گروه: مجله
تاریخ: ۱۹:۳۴ :: ۱۳۹۶/۱۱/۱۱

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه سیاسیون    گروه فضای سایبری باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید عزت‌الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و فضای سایبری با انتشار پستی در صفحه‌ی اینستاگرام خود با بیان روایتی از سفر هفته‌ی قبلش به کرمانشاه، از مشکلات جدی مردم در هواپیماها و فرودگاه‌ها مثل بی‌نظمی […]

کنایه‌ ضرغامی به مشکلات هواپیمایی کشور +عکسبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه سیاسیون    گروه فضای سایبری باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید عزت‌الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و فضای سایبری با انتشار پستی در صفحه‌ی اینستاگرام خود با بیان روایتی از سفر هفته‌ی قبلش به کرمانشاه، از مشکلات جدی مردم در هواپیماها و فرودگاه‌ها مثل بی‌نظمی در زمان پروازها، وضع پارکینگ، سرویس‌های خدماتی، اطلاع رسانی و نوسانات شدید نرخ بلیط و… انتقاد نمود.

ضرغامی در اینستاگرام درج کرد:

“واخ!
از کودکی دوست داشتم جلوی پنجره بنشینم، در اتوبوس، در قطار و در ماشین سواری، همیشه هم از متصدی صادر کردن کارت پرواز درخواست ها می‌کنم که صندلی کنار پنجره به من بدهد.

در سفر هفته قبل‌ام به کرمانشاه، پنجره من کاملاً پوشانده گردیده بود! و برخی پنجره‌های دیگر! دقت که کردم نگاه کردم پوشش لوگوی ایرلاین روی بدنه‌ی هواپیما، تا پوشاندن پنجره‌ها هم جلو رفته هست. فکر می‌کنم این اقدام خلاف استانداردهای پرواز هست. یه کسی رسیدگی کنه!!

یه کسی رسیدگی کنه!!گفتم شاید مشکلات جدی مردم در فرودگاه امام خمینی(ره)، مشکل وضع پارکینگ مهرآباد، سرویس‌های خدماتی، اطلاع رسانی و نوسانات شدید نرخ بلیط و… دست کم «پنجره‌ها را نپوشانید» تا بیرون را نگاه کنیم!

دست کم «پنجره‌ها را نپوشانید» تا بیرون را نگاه کنیم!استیضاح وزیر هم چاره ساز نیست، چون رأی نمی‌آورد. اجمالاً صرفاً خواهش می‌کنیم!

*پی نوشت*

اجمالاً صرفاً خواهش می‌کنیم!همین گونه که به فکر فرو رفته بودم یادم افتاد، کلمه «هما» نام‌گذاری قشنگی در آن دوران برای ترکیب «هواپیمای ملی ایران» بود. هم زیبایی واژه و هم رابطه سوژه ای و هم نشانه شناسی از افسانه‌های اساطیری ایران باستان. این کار صرفاً مقداری سلیقه می‌خواهد.

پس از انقلاب با انواع مدل‌های باسلیقه و بی‌سلیقه سروکار داشته‌ایم. به طور مثال کلمه «سچفخا» که اوایل انقلاب استفاده می‌شد، ذی ربط بود به «سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران»! «ناجا» واژه زیبایی هست برای «نیروی انتظامی جمهوری اسلامی» با معنا رهایی هم سازگاری دارد. یا «برجام»، «برنامه جامع اقدام مشترک»

یا «برجام»، «برنامه جامع اقدام مشترک»بعضی ترکیبات مثل «تر» و «پش» خیلی جالب نیست، منظور «ترابری» و «پشتیبانی» هست که به واژه کلیدی اضافه می‌شود. « «واجا» اجمالاً قابل تحمل هست. « «وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی».

سازمان اطلاعات سپاه کار خوبی می‌کند که از واژه اختصار استفاده نمی‌کند. «ساس»!

«ساس»!چند روز قبل گزارش مهمی در حال عرضه بود که نگاه کردم از کلمه «واخ» هم استفاده گردید. از وزیر محترم اطلاعات که کنارم بود پرسیدم «واخ» ذی ربط به کدام سازمان هست؟ گفت: «وزارت امور خارجه»!!”

کنایه‌ ضرغامی به مشکلات هواپیمایی کشور +عکس