گروه: شغل
تاریخ: ۱۶:۵۱ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۶
“عافیت اندیشی” و “عافیت طلبی” ارزشمند ترین لطمه ها ی جوامع اسلامی است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از امیدیه، وی اضافه کرد: یکی از این نمونه‌های تاریخی، جامعه کوفه هست. جامعه کوفه جامعه‌ای بود که هرچند مدعای خیرخواهی و معیت با اهل بیت پیامبر را داشت ولی هیچگاه در تعیین وظیفه و تکلیف خود در لحظه‌های حساس تاریخ به هنگام وارد صحنه […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از امیدیه،

وی اضافه کرد: یکی از این نمونه‌های تاریخی، جامعه کوفه هست. جامعه کوفه جامعه‌ای بود که هرچند مدعای خیرخواهی و معیت با اهل بیت پیامبر را داشت ولی هیچگاه در تعیین وظیفه و تکلیف خود در لحظه‌های حساس تاریخ به هنگام وارد صحنه نشد و به طور مستمر وقتی به خود آمد که کار از کار سابق بود.

دبیر جامعه واعظین جهادی از شخصیت "سلیمان صرد خزایی" به عنوان یکی از خواص و مؤثرین جامعه کوفه یاد کرد و گفت: اگر او تکلیف شرعی خود را در لحظه تاریخی و حساس عمل به وظیفه، تعیین می داد و به آن عمل می کرد یقینا اتفاقات روز عاشورا آن نوع عدد نمی خورد و خاندان عترت آن مقدار در مظلومیت و فشار قرار نمی گرفتند.

وی با اظهار اینکه جامعه مدینه به عنوان مثال تاریخی دیگری که در تعیین و عمل به تکلیف خود کوتاهی کرد، گفت: اباعبدالله الحسین(ع) از یک پارسال از خارج شدن از شهر مدینه شیعیان و خواص مدینه را از مخاطرهی که جامعه اسلامی را تهدید می کرد آگاه و آنها را به جهاد دعوت کرد ولی آنها از معیت اباعبدالله(ع) امتناع کردند و از جهاد در رکاب آن حضرت اجتناب کردند ولی پس از شهید شدن اباعبدالله(ع) متوجه مخاطره بنی امیه گردیدند و به تفکر جهاد با بنی امیه افتادند ولی دیگر دیر شده بود و این بیداری نفعی نداشت.

دبیر جامعه واعظین جهادی با برشمردن لطمه های مورد دچار شدنی جوامع اسلامی، "عافیت اندیشی" و "عافیت طلبی" را یکی از ارزشمند ترین این آسیب‌ها  دانست و اضافه کرد: هر جامعه ای که عافیت اندیش و عافیت طلب باشد و در مقابل زیاده خواهی های مستکبرین و شیاطین بین المللی پایداری نکند عاقبتی جز عاقبت جامعه کوفه نخواهد داشت و نه تنها آخرت خود را تباه می سازد که حیات دنیویش همراه با ذلت خواهد گردید به چه علت که زیاده خواهی مستکبرین حدی ندارد و آنها جز به خاری و ذلت جوامع اسلامی خشنود نخواهند گردید.