گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۲:۵۴ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
طرز تهیه چیکن استراگانف

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، ، چیکن استراگانف یک غذای روسی بسیار خوشمزه می‌باشد و شما می‌توانید آن را برای مهمانی‌هایی که برای شما کلاس غذا با اهمیت هست استفاده کنید. این غذا با بیف استراگانف تماما متمایز هست و ایرانی‌ها نیز زیادتر به این غذا علاقه‌مند […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، ، چیکن استراگانف یک غذای روسی بسیار خوشمزه می‌باشد و شما می‌توانید آن را برای مهمانی‌هایی که برای شما کلاس غذا با اهمیت هست استفاده کنید. این غذا با بیف استراگانف تماما متمایز هست و ایرانی‌ها نیز زیادتر به این غذا علاقه‌مند می باشند. در این مقاله قصد داریم به شما طرز تهیه این غذای دوست داشتنی روسی را به طور کامل و فاز به فاز تعلیم بدهیم.

طرز تهیه چیکن استراگانوف، غذای دوست داشتنی روسی

مواد مورد احتیاج:

سینه مرغ ۲ عدد
آرد ۴ قاشق غذا خوری
شیر ۲ لیوان
فلفل به مقدار لازم
نمک به مقدار لازم
سس مایونز ۶ قاشق غذا خوری
قارچ ۶ عدد
پیاز ۲ عدد
روغن سرخ کردنی

طرز تهیه:

۱- برش دادن سینه مرغ

پیش از انجام هر کاری سینه مرغی که تهیه کرده ایم را می‌آوریم و آن را از وسط نصف می‌کنیم و دو مرتبه آن را به طور قطعات دیگر تقسیم می‌کنیم و درون یک ظرف می‌گذاریم.

۲- خرد کردن قارچ‌ها

۳- آماده کردن پیاز

دو عدد پیاز خود را می‌آوریم و آن‌ها را تمیز می‌کنیم، پس از آن آن دو را به طور قطعات ریز خرد می‌کنیم، یک تابه می‌آوریم و قدری راغن داخل آن می‌ریزیم و زیر آن را راشن می‌کنیم، پس از آن پیاز‌هایی که خرد کرده بودیم را داخل تابه می‌ریزیم و تا وقتی که پیاز‌ها نرم گردند (توجه دارا باشید که پیاز داغ درست نمی‌کنیم) آن‌ها را تفت می‌دهیم.

۴- آغاز به درست کردن چیکن استراگانف

پس از آنکه پیاز‌ها نرم گردیدند قطعات مرغ را نیز داخل تابه می‌ریزیم و حرارت گاز را بالا می‌بریم و مرغ را همانجوری می‌گذاریم تا یک طرف مرغ پخته شود، بعد حرارت را به حالت قبلی بر می‌گردانیم و آغاز به، بر هم زدن مواد موجود در تابه می‌کنیم و در این حال نمک و فلفل را به مرغ اضافه می‌کنیم و دو مرتبه آغاز به، بر هم زدن مواد موجود در تابه می‌کنیم، این کار را تا زمانی انجام می‌دهیم که مرغ‌ها اندکی سرخ بشن، پس از آن قارچ‌هایی که خرد کرده بودیم را داخل تابه می‌ریزیم.

این مطلبو از دست ندید!  طرز تهیه یک سس خوشمزه برای غذا‌های دریایی

۵- مخلوط کردن شیر و آرد

آرد‌هایی که تهیه کرده بودیم را درون یک ظرف می‌ریزیم و پس از آن به آن‌ها آب سرد اضافه می‌کنیم و آن‌ها را کامل با آب مخلوط می‌کنیم، پس از حل کردن آرد در داخل آب، شیر را روی گاز قرار می‌دیم و به آن حرارت می‌دیم و پس از آن آرد را به شیر اضافه می‌کنیم و به خوبی آن‌ها را مخلوط می‌کنیم. بعد مخلوط حاصله را به داخل تابه می‌ریزیم و در همین در خلال سس را هم به تابه اضافه می‌کنیم و تمام مواد را هم می‌زنیم تا به خوبی مخلوط بشوند.

نکته هایی درباره طرز تهیه چیکن استراگانف

خوب تر هست در کنار چیکن استراگانف، سیب زمینی هم سرخ کنید، چون هم غذای شما را خوش مزه‌تر می‌کند و هم موجب زیبا‌تر شدن غذای شما می‌شود.

امید داریم از این مقاله نهایت استفاده را ببرید و فرمان پخت چیکن استراگانف را به طور کامل یاد گرفته باشید.

مرجع: برترین‌ها