گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۲:۵۴ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
طرز تهیه چیکن استراگانوف، غذای دوست داشتنی روسی

برترین ها: در این مقاله قصد داریم به شما طرز تهیه چیکن استراگانف را به طور کامل و فاز به فاز تعلیم بدهیم. چیکن استراگانف یک غذای روسی خواهد بود، این غذا با بیف استراگانف تماما متمایز هست، ایرانی ها نیز زیادتر به این غذا علاقه مند می باشند. در ادامه با طرز تهیه چیکن […]

برترین ها: در این مقاله قصد داریم به شما طرز تهیه چیکن استراگانف را به طور کامل و فاز به فاز تعلیم بدهیم. چیکن استراگانف یک غذای روسی خواهد بود، این غذا با بیف استراگانف تماما متمایز هست، ایرانی ها نیز زیادتر به این غذا علاقه مند می باشند.

در ادامه با طرز تهیه چیکن استراگانف با شما هستیم

مواد مورد احتیاج

سینه مرغ ۲ عدد آرد ۴ قاشق غذا خوری شیر ۲ لیوان فلفل به مقدار لازم نمک به مقدار لازم سس مایونز ۶ قاشق غذا خوری قارچ ۶ عدد پیاز ۲ عدد روغن سرخ کردنی

طرز تهیه چیکن استراگانوف، غذای دوست داشتنی روسی

طرز تهیه

۱- برش دادن سینه مرغ

در ادامه با طرز تهیه چیکن استراگانف با شما هستیمقبل از انجام هر کاری سینه مرغی که تهیه کرده ایم را می آوریم و آن را از وسط نصف می کنیم و دو مرتبه آن را به طور قطعات دیگر تقسیم می کنیم و درون یک ظرف می گذاریم.

۲- خرد کردن قارچ ها

قارچ هایی را که تهیه کرده بودیم را به طور تمیز می شوریم و پس از آن به طور حلقه ایی برش میزنیم و در داخل یک ظرف می گذاریم.

۳- آماده کردن پیاز

دو عدد پیاز خود را می آوریم و آنان را تمیز می کنیم، پس از آن آن دو را به طور قطعات ریز خرد می کنیم، یک تابه می آوریم و قدری راغن داخل آن می ریزیم و زیر آن را راشن می کنیم، پس از آن پیاز هایی که خرد کرده بودیم را داخل تابه می ریزیم و تا وقتی که پیاز ها نرم شوند(توجه دارا باشید که پیاز داغ درست نمی کنیم) آنان را تفت می دهیم.

۴- آغاز به درست کردن چیکن استراگانف

پس از آنکه پیاز ها نرم گردیدند قطعات مرغ را نیز داخل تابه می ریزیم و حرارت گاز را بالا می بریم و مرغ را همانجوری می گذاریم تا یک طرف مرغ پخته گردد، بعد حرارت را به حالت قبلی بر می گردانیم و آغاز به، بر هم زدن مواد موجود در تابه می کنیم و در این حال نمک و فلفل را به مرغ می افزاییم و دو مرتبه آغاز به، بر هم زدن مواد موجود در تابه می کنیم، این کار را تا زمانی انجام می دهیم که مرغ ها اندکی سرخ بشن، پس از آن قارچ هایی که خرد کرده بودیم را داخل تابه می ریزیم.

این مطلبو از دست ندید!  طرز تهیه انواع لواشک‌های خوشمزه با میوه‌های بهاری

۵- مخلوط کردن شیر و آرد

آرد هایی که تهیه کرده بودیم را درون یک ظرف می ریزیم و پس از آن به آنان آب سرد می افزاییم و آنان را کامل با آب مخلوط می کنیم، پس از حل کردن آرد در داخل آب، شیر را روی گاز قرار می دیم و به آن حرارت می دیم و پس از آن آرد را به شیر می افزاییم و به خوبی آنان را مخلوط می کنیم. بعد مخلوط حاصله را به داخل تابه می ریزیم و در همین در خلال سس را هم به تابه می افزاییم و تمام مواد را هم می زنیم تا به خوبی مخلوط بشوند. غذای ما آماده شده و توان داریم از آن لذت ببریم.

نکته هایی درباره طرز تهیه چیکن استراگانف

خوب تر هست در کنار چیکن استراگانف، سیب زمینی هم سرخ کنید چون هم غذای شما را خوش مزه تر می کند و هم موجب زیبا تر شدن غذای شما می گردد.

امید داریم از این مقاله نهایت استفاده را ببرید و فرمان پخت چیکن استراگانف را به طور کامل یاد گرفته باشید.