گروه: آشپزی
تاریخ: ۸:۵۴ :: ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
طرز تهیه ژله حوض ماهی

وب سایت سرآَشپز پاپیون: طرز تهیه ژله حوض را برای علاقمندان گردآوری کرده ایم. این مدل در عین زیبایی بسیار آسان بوده و در کوتاهترین زمان تهیه می گردد. مواد لازم: ژله بلوبری ۲ بستهژله آلوئه ورا ۱ بستهبستنی وانیلی ۱ لیوانشکلات سنگی به مقدار لازمپاستیل ماهی به مقدار لازم طرز تهیه: ظرف مد نظر […]

وب سایت سرآَشپز پاپیون: طرز تهیه ژله حوض را برای علاقمندان گردآوری کرده ایم. این مدل در عین زیبایی بسیار آسان بوده و در کوتاهترین زمان تهیه می گردد.

مواد لازم:

ژله بلوبری ۲ بسته
ژله آلوئه ورا ۱ بسته
بستنی وانیلی ۱ لیوان
شکلات سنگی به مقدار لازم
پاستیل ماهی به مقدار لازم

ژله حوض ماهی
طرز تهیه:

ظرف مد نظر را اندکی چرب میکنیم و قدری از ژله ی بلوبرى را داخل ظرف می ریزیم و در یخچال قرار داده و اذن میدهیم تا نیم بند گردد. یه کاسه ی کوچکتر را انتخاب نموده و جداره ی بیرونی آن را چرب میکنیم روی ژله ی بلوبرى که نیم بند شده قرار میدهیم و به مدت ده دقيقه در یخچال می گذاریم.پس از این مدت ظرف را از یخچال بیرون میآوریم و ما بقى ژله ی بلوبرى را به آرامی در آن می ریزیم به به صورتی که تا بالای کاسه ی کوچکتر را پر کند و دوباره ظرف را داخل یخچال می گذاریم تا ژله به طور کامل خودش را بگيرد. ژله الوئه ورا را با یک لیوان آب جوش حل نموده و اذن میدهیم سرد گردد.پس از آن ظرف ژله را از یخچال بیرون آورده و کاسه ی کوچکتر را به آرامی از آن خارج میکنیم.اکنون میبینیم که یک گودی داخل ژله ی بلوبرى ایجاد شده هست.چند عدد شکلات سنگی را داخل ژله می گذاریم و مقدار خیلی اندکی از ژله ی الوئه ورا را روی آن می ریزیم.پس از آن ظرف را به مدت ده دقیقه داخل یخچال می گذاریم. ظرف را از یخچال بیرون آورده و چند عدد پاستيل ماهی را در آن قرار میدهیم و باز مقدار اندکی ژله ی الوئه ورا را روی آن می ریزیم و به مدت ده دقیقه داخل یخچال قرار میدهیم.پس از این مدت ما بقى ژله الوئه ورا را به آن اضافه میکنیم و می گذاریم ژله خودش را تماما بگیرد.پس از اینکه ژله تماما خودش را گرفت آن را از ظرف خارج کرده و سرو میکنیم.

این مطلبو از دست ندید!  خورش خوشمزه برگه زدآلود+ فرمان تهیه