گروه: اخبار
تاریخ: ۱۲:۲۱ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
طلب چند میلیاردی کریمی از نفت قطعی گردید/ پرونده پرخطر ملوان در فیفا برای کسر ۶ امتیاز

روزبه وثوق احمدی، رییس کمیته تعیین وضع فدراسیون فوتبال در گفت وگو با ایسنا، در مورد صادر کردن رای پرونده مجتبی جباری و باشگاه استقلال اظهار کرد: عده ای سؤال از مدیرعامل استقلال پرسیده بودیم که در حقیقت روز گذشته صبح، باشگاه استقلال جواب پرسش ها ما را دادند و در پرونده گذاشته گردید و […]

روزبه وثوق احمدی، رییس کمیته تعیین وضع فدراسیون فوتبال در گفت وگو با ایسنا، در مورد صادر کردن رای پرونده مجتبی جباری و باشگاه استقلال اظهار کرد: عده ای سؤال از مدیرعامل استقلال پرسیده بودیم که در حقیقت روز گذشته صبح، باشگاه استقلال جواب پرسش ها ما را دادند و در پرونده گذاشته گردید و قطعی گردید جباری و وکلیش لایحه استقلال را بخوانند و اگر جوابی دارند، عرضه دهند تا پس از ان ما تصمیم پایانی را دریافت کنیم.
او در مورد فسخ یک طرفه قرارداد مجتبی جباری از سوی باشگاه استقلال در سازمان لیگ گفت: پس از این که استقلال لایحه را به ما داد، درخواست فسخ یک طرفه قرارداد جباری را به سازمان لیگ عرضه کرد و با توجه به این که در یکی از بندهای قرارداد فسخ یک جنابه وجود دارد، این درخواست ثبت شده هست. به همین سبب از نظر حقوقی تغییراتی در پرونده جباری و استقلال رخ داده هست که باید با اعضا گفت وگو و دوباره پرونده را ارزیابی کنیم.
رییس کمیته تعیین وضع فدراسیون فوتبال تاکید کرد: در حال حاضر از نظر حقوقی ارتباطی بین استقلال و جباری وجود ندارد. باید نگاه کنیم درخواست قبلی جباری را توان داریم ادامه دهیم یا خیر. 
  احمدی گفت: دادخواست جباری ناقص بود و برای بار دوم درخواست برطرف نقص شده بود. در دادخواست نخست که تنظیم شده بود، جباری خواستار دلایل باشگاه استقلال برای کنار گذاشتن این بازیکن شده بود. وقتی که رسیدگی انجام گردید، جباری با وکیل جدید خود در کمیته تعیین وضع حاضر گردید و خواسته خود را به عللی کنار گذاشت و قسمتی از مبلغ قرارداد را مطالبه کرد و خساراتی که از این بابت وارد گردیده بود، مطالبه کرد. در قرارداد جباری و استقلال، بندها و شرایطی وجود دارد که باید با دقت ارزیابی و تصمیم گیری گردد.  
  او در عکس العمل به این که رسیدگی به این پرونده تا حدی طولانی شده هست؟ گفت: رسیدگی طولانی نشده هست. پرونده جباری ناقص بود و او چند ماه پس از کنار گذاشته شدن اقدام کرد. از وقتی که پرونده تکمیل شده، یک ماه می گذرد. 
  رییس کمیته تعیین وضع فدراسیون فوتبال با اشاره به پیشینه حضور جباری در استقلال، دو طرف را به مصالحه سفارش کرد و گفت: آقای جباری سال ها برای استقلال زحمت کشیده و به صورت متقابل استقلال باعث رشد بیش تر جباری شده هست.  
  وثوق احمدی در مورد درخواست عباس محمدرضایی، بازیکن سابق استقلال برای پرداخت مطالبتاش از سال ۹۲، گفت: این پرونده پیشتر در کمیته انضباطی مورد ارزیابی قرار گرفته و رای صادر گردیده و قابل رسیدگی دو مرتبه نیست.  
  او در مورد عکس العمل باشگاه نفت به طلب چند میلیاردی علی کریمی از این باشگاه گفت: در زمان مدیریت سابق نفت تهران، اقدام حقوقی مناسب رخ نداد. من جمله این که وقتی که آغاز به رسیدگی کردیم، خواستار توضیح از باشگاه نفت گردیدیم اما جوابی دریافت نکردیم. بنابراین ما رای را صادر نمودیم و تمام رأی های بالای ۱۰ میلیون تومان قابل رسیدگی دو مرتبه هست ولی نفت در زمان قطعی درخواست تجدید نظر را صادر نکرد و رای پرونده علی کریمی و دستیارانش با نفت تهران قطعی هست. 
  وثوق احمدی در مورد تبعات رأی های قطعی برای باشگاه ها گفت: روز گذشته نقل و انتقالات تمام گردید. تمام رأی های قطعی که در کمیته تعیین وضع صادر گردیده بود، تضمین اجرایی لازم را دارد.  
  رییس کمیته تعیین وضع فدراسیون فوتبال با اظهار این که تمامی باشگاه ها در نیم فصل به رأی های قطعی عمل کردند، گفت: با نهایت خرسندی باید عارض شوم که در این نیم فصل هیچ رای قطعی صادر نکردیم که به فاز اجرا نرسیده باشد. به عنوان مثال استقلال در چندین فاز محکوم به پرداخت مبالغی گردید و به آنان اعلام نمودیم برای ثبت قرارداد بازیکن جدید محکوم می باشند و استقلال طی یک فقره چک تمام احکام را پرداخت نمود و بنابراین اذن ثبت بازیکن جدید صادر گردید. سپاهان محکوم به پرداخت مطالبات آقای خوروش، سرپرست پیشینه این تیم شده بود که برای ثبت قرارداد بازیکنان جدید خود این طلب را پرداخت نمود.

وی افزود: با پافشاری ما، مبالغ بزرگی از بدهی های تیم های استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی پرداخت شده هست. در پرونده های خارجی هم خواهید دید که با سخت گیری انجام شده، دیگر پرونده بیگانه تازه ای تشکیل نمی توان؛ مگر این که پرونده های گذشته خود را حل و فصل کرده باشند. در حال حاضر پرسپولیس یکی، دو پرونده در فیفا دارد؛ استقلال پرونده پروپییچ را به CAS  برده هست و تراکتورسازی تقریبا تمام پرونده های خود را بسته هست. 
  وثوق احمدی یادآور گردید: کار با اهمیت دیگر این هست دیگر نظیر سال های گذشته بازیکنی علی رغم پرداخت نشدن قرارداد و کناره گذاشته شدن از تیم، تا انتهاء مدت قرارداد در تیمش نمی ماند. اگر در قرارداد بازیکن و باشگاه شرایط جدایی، ولو در نیم فصل باشد، با مسوولیت خود بازیکن و باشگاه اذن جدایی داده می گردد. چند بازیکن دیگر هم بودند. سازمان لیگ با مسوولیت ایمانی قرارداد را فسخ کرد. این کارها باعث می گردد باشگاه و بازیکن به عدد حقیقی قرارداد برسند. اگر باشگاهی قرارداد چند میلیاردی ببندد و نتوانتد به آن عمل کند، بازیکن توان دارد از باشگاه جدا گردد و پول خود را هم بگیرد. با این حساب باشگاه ها طبق توان مالی خود قرارداد می بندند. دوره ” قرارداد را کی داده و کی گرفته” دوره ” قرارداد را کی داده و کی گرفته” گذشته هست.  
  وثوق احمدی در مورد پرخطر ترین پرونده تیم های ایرانی در فیفا گفت: پرونده پاشنکو و باشگاه ملوان در فیفا پرخطر هست. نامه احتمال کسر شش امتیاز برای ملوان ارسال شده که باید نگاه کنیم ملوان چه دفاعی خواهد داشت. آنان نامه کسر امتیاز بازیکن قبلی را حل کردند. 
  او در انتهاء گفت: از رسانه ها به علت پیگیری مستمر و رییس فدراسیون فوتبال و شخص آقای تاج به جهت پشتیبانی لازم و مستمر در مورد قوانین تازه ای که توسط کمیته حقوقی فدراسیون وضع گردید و سخت گیری ها در نقل و انتقالات تشکر می نمایم. ما با فشارهای بسیاری برای اجرا محرومیت تیم ها در فصل نقل و انتقالات رو به رو بودیم ولی با پشتیبانی بسیار کامل رییس فدراسیون، دبیرکل و هیات رییسه همراه گردیدیم و مشارکت بسیار نزدیکی با سازمان لیگ داشتیم که جای تشکر دارد. 

انتهای پیام