تاریخ: ۱۵:۲۱ :: ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
طلبگی نیازمند داشتن اخلاص و استقامت هست

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام محمدحسین حائری‌زاده از استادهای اخلاق حوزه‌های علمیه و از امامن جماعات حرم امیرالمومنین(ع) امروز یک‌شنبه، ۱۷ تیر در مراسم شروع دوره میثاق طلبگی حوزه‌های علمیه لرستان، در دانشگاه فرهنگیان علامه طباطبایی خرم‌آباد، اظهارکرد: در حوزه‌ها اگر امکان سنجش نظر باشد از طلبه‌ها در […]

طلبگی نیازمند داشتن اخلاص و استقامت است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام محمدحسین حائری‌زاده از استادهای اخلاق حوزه‌های علمیه و از امامن جماعات حرم امیرالمومنین(ع) امروز یک‌شنبه، ۱۷ تیر در مراسم شروع دوره میثاق طلبگی حوزه‌های علمیه لرستان، در دانشگاه فرهنگیان علامه طباطبایی خرم‌آباد، اظهارکرد: در حوزه‌ها اگر امکان سنجش نظر باشد از طلبه‌ها در زمینه‌های متفاوت نظرسنجی گردد.
وی جایگاه طلبه را دارای اعتبار و احترام دانست و با ذکر این مطلب که طلبگی نیازمند داشتن اخلاص و استقامت هست، اضافه کرد: کسانی مومن حقیقی می باشند که از خدا برنمی‌گردند.
حجت‌الاسلام حائری‌‌زاده با اشاره به فعالیت‌های خود در حوزه‌های علمیه لرستان، افزود: در تمام مدرسه ها حوزه‌های علمیه لرستان کلاس داشتم و در تمام این مدرسه ها نورانیت نگاه کردم.
استاد معروف اخلاق حوزه‌های علمیه با بیان اینکه اگر آدم برای خدا حرکت کند راه هدایت را می‌یابد، اضافه کرد: در گذشته شیوه طلبگی به این صورت بود که شاگرد در وهله اول دنبال معنویت استاد می‌رفت پس از آن دنباله‌روی علم او بود.
وی عزت دهنده طلبه را خداوند متعال ذکر نمود و با ذکر این مطلب که عزت خدا بی‌انتهاست، افزود: صفت ها خدا با ذات خدا یکی هست.

این مطلبو از دست ندید!  ۶۵۰ پستاندار و پرنده در کردستان رها سازی شد

صدق در عقاید و مشی؛ وظیفه کلیدی طلبه‌

استاد معروف اخلاق حوزه‌های علمیه صدق در عقاید و مشی را وظیفه کلیدی طلبه‌ برشمرد و گفت: صدق در عقاید باعث دریافت مدال افتخار از امام زمان(عج) می‌شود.
امام جماعت حرم امیرالمومنین(ع) به بحران‌های کنونی پیش‌روی بشریت اشاره و با بیان اینکه بشریت با سه بحران رو به رو هست، اضافه کرد: بحران‌های هویت، طبیعت و خانواده دامنگیر جامعه هست.
وی با بیان این مطلب که طبیعت همه چیز خراب شده هست، اضافه کرد: بحران خانواده بحران دیگری هست که متوجه جامعه هست، کمااینکه کار طلبه این هست که مانع بوجود آمدن این بحران‌ها گردد.
حجت‌الاسلام حائری‌زاده تصریح فرهنگ محیط زیست را از دیگر وظیفه ها طلبگی برشمرد و گفت: طلبه می‌بایست مانع از بوجود آمدن بحران‌های هویت یا چیستی خلقت، طبیعت و خانواده گردد.

تاثیرپذیری جوانان اروپا از اسلام

استاد معروف اخلاق حوزه‌های علمیه به تاثیرپذیری مردم اروپا از اسلام و کار طلبگی اشاره نمود و گفت: کار طلبه‌ها بر حجاب و نماز جوانان اروپا تاثیر گذاشته هست.

انتهای پیام