تاریخ: ۲۰:۰۵ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۸
طعم شیرین خادمی در قطعه ای از بهشت/ روایتی از خوب ترین روزهای زندگانی  خادمان آملی در بارگاه امام غریب

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از سفیر هراز، بسیاری از دوست‌داران امام رضا(ع) اگر وقتی به دلایل متفاوت امکان زیارت نصیب‌شان نمی‌شود با خادم آن حضرت که روبه‌رو می‌شوند دلشان بال و پر حرم می‌گیرد و او را واسطه عنایتش قرار می‌دهند. هر چند دور […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از سفیر هراز،

بسیاری از دوست‌داران امام رضا(ع) اگر وقتی به دلایل متفاوت امکان زیارت نصیب‌شان نمی‌شود با خادم آن حضرت که روبه‌رو می‌شوند دلشان بال و پر حرم می‌گیرد و او را واسطه عنایتش قرار می‌دهند.

هر چند دور از حرم بودیم، ولی در کنارخادمین سلطان خراسان حال‌و‌هوای یار غریب را در دل‌مان مرور می‌کردیم در حدود ۲۰ هزار خادم برای این مضجع نورانی خدمت‌گزاری می‌کنند.

منوچهر روشن با اظهار اینکه از شب میلاد امام رضا(ع) در سال ۸۵ تا هم حالا مشرف به خادمی ‌در حرم رضوی هستم، گفت: امام رضا(ع) خدمت‌گزار نمی‌خواهد، ما خدمت‌گزاران زوار آن حضرت هستیم و ضروری هست این نوکری را با دل و جان انجام دهیم.

وی خادمی‌آن حضرت را بزرگ‌ترین افتخار زندگی‌اش خواند و بیان کرد: خیلی از اشخاص دوست دارند که خادم حضرت گردند، ولی این داعیه داخلی به تنهایی قدر کفایت نیست به‌عنوان خدمت‌گزار ولی‌نعمت تمام ایرانیان، یعنی امام رضا(ع) در حرم این امام که افتخار این خدمت‌رسانی به من داده شده خیر و برکاتش را در زندگی‌ام رویت کرده‌ام.

خدمت‌گزاران ولی نعمت

خدمت‌گزاران ولی نعمت روشن از حساسیت‌‌های کاری که بر دوش خادمان واقع هست گفت و ‌اشاره کرد: در اینجا با اشخاص متفاوتی روبه‌رو می‌شویم با عقاید و اقداماتی متمایز که برای زیارت یا برطرف حاجت‌هایشان به زیارت می‌آیند، صبر، آرامش و حوصله همراه با اخلاق و مشی خوش ضروری هست از خصوصیات بارز خادمین باشد.

وی تمام روزهای کاری‌اش را پر خاطره دانست و اضافه کرد: خدمت برای امام هشتم هر لحظه‌اش خاطره‌انگیز هست، خوب ترین روزهای زندگی‌ام را در این محل قدسی سپری کردم در این مدت حاجت‌های فراوانی از اطرافیان، دوستان، زوار به لطف نگاه ضامن آهو به‌دست آورده‌اند که همگی برایم خوش‌آیند هست.

 

 

وی به بخش‌های متفاوتی که خادم بود اشاره کرد و گفت: در قسمت صندلی چرخ‌دار، قسمت طاهر، امانات و یک‌سالی هست که دوباره در قسمت صندلی چرخ‌دار خدمت‌رسانی می‌کنم.

منوچهر روشن به اظهار حال‌وهوای یک خادم پرداخت و گفت: وقتی به حرم می‌روم مثل باتری هستم که شارژ می‌شود و تمام طول هفته با همان انرژی سپری می‌کنم.

خادمان بارگاه عشق

خادمان بارگاه عشق حسین صادقی یکی دیگر از خادمین عالم آل محمد هست، آرامشی بی انتها در نگاهش عجین شده، مهربان و آرام هست، چقدر این خادمین دوست برخوردار بودنی می باشند به این تمام مهرورزی غبطه می‌خورم.

وی تاثیر خدمت‌گزاری امام بر زندگی‌اش را غیر قابل وصف دانست و اهتمام کرد: برکت خدمت به هشتمین خورشید امامت تمام زندگانی ام را می‌تاباند، در این سه سال برایم ملموس بوده که چطور تمام مشکلاتم با توکل به وی حل شده هست.

 

 

صادقی از خدماتی که در حرم انجام می‌دهد گفته بود و اضافه کرد: اوایل پایلوت در قسمت خدماتی و طاهر بودم پس از ان به قسمت‌اشپزخانه و امانات رفتم و اینک در قسمت ویلچر به زوار امام رئوف خدمت رسانی می‌کنم.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از سفیر هراز، ایران همواره به خورشید تابناک‌ش می‌نازد و اقتدار و آرامشش را در سایه دقت امام رضا(ع) مدیون او می‌داند.