تاریخ: ۱۷:۴۵ :: ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
طوفان‌های مهیب در آمریکا نشانه واقعیت تغییرات اقلیمی است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، در هفته‌های اخیر آمریکا شاهد وقوع سه طوفان مخرب هاروی، ایرما و خوزه بوده است. به گفته کارشناسان مطالعات آب و هوایی در آمریکا، وقوع این سه طوفان اتفاقی نبوده و نشان‌دهنده گرمای جهانی در عمل است. کارشناسان همچنین هشدار دادند: نحوه واکنش انسان به طوفان‌های […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، در هفته‌های اخیر آمریکا شاهد وقوع سه طوفان مخرب هاروی، ایرما و خوزه بوده است. به گفته کارشناسان مطالعات آب و هوایی در آمریکا، وقوع این سه طوفان اتفاقی نبوده و نشان‌دهنده گرمای جهانی در عمل است.

کارشناسان همچنین هشدار دادند: نحوه واکنش انسان به طوفان‌های اخیر نشان می‌دهد که جهان به چه میزان در برابر این حوادث جوی مستاصل است و آمادگی مواجه شدن با آنها را ندارد؛ حوادثی که با گرم‌تر شدن زمین وقوع آنها متداول‌تر می‌شود.

علاوه بر این آنان هشدار دادند: ترکیب این طوفان‌ها هشداری ویژه نسبت به خسارت‌های ناشی از آنها برای محیط زیست است.

کارشناسان آب و هوایی معتقدند که طوفان‌ها خود ضرورتا نتیجه تغییرات اقلیمی نیستند اما تغییرات زیست محیطی باعث می‌شود چنین طوفان‌هایی شدیدتر شده و خسارت‌های بیشتری بر جا بگذارند.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از روزنامه ایندیپندنت، همچنین پیش از این محققان هشدار داده بودند که جهان برای مقابله با این حوادث آب و هوایی و تغییراتی که در محیط زیست به وجود می‌آورند، آمادگی ندارند. علاوه بر این، تاثیرات چنین خسارت‌هایی در سراسر جهان متفاوت است و به طور مثال گفته می‌شود که تعداد قربانیان در کشورهای فقیر به مراتب بیشتر است.

این مطلبو از دست ندید!  ضرورت انجام آمایش زیست محیطی برای استقرار کلبه های شناور در تالاب انزلی

انتهای پیام