گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۷:۲۲ :: ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
طرز تهیه کرم انبه، دسر ویژه تابستان

مجله سیب سبز: تابستان فصل انواع و اقسام میوه های خوشمزه هست که البته همه شان از دیدگاه طب سنتی طبعی سرد دارند. انبه اما طبعی گرم دارد. در نتیجه در کنار بقیه میوه های سرد انبه هم بخرید و در دسرهای تان از آن استفاده کنید. طعم خاص انبه همراه با شیر و خامه […]

مجله سیب سبز: تابستان فصل انواع و اقسام میوه های خوشمزه هست که البته همه شان از دیدگاه طب سنتی طبعی سرد دارند. انبه اما طبعی گرم دارد. در نتیجه در کنار بقیه میوه های سرد انبه هم بخرید و در دسرهای تان از آن استفاده کنید. طعم خاص انبه همراه با شیر و خامه بی مثل هست. آن را در این دسر آزمون کنید.

کرم انبه (فوری - تابستان)
مواد لازم

۲ عدد  انبه                               3 ق س پودر ژلاتین                   3 پیمانه  شیر                              2 /1 پیمانه آب سرد                         2 /1 پیمانه شکر           2/1 ق س وانیل      1 پیمانه خامه صبحانه 
طرز تهیه:

۱٫  1.   ابتدا پودر ژلاتین را در آب سرد بریزید.

۲٫  ظرف را روی بخار کتری بگذارید تا ژلاتین در آب حل گردد و رنگ آن واضح گردد.

۳٫    انبه ها را پوست بکنید و از هسته جدا کنید و در کاسه‌ای بریزید. تکه‌های درشت آن را اندکی خرد کرده، همراه شیر و شکر در مخلوط‌کن بریزید تا مواد با هم مخلوط و شکر حل گردد.

این مطلبو از دست ندید!  طرز تهیه پاستای ایتالیایی تن ماهی

۴٫    خامه و وانیل را به مواد داخل مخلوط‌کن اضافه کنید وخوب هم بزنید. اکنون ژلاتین حل شده را به مواد اضافه کنید وبازکمی هم بزنید . مایه دسر مهیاست.