تاریخ: ۳:۲۰ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
عباس‌پور: جشنواره تئاتر سوره ماه فرصتی برای محک کارگردانان جوان است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، محمود عباس پور، کارگردان نمایش «سرودی برای مادران»، گفت: این نمایش به نویسندگی حسین پناهی و کارگردانی محمود عباس پور از اسفراین در مرحله نهایی چهارمین جشنواره تئاتر جوان سوره ماه خراسان شمالی اجرا شد.  وی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، محمود عباس پور، کارگردان نمایش «سرودی برای مادران»، گفت: این نمایش به نویسندگی حسین پناهی و کارگردانی محمود عباس پور از اسفراین در مرحله نهایی چهارمین جشنواره تئاتر جوان سوره ماه خراسان شمالی اجرا شد.
 
وی با بیان اینکه نمایش سرودی برای مادران نخستین تجربه کارگردانی او بوده است، افزود: این نمایش برداشت آزادی از متن اصلی نمایشنامه بود که در قالب آن دو بعد احساسات و عواطف مادری نسبت به فرزند و از سوی دیگر کنترل فرزند با استفاده از احساسات مادری به نمایش گذاشته شد.
 
عباسپور در ادامه به تأثیر و شیوه برگزاری چهارمین جشنواره تئاتر جوان سوره ماه خراسان شمالی پرداخت و گفت: این جشنواره فرصت ‌ذی‌قیمتی برای کارگردانان و هنرمندان جوان بوده و فضای کار و معرفی شدن را برای آن ها ایجاد می‌کند.
 
وی با بیان اینکه جشنواره تئاتر سوره ماه ظرفیت مناسبی برای معرفی چهره‌های جدید و محک خوردن کارگردانان جوان است، خاطرنشان کرد: افراد علاقه‌مند به تئاتر می‌توانند در قالب این جشنواره ایده‌ها و خلاقیت‌های ذهنی خود را پیاده کنند که این موضوع بسیار ارزشمند است.
 
عباسپور اضافه کرد: با وجود این اگر در چهارمین دوره جشنواره تئاتر جوان سوره ماه خراسان شمالی هماهنگی‌های بهتری با هنرمندان و کارگردانان از سوی متولیان صورت می‌گرفت، بدون شک سطح کیفی جشنواره بیش از این افزایش می‌یافت.
 
 

این مطلبو از دست ندید!  برنج کاران رود "بشار" یاسوج را خشک کردند