یک سیستم بارشی قرار خواهد گرفت.

محمدطالب حیدری عنوان کرد: خوشبختانه طی دو روز اخیر بارش های خوبی را در سطح استان کردستان شاهد بودیم و انتظار می رود که طی روزهای آینده بار دیگر شاهد بارش های این چنین در استان باشیم.

شرایط بارش برف صبح امروز در شهر سنندج مرکز استان کردستان تا حدی بود که متاسفانه تردد وسائل نقلیه در این شهر با مشکل مواجه شده و در نتیجه مردم برای حضور در محل کار خود با مشکل مواجه شده بودند.

هر چند که شهرداری سنندج اعلام کرده بود که با بسیج امکانات نمک پاشی جاده ها را انجام خواهد داد ولی امروز صبح لغزنده بودن جاده ها باعث وقوع ده ها مورد تصادف و برخورد وسائل نقلیه با هم شد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.