گروه: آشپزی
تاریخ: 23:35 :: 2019/11/30
طرز تهیه یک نان صبحانه خوشمزه به اسم؛ بازلاما

به گزارش راهنمای سفر من ،نان‌های متفاوتی در دنیای امروز ما وجود دارد از نان‌های سنتی و کهنسال گرفته تا نان‌های جدید و صنعتی که هر کدام طعم و مزه خاصی داشته و همین امر علت شده تا هواداران خودشان را در بین مردم پیدا کنند، اما در این بین نکته‌ای جالب به چشم می‌خورد […]

به گزارش راهنمای سفر من ،نان‌های متفاوتی در دنیای امروز ما وجود دارد از نان‌های سنتی و کهنسال گرفته تا نان‌های جدید و صنعتی که هر کدام طعم و مزه خاصی داشته و همین امر علت شده تا هواداران خودشان را در بین مردم پیدا کنند، اما در این بین نکته‌ای جالب به چشم می‌خورد به اسم نان صبحانه!

درست هست نان صبحانه، نانی که تنها برای وعده صبحانه پخت و سرو می‌شود و بعضی از کشور‌ها من جمله ترکیه در این امر ثابت قدم می باشند.

امروز می خواهیم تا شما را با نان صبحانه ویژه ترک‌ها به اسم نان بازلاما آشنا نموده و طرز تهیه آن را به شما تعلیم دهد، پس پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را با اشتها مطالعه فرمایید.

ارزش نان و تامین انرژی

استفاده نان در هر وعده‌ی غذایی و البته به میزان کم آن برای اینکه همیشه سالم و تندرست باشید لازم هست. استفاده نان در هر وعده‌ی غذایی و البته به میزان کم آن برای اینکه همیشه سالم و تندرست باشید لازم هست.

ورزشکار‌ها خوب تر می‌دانند. استفاده نان پیش از ورزش‌های سنگین لازم هست.

 

نان سبوس دار در بر دارنده به صورت متوسط ۵۰ درصد آمیدون (نشاسته) می‌باشد برای همین نیز در بر دارنده گلوسید‌های پیچیده و انرژی زا هست.

نان کامل در بر دارنده فیبر بیشتری نسبت به نان سفید هست.

دانه‌های کامل گندم یعنی با سبوس سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی و فیبر هست.

 

کلاً هر ماده‌ی غذایی که از گندم کامل یا همان سبوس‌دار تهیه می‌شود خطر مبتلا شدن به بیماری‌های قلبی و سرطان کولون را کاهش می‌دهد.

بازلاما؛ نان ویژه صبحانه و خوشمزه ترکیه

نان ویژه صبحانه مردم ترکیه، «بازلاما» هست.

این نان را طبق معمول تازه استفاده می‌کنند، چون طعم آن خوب تر هست.

 

بازلاما، گرد و سفید رنگ هست.

رنگ آن متمایل به زرد هست.

قطر آن طبق معمول از ۲ سانتی‌متر زیادتر نبوده و اندازه آن ۱۰ تا ۲۵ سانتی‌متر هست.

 

مواد لازم جهت تهیه بازلاما ۱ (۲۵ اونس) بسته مخمر فعال ۱ قاشق غذا خوری شکر سفید ۱ قاشق غذاخوری نمک یک و یک دوم فنجان آب گرم (۴۵ درجه سانتی گراد) ۱/۲ فنجان ماست یونانی ۴ فنجان آرد همه منظوره

 

طرز تهیه بازلاما

مخمر، شکر و نمک را در آب گرم مخلوط کنید. آب و ماست را به آرد اضافه کنید و به خوبی مخلوط کنید. خمیر نرم، اما چسبناک نیست. خمیر را بر روی سطح اندکی ملایم بچرخانید و آن را به یک توپ مبدل کنید. خمیر را با یک پارچه مرطوب بپوشانید و به مدت ۳ ساعت در دمای اتاق قرار دهید و اذن دهید استراحت کند.

 

خمیر را به چهار قسمت تقسیم کنید. خمیر را به دور بچرخانید و هر دور را صاف کنید. به شکلی دقیق به همان صورتی که خمیر پیتزا را آماده می‌کنید. یک دیگچه سایز متوسط را روی حرارت فراوان قرار دهید. یکی از تکه‌های خمیر را روی دیگچه انداخته و تا ظاهر شدن تکه‌های قهوه‌ای رنگ حوصله دارا باشید. نان را بازگردانید و سمت دیگر آن را هم به همان مقدار (ظاهر شدن تکه‌های قهوه‌ای رنگ) بپزید. نان را برداشته و آن را در یک حوله آشپزخانه تمیز قرار داده تا قدری خنک‌تر گردد.

همین کار را برای تکه‌های بعدی خمیر دو مرتبه انجام دهید.