گروه: شغل
تاریخ: ۱۹:۴۹ :: ۱۳۹۶/۱۲/۱۰
عاملی موثر در مبتلا شدن به مریضی های روانی که از آن بی اطلاعید

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ ؛ کارشناسان در تازه ترین پژوهش‌های خود دریافتند افسردگی شغلی و مزمن شدن این مشکل می‌تواند علت ابتلای اشخاص به بیماری‌های اعصاب و روان در دراز مدت گردد. من جمله نشانه‌های افسردگی شغلی میتوان بی انگیزگی، شلختگی ظاهر و بی توجهی به […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ ؛ کارشناسان در تازه ترین پژوهش‌های خود دریافتند افسردگی شغلی و مزمن شدن این مشکل می‌تواند علت ابتلای اشخاص به بیماری‌های اعصاب و روان در دراز مدت گردد.

من جمله نشانه‌های افسردگی شغلی میتوان بی انگیزگی، شلختگی ظاهر و بی توجهی به پوشش مناسب در محل کار، چاقی، اشتهای بیشتر از حد یا بی اشتهایی، سردرد، ناخشنودی از شغل، حقوق و دستمزد، پرخاشگری با دیگران، کم کاری، غیبت بیشتر از حد درمحیط کار، داشتن تلفن‌های غیر کاری طولانی، مکالمه با سایر کارکنان، بدگویی و غیبت کردن، دیرکرد در ورود به محل کار، بی خوابی، بدخوابی، اختلاف با اعضای خانواده و مراجعین به محل کار، برخورد و درگیری فیزیکی با همکاران، انجام غلط و حتی عمدی کار‌ها را اسم برد.


تحقیق‌های انجام شده به ابزار دانشمندان نشان داده است، بیشتر از ۶۱ درصد از کارگران و کارمندان آمریکایی دچار افسردگی شغلی و عارضه‌های جانبی متاثر از مثل استرس و اضطراب می باشند.

این مطلبو از دست ندید!  اراضی خوزستان به سیستم هوشمند آبیاری بارانی تجهیز می‌شوند

کارشناسان به اشخاص سفارش می‌کنند در صورت داشتن این علامت‌ها در زمان کار و بعد از انتهاء یک روز کاری، آگاه باشند که دچار افسردگی شغلی شده اند و باید تدبیرهای لازم برای برطرف آن بیندیشند.


معالجه مشکل افسردگی شغلی به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود، مشاوره با کارشناس، تحول در محل کار، ایجاد روحیه خوب و مثبت اندیشی به ابزار خود فرد، داعیه قسمتی، مشارکت و همدلی سایرین، ایجاد فعالیت‌های تفریحی و دلمشغولی در کنار کار اصلی، رفتن به مسافرت و بازدید از اقوام و دوستان، تحول در اتاق محل کار، استفاده از گل‌ها و پنجره‌های باز در محل کار، برنامه ریزی شغلی، شرکت در دوره‌های آموزشی، پوشیدن لباس‌های مناسب با رنگ‌های شاد عرف جامعه، گوش دادن به موسیقی مورد علاقه و آرام‌بخش، انجام ورزش با نظم و تنظیم رژیم غذایی همگی افسردگی را در فرد از بین می‌برند.


با رعایت راهکار‌های بالا فرد افزون بر محافظت تندرستی جسم و روح در کار خود نیز به پیشرفت و موفقیت دست پیدا می‌کند.

مرجع:Dailymail