گروه: سیاست
تاریخ: ۲:۰۲ :: ۱۳۹۶/۰۹/۱۰
عاملی که موجب گردید “حاج قاسم سلیمانی” در جبهه جنگ پایدار شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار فرهنگی , به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار فرهنگی , سردار قاسم سلیمانی در سال ۱۳۳۵ در دهاتی رابر از توابع کرمان به‌دنیا آمد. سردار سلیمانی با آغاز نبرد چندین گروه رزمندگان کرمانی را تعلیم داد و به جبهه اعزام کرد. پس از ان خود […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار فرهنگی , به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار فرهنگی , سردار قاسم سلیمانی در سال ۱۳۳۵ در دهاتی رابر از توابع کرمان به‌دنیا آمد. سردار سلیمانی با آغاز نبرد چندین گروه رزمندگان کرمانی را تعلیم داد و به جبهه اعزام کرد. پس از ان خود در رأس گروهی از نیروهای سپاه کرمان راهی سوسنگرد گردید و در جبهه مالکیه به مبارزه با دشمن پرداخت.

قاسم سلیمانی بنیان‌گذار تیپ ۴۱ ثارالله بود که بعداً مبدل به لشکر گردید. او با فرماندهی این لشکر تا انتهاء نبرد در تمامی عملیات‌ها شرکت نمود و همین لشکر بعد از نبرد، درگیر نبرد با اشراری گردید که از مرزهای شرقی کشور هدایت می‌شدند؛ سلیمانی در این دوران کارنامه پرباری را برای مبارزه با قاچاقچیان مواد‌ مخدر دارد.سردار قاسم سلیمانی در سال ۱۳۷۶ به فرماندهی سپاه قدس منصوب گردید و بهمن ماه ۱۳۸۹ درجه سرلشکری دریافت کرد. با ظهور پدیده تروریست تکفیری در عراق و سوریه سردار سلیمانی نقش ارزشمندی در مبارزه و مبارزه با این گروهک های تکفیری و سازماندهی بسیج از جانب مردم در عراق و سوریه ایفا کرد.

سردار سلیمانی شهید حسن باقری را از عوامل مقاومت او در جبهه نبرد در دوران دفاع مقدس یاد می کند و می‌گوید: « اوایل سال ۶۰ در جبهۀ سوسنگرد بودم که شهید علی هاشمی جبهه‌ای را در حمیدیه تشکیل داد. هنگامی بود که گردان‌ها تشکیل گردیدند. عملیات حساسی بود.

حسن به جبهه‌ها سرکشی می‌کرد. برخی وقت‌ها هم علی هاشمی همراه او بود.

تا این‌که در شب پیش از عملیات، جلسه‌ای در گلف گذاشته گردید و فرماندهان گردان‌ها در سالن نمازخانه جمع گردیدند. در آن‌جا دانستم که مسئول اطلاعات‌عملیات نبرد هست.

من از همان اوائل سال ۶۰، مجذوب حسن گردیدم. شاید یکی از دلایلی که موجب گردید از رفتن صرف‌نظر کنم و در نبرد پایدار شوم، شخصیت حسن بود.»