گروه: تور
تاریخ: ۱۳:۱۱ :: ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
ظرفیت های فوق العاده ای در حوزه گردشگری استان نهفته است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه استانهای باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛  به گزارش راهنمای سفر من به نقل از از مشهد؛  حجت الاسلام درویشیان در دیدار با مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی اضافه کرد: سازمان میراث فرهنگی کشور احتیاج به یک سند چشم انداز و یک برنامه مدون پیشرفت گردشگری […]

ظرفیت‌های فوق العاده‌ای در حوزه گردشگری استان نهفته استبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه استانهای باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛  به گزارش راهنمای سفر من به نقل از از مشهد؛  حجت الاسلام درویشیان در دیدار با مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی اضافه کرد: سازمان میراث فرهنگی کشور احتیاج به یک سند چشم انداز و یک برنامه مدون پیشرفت گردشگری دارد و استان خراسان رضوی نیز جزو این افق لازم هست دیده گردد.
 

مدیر کل بازرسی خراسان رضوی عنوان کرد:صنایع دستی در کشور مغفول مانده و جدی گرفته نشده هست و همین صنعت ها دستی در صورت احیا شدن هم اشتغال زایی ایجاد می‌کند و مکمل گردشگری هست.

وی عنوان کرد: ما پشتیبانی لازم را از تصمیم‌های قانونی که در اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی گرفته خواهد گردید انجام خواهیم داد و لازم هست سازگاری و همفکری زیادتری بین دستگاه‌های دست اندر کار امر گردشگری انجام گردد.

محمد رحیم رهنما، مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی هم در این دیدار عنوان کرد:: خراسان رضوی دارای اکثر از ۶ هزار اثر و بنای تاریخی هست که ۱۶۰۰ اثر تا هم حالا در لیست آثار ملی و معنوی کشور و قنات قصبه گناباد بعنوان صرفا اثر ثبت جهانی استان خراسان رضوی در یونسکو ثبت شده هست.

وی اضافه کرد: در خراسان رضوی دو هزار واحد و تاسیسات گردشگری دربردارنده واحد‌های اقامتی ودفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی هست و در حوزه صنعت ها دستی نیز مشهد در سال ۲۰۱۶ عنوان جهانی شهر گوهرسنگ‌ها را از آن خود کرد که حائز ارزش هست.

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی اضافه کرد:سعی می‌کنیم رابطه زیادتری با جایگاه ها پژوهشی و دانشگاه‌ها دارا باشیم و امور را به قسمت شخصی واگذار و از تصدی گری دولت بکاهیم و هوشمند سازی اداره کل را در فرمان کار داریم و از تشکل‌ها و سمن‌های فعال حوزه گردشگری، صنعت ها دستی و میراث فرهنگی پشتیبانی می‌کنیم و با همکاری شهرداری و شورای شهر طوس را احیا خواهیم کرد.