گروه: آشپزی
تاریخ: ۹:۱۱ :: ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
طرز تهیه چندین اوتمیل اورنایت؛ صبحانه پر فیبر و لاکچری!

وب‌سایت مجله قرمز: اوتمیل اورنایت یکی از آن گزینه‌های خوب برای صبحانه هست که هر کسی صبحش را با آن آغاز کند یک جایزه خوب دریافت خواهد کرد، سلامتی و شادابی دو اصل بنیادی برای یک روز کاری می باشند علاوه بر این شما یک صبحانه زیبا و لاکچری خواهید داشت که به مراتب از […]

وب‌سایت مجله قرمز: اوتمیل اورنایت یکی از آن گزینه‌های خوب برای صبحانه هست که هر کسی صبحش را با آن آغاز کند یک جایزه خوب دریافت خواهد کرد، سلامتی و شادابی دو اصل بنیادی برای یک روز کاری می باشند علاوه بر این شما یک صبحانه زیبا و لاکچری خواهید داشت که به مراتب از اوتمیل سریع که جزء غذاهای با سدیم بالا هست، خوب تر هست.

طرز تهیه چندین اوتمیل اورنایت؛ صبحانه پر فیبر و لاکچری

بی شک صبحانه یکی از با اهمیت ترین وعده‌های غذایی روز هست و انتخاب غذاهای مناسب و انرژی زا که در عین حال بتواند نیازهای بدن به عناصر مغذی را برطرف کند ضروی هست. اگر در حال اضافه وزن هستید نخستین وعده صبحانه شما باید سیر کننده باشد بطوری که بتواند شما را برای کل روز نگه دارد.

اگر اغلب صبحها بدون صبحانه به سر کار می‌روید و یا صبر بیدار شدن برای آماده کردن صبحانه را ندارید و یا همیشه در حال کوشش و عجله هستید، ما این پایین یک پیشنهاد خوب برای شما داریم چیزی که هم مواد معدنی و ویتامین‌های شما را تامین می‌کند و هم بخاطر فیبر شما را سیر نگه داشته و همزمان دستگاه گوارش شما را هم خرسند می‌کند.

طرز تهیه چندین اوتمیل اورنایت؛ صبحانه پر فیبر و لاکچری

بهر حال چه شما همیشه در عجله برای بیرون رفتن از خانه باشید یا جزء کسانی هستید که در پی راحتی و تنبلی می باشند و دوست ندارند که وقت بسیاری را در آشپزخانه صرف کنند، اوتمیل اورنایت یک راه حل عالی هست. این صبحانه پر فیبر به شیوه‌ای راحت درست می‌شود، قابل حمل هست، ارزان و خوشمزه هست و شیوه‌ای خوشمزه برای وقت گذرانی در بیرون بدون دردسر و فکر به غذا خوردن هست.

فکر کنید یک اوتمیل اورنایت خامه‌ای دارید که قدری بادام هندی و یا توت فرنگی روی آن هست که توان دارید هر چه می‌خواهید در آن بریزید.

آیا اوتمیل اورنایت واقعا احتیاج به خیساندن دارد؟

اورنایت به معنای خیسانده یا چیزی ست که یک شب تا صبح بخیسد یا در یخچال بماند که ما برای درست کردن نان اغلب به شما فرمان ماندن یک شب تا صبح در یخچال را داده بودیم اما برای اوتمیل اورنایت یا اوتمیل خیسانده چی؟ در این صبحانه شما همه مواد را با هم ترکیب می‌کنید بعد برای اینکه قوامی عالی بدست بیاورید به مدت ۸ ساعت یا زیادتر آن را می‌گذارید کنار تا مواد با هم خیس بخورند اما اگر عجله دارید در عرض ۴ ساعت می‌توانید آن را انجام دهید.

شما فقط باید شب پیش از خوردن آنان اوتمیل را با مخلوط آماده کنید، بعد موقعی که از خواب بیدار می‌شوید اوتمیل اورنایت خوشمزه خامه‌ای شما برای صبح کاری مهیاست.

ظرف ویژه اوتمیل اورنایت

طرز تهیه چندین اوتمیل اورنایت؛ صبحانه پر فیبر و لاکچری

هر ظرفی که بتواند پذیرای مواد شما باشد مناسب هست. شما می‌توانید از ظرفهای شیشه‌ای مربا که دیگر تهی شده‌اند، لیوان اسموتی (ترجیحا شفاف)، ظروف دردار نگهدارنده ویژه یخچال یا ظروف شیشه‌ای نگهدارنده حبوبات بورمیولی استفاده کنید. من خودم چند تا ظرف ما بقی از کره بادام زمینی دارم که می‌خواهم آنان را استفاده نمایم.

مواد پایه اوتمیل

من جودوسر را با نیمی از موز و ۱ قاشق چایخوری دانه‌های چیا دوست دارم. من متوجه گردیدم که موز به عنوان یک شیرین کننده طبیعی برای مخلوط عمل می‌کند که اگر اذن دهید که شب تا صبح در مخلوط بماند موجب شیرین کنندگی زیادتر مخلوط می‌شود. دانه‌های جیا کمک می‌کند تا بافتی شبیه به پودینگ داشته باشد. آنان علاوه بر این موجب تقویت مواد مغذی عالی می‌شوند علاوه بر این مراجع عالی فیبر، اسیدهای چرب امگا۳ و پروتئین می باشند.

جو دوسر پرک در این دستورها کارکرد بهتری دارد. اوتمیل سریع حالت خمیر پیدا می‌کند و جوی پوست کنده هم پس از حتی یک روز خیساندن سفت و ترد باقی می‌ماند.

بخش مایع اوتمیل

شیر لبنی یا غیر لبنی (شیر بادام، شیر بادام هندی، شیر نارگیل و غیره) خیلی خوب عمل می‌کنند. من سفارش می‌کنم از شیر آسان یا بدون طعم و شیرین نشده استفاده کنید بدین ترتیب شما می‌توانید روی میزان شیرینی اوتمیل خود کنترل کامل دارا باشید.

نسبت مواد اوتمیل اورنایت

اگر نخستین بار هست که اوتمیل اورنایت درست می‌کنید با نسبت ۱ به ۱ از جو دوسر پرک شده و شیر استفاده کنید، بعدا که تجربه بیشتری اکتساب کردید غلظت دلخواه‌تان را با افزودن مایع زیادتر برای اوتمیل رقیق‌تر و میزان کمتر برای اوتمیل غلیظ استفاده کنید. وقتی ماست را به مخلوط اضافه می‌کنید از نسبت ۱:۱:۱ جو دوسر به شیر به ماست اضافه کنید.

به یاد دارا باشید که دانه‌های چیا یا هر ماده خشک دیگری که تصمیم دارید به ترکیب اضافه کنید، مقدار اندکی مایع را جذب می‌کند و باید بر بر طبق آن تنظیم گردد.

مواد مخلوط در آن

طرز تهیه چندین اوتمیل اورنایت؛ صبحانه پر فیبر و لاکچری

میوه (تازه یا خشک)، آجیل‌ها، کره‌های آجیلی، دانه‌ها، پودر پروتئین، گرانولا، نارگیل، ادویه‌ها (یعنی دارچین)، رنده پوست مرکبات و اسانس وانیل جوها را برای فاز بعد نگه می‌دارد. اهتمام کنید خلاق باشید و تنوع بدهید چون فرمولهای درست کردن اوتمیل اورنایت بی نهایت می باشند. هر ماده غذایی که می‌خواهید خیس بخورد می‌توان بهمراه جوها برای خیساندن افزود.

اوتمیل اورنایت تنها برای صبحانه نیست. شما می‌توانید آن را به عنوان یک اسنک عالی، بین وعده‌ها و به عنوان یک وعده قبل و پس از ورزش و حتی به عنوان دسر استفاده نمود. من سفارش می‌کنم حتی آن را به عنوان یک دسر ضیافت برای مهمانی‌های دوستانه آزمون کنید. امید دارم دوستان شما هم مثل دوستان و اقوام من ذائقه‌ای کنجکاو دارا باشند.

من فرمان درست کردن آن را به صورت فاز به فاز به شما یاد می‌دهم.

چه طور اوتمیل اورنایت در شیشه درست می‌شود؟

فاز ۱: یک شیشه یا کاسه را بردارید و جوهای پرک شده را در آن بریزید. به اندازه‌ای که فکر می‌کنید قادر به خوردن آن به هنگام صبح هستید، در شیشه بریزید. اگر بتوانید آنان را در ظرفی تماما در بسته و بدون نشتی بریزید می‌توانید آنان را با خود به محل کار ببرید. یک ترفند: ۱ قاشق غذاخوری تخم چیا را برای اکتساب امگا۳ و پروتئین زیادتر به آن اضافه کنید.

طرز تهیه چندین اوتمیل اورنایت؛ صبحانه پر فیبر و لاکچری

فاز ۲: اکنون درون ظرف را شیر بریزید تا وقتی که روی جوها را خوب بپوشاند. مایعات قابل استفاده: شیر، شیر سویا، شیر نارگیل، شیر بادام، شیر برنج، شیر جو دوسر، آب پرتقال. هر کدام را که زیادتر دوست دارید اضافه کنید. قطعا می‌دانید که نباید پرتقال را با شیر مخلوط کنید.

طرز تهیه چندین اوتمیل اورنایت؛ صبحانه پر فیبر و لاکچری

فاز ۳: اکنون زمانی هست که مواد مورد علاقه‌تان را برای روی آن اضافه کنید. برخی از این ایده‌ها عبارت هستند از: بادام، گردو، فندق، بادام هندی، تخم کتان، دانه‌های چیا، کشمش، همه نوع توت، میوه‌هایی مثل موز، گیلاس، سیب یا گلابی، تخم آفتابگردان، تخم کدو، کره بادام زمینی، چیپس نارگیل یا تراشه‌های نارگیل تازه، ماست یونانی، ماست آسان. اگر هر کدام از این مواد را ترجیح می‌دهید به هنگام خوردن ترد باشند می‌توانید آنان را صبح به مواد اضافه کنید.

طرز تهیه چندین اوتمیل اورنایت؛ صبحانه پر فیبر و لاکچری

فاز ۴: غلات اورنایت خود را با ادویه مورد علاقه‌تان مزه دار کنید؛ به عنوان مثال دارچین، وانیل، پودر کاکائو، پودر زنجبیل، ادویه پای کدو (موقع زمستان عالی است) همه آنان خوب می باشند.

طرز تهیه چندین اوتمیل اورنایت؛ صبحانه پر فیبر و لاکچری

فاز ۵: درب شیشه یا ظرف دردار را بگذارید و آن را در یخچال بگذارید.

طرز تهیه چندین اوتمیل اورنایت؛ صبحانه پر فیبر و لاکچری

طرز تهیه اوتمیل صبحانه

و این همان دستورالعمل کلی اوتمیل اورنایت هست. فقط صبح روز بعد آنان را از یخچال بیرون بیاورید، شیرین کننده (شربت افرا یا آگاوه، عسل، استویا یا حتی شیره خرما) را به آن اضافه کنید.

مواد لازم

شیشه تمیز دردار: ۱ جو دوسر:  ۱/۲ پیمانه (۱/۲ پیمانه حدود نصف شیشه مربا است) شیر : ۱ پیمانه (شیر بادام، شیر سویا) دارچین:  ۱ قاشق چایخوری (یا ادویه‌هایی مشابه دارچین یا اسانس وانیل) شیرین کننده مورد علاقه:  ۱ تا ۲ قاشق چایخوری

مواد اختیاری

چیا: ۲ قاشق چایخوری برشهای میوه:  قدری (هر میوه‌ای خوب هست به غیر از آووکادو یا گوجه) همه نوع توت تازه یا یخ زده

دستورالعمل

۱٫ همه چیز را در یک شیشه بریزید، درب آن را ببندید، تکان دهید و آن را داخل یخچال بگذارید.

چند نوع اوتمیل اورنایت جالب و با تنوع بسیار

اوتمیل موز و بادام پرک

طرز تهیه چندین اوتمیل اورنایت؛ صبحانه پر فیبر و لاکچری

صبح بعد یک مقدار شیر زیادتر اضافه کنید و اندکی شیرین کننده در صورت دلخواه بریزید و لذت ببرید. نخستین اوتمیل اورنایت که به شما یاد می‌دهیم موز و بادام پرک هست.

این چند نمونه زیر جزء خوب ترین اوتمیل اورنایت های پر‌طرفدار می باشند پس از ان هم چند نمونه دیگر به شما یاد خواهیم داد که انواع استوایی و تابستانی می باشند. این اوتمیل یک تنه خیلی خوشمزه نیست (اوتمیل ساده) لکن وقتی به آن موز و کره بادام اضافه می‌کنید مزه عالی پیدا خواهد کرد. در این صورت طعم آن بسیار دلپذیر خواهد گردید.

مواد لازم

موز خالدار کوچک له شده: ۱ عدد کره بادام شیرین خامه‌ای: ۱ قاشق غذاخوری پودر تخم کتان: ۱ قاشق غذاخوری اسانس بادام: ۳ قطره (ابتدا آن را روی در بریزید بدین ترتیب مانع از زیاد ریخته شدن آن خواهید)

اوتمیل اورنایت پای کدو

طرز تهیه چندین اوتمیل اورنایت؛ صبحانه پر فیبر و لاکچری

بعد قدری بادام پرک را برای افزودن مواد مغذی زیادتر به آن اضافه می‌کنیم.

این اوتمیل اورنایت شبیه به یک پای کدوی رژیمی هست و برای موقعی که شما اندکی پوره کدوی اضافه در یخچال دارید خیلی عالی هست. پای کدو برای صبحانه؟ بله به این یکی، ۱ قاشق غذاخوری شیره افرا اضافه شده که باید همراه آن باشد. با هر کدام از اینها شما می‌توانید یک شیرین کننده مشابه استویا را جایگزین کنید.

مواد لازم

پوره کدو: ۱/۳ پیمانه دارچین: ۱/۴ قاشق چایخوری جوز و میخک: اندکی کرنبری خشک شده برای رویه: ۱ قاشق غذاخوری (می‌توانید زرشک را جایگزین کنید) اسانس وانیل: ۱/۸ قاشق چایخوری تخم کدو خام و بدون نمک: ۱قاشق غذاخوری برای تزئین

شکلات و کره بادام زمینی

طرز تهیه چندین اوتمیل اورنایت؛ صبحانه پر فیبر و لاکچری

من چون دو شیشه بزرگ عسل در خانه دارم ترجیح می‌دهم از آنان استفاده نمایم. شما می‌توانید کسی را پیدا کنید از شکلات بدش بیاید نه من نمی‌شناسم. بعضی‌ها هم می باشند که دیوانه شکلات می باشند و اگر به آنان اذن بدهید کل روز را شکلات می‌خورند خب برای این اشخاص هم یک گزینه عالی داریم. چه چیزی خوب تر از اینکه صبحتان را با شکلات آغاز کنید؟

این مطلبو از دست ندید!  پاستا پنه آلفردو و پنه بروکلی؛ معروف‌ترین خوراک رستوران‌ها

اوتمیل اورنایت شکلاتی با طعم رویایی. چه چیزی خوب تر از اینکه صبحتان را با شکلات آغاز کنید؟این یکی مثل این هست که دارید پودینگ شکلات می‌خورید.

مواد لازم

پودر کاکائو، برای طعم: ۲ تا ۳ قاشق کره بادام زمینی خامه‌ای: ۱ قاشق غذاخوری (اختیاری) نصف یک موز خالدار خوب، له شده اسانس وانیل: ۱/۴ قاشق چایخوری مینی چیپس شکلاتی برای تزئین: ۱/۲ قاشق غذاخوری (اختیاری) نارگیل رنده شده بو داده، برای تزئین: ۱ قاشق غذاخوری (اختیاری)

توت و چیا

طرز تهیه چندین اوتمیل اورنایت؛ صبحانه پر فیبر و لاکچری

من به شخصه این نمونه را با کره بادام زمینی ترجیح می‌دهم چون از شما چه مخفی من هم به صف معتادان کره بادام زمینی ملحق شدم اما شما می‌توانید بدون آن هم این صبحانه را درست کنید خب بعد آزمون کنید نگاه کنید کدام را ترجیح می‌دهید. اوتمیل اورنایت خوش طعم دیگر که شما باید اهتمام کنید آن را درست کنید اوتمیل اورنایت جو دوسر و توت. این یکی برای تابستان عالی هست چون انواع تمشک خوشمزه موجود هست.

مواد لازم

 توتهای تازه مثل توت فرنگی، بلوبری یا تمشک قرمز: ۱/۲ پیمانه(توت فرنگی را خرد کنید) اسانس وانیل: ۱/۴ قاشق چایخوری دانه‌های چیا: ۱ و ۱/۲ قاشق چایخوری

اوتمیل سیب معطر پاییزی

طرز تهیه چندین اوتمیل اورنایت؛ صبحانه پر فیبر و لاکچری

ترکیب چیا و تمشک در این اوتمیل عالی هست.

مواد لازم

سیب شیرین نگینی شده: ۱/۲ پیمانه پودر دارچین: ۱/۴ پیمانه اندکی پودر جوز گردو برای مواد رویی: ۱ قاشق غذاخوری

اوتمیل هلو مخلوط

طرز تهیه چندین اوتمیل اورنایت؛ صبحانه پر فیبر و لاکچری

این اوتمیل برای فصل پاییز خیلی خوب هست اما شما می‌توانید هر موقع از سال که خواستید آن را درست کنید چون در کشور ما در هر فصلی سیب‌های شیرین و خوشمزه پیدا می‌شود. هلو، بادام، آب لیمو و شیره افرا چه ترکیب عالی می‌شود. همه آنان وقتی در کنار هم می باشند واقعا خوب می باشند.

مواد لازم

جو دوسر پرک: ۱/۲ پیمانه شیر: ۱/۲ پیمانه هلو خرد شده: ۱ عدد شیره افرا یا عسل: ۱ قاشق چایخوری بادام، خرد شده یا پرک: ۱ قاشق چایخوری آب لیمو: ۱ قاشق چایخوری رگ نعناع خیلی ریز خرد شده: ۲  (اختیاری)

اوتمیل اورنایت استوایی

طرز تهیه چندین اوتمیل اورنایت؛ صبحانه پر فیبر و لاکچری

ترفند: وقتی در فصل هلو نیستید، می‌توانید گلابی را جایگزین آن کنید. می‌خواهید هر صبح یک پرتو از خورشید استوایی را تا اعماق وجود احساس کنید؟ نارگیل و آناناس بدون رفتن به راهی طولانی این کار را برای شما انجام می‌دهید و البته آنان آنقدر خوب با هم ترکیب می‌شوند که برای شما باور نکردنی می باشد.

مواد لازم

آناناس: ۱/۲ پیمانه (اگر آناناس کنسروی باشد عالی است) رنده نارگیل: ۱ قاشق چایخوری اسانس وانیل: ۱/۲ قاشق چایخوری جو دوسر پرک: ۱/۲ پیمانه  شیر دلخواه: ۱/۲ پیمانه (شیر برنج یا شیر نارگیل خیلی عالی است)

طرز تهیه

یک انتخاب عالی برای شیر، شیر نارگیل یا برنج می باشد که بتواند با مواد دیگر جور در بیاید و مزه آنان را تکمیل کند.
برای خوب تر شدن، آناناس را با نارگیل و اسانس وانیل در مخلوط کن با هم مخلوط کنید.

اوتمیل اورنایت انگور و آجیل

طرز تهیه چندین اوتمیل اورنایت؛ صبحانه پر فیبر و لاکچری

یک لایه جود دوسر و شیر را بچینید بعد یک لایه آناناس و نارگیل له شده، به همین ترتیب ادامه دهید و سر انجام قدری آناناس خرد شده و پودر نارگیل را روی آن بریزید. ترکیب عالی دیگر از مواد غذایی که خیلی خوب با هم جور در می‌آیند این هست: انگور+ گردو+ ماست+ دارچین = پیروز جام جهانی اوتمیل! و علاوه بر این روی آنان واقعا ظاهر قشنگی دارد.

مواد لازم

شیر: ۱/۲ پیمانه جو دوسر پرک: ۱/۲ پیمانه انگور، دو نیم شده: ۱ مشت کوچک گردو، درشت خرد شده: ۲ قاشق غذاخوری ماست طبیعی: ۵ قاشق غذاخوری دارچین: ۱/۲ قاشق چایخوری شیره افرا یا عسل: ۱ قاشق چایخوری

طرز تهیه

یک اوتمیل زیبا به معنای حقیقی. همه مواد را در ظرف بریزید و در یخچال بگذارید.

اوتمیل اورنایت ویتامینه و پروتئینه

اوتمیل اورنایت جادویی ماسکارپونه و انجیر قرمز

طرز تهیه چندین اوتمیل اورنایت؛ صبحانه پر فیبر و لاکچری

بگذارید چند ساعت بماند پس از آن میل کند. این یکی به احتمال زیاد شما را یاد عکسهای اوتمیل در اینستاگرام می‌اندازد. انجیر قرمز، پرتقال خونی، پسته و ماست نه فقط یک ترکیب ترکیب خوشمزه منحصربفرد می‌سازد لکن پروتئین، فیبر و ویتامین C را هم تامین می‌کند.

مواد لازم

 انجیر قرمز: ۳ عدد، برشهای نازک با دو تا ۳ برش برای تزئین آب پرتقال خونی: ۱ قاشق غذاخوری پرتقال خونی کوچک: ۱/۲، به صورت برشهای کوچک برش زده با قدری اضافه تر برای تزئین رنده پوست پرتقال قرمز: ۱/۲ قاشق چایخوری شیر انتخابی: ۱ پیمانه ماست وانیلی یا ماست جایگزین: ۳ قاشق غذاخوری (یا ماست سویا) اندکی دارچین یک مشت پسته، دو نیم شده برای مواد رویی پودر کلاژن: ۱ قاشق بزرگ  (دلخواه) پنیر ماسکارپونه: ۱ قاشق غذاخوری پر

طرز تهیه

۱٫ پنیر شیرین خامه‌ای ماسکارپونه را تنها پیش از خوردن به مواد بالا اضافه کنید. جو دوسرها را در یک شیشه میسون جار قرار دهید.

۲٫ روی آن را ماست بریزید و پس از آن برشهای انجیر و پرتقال خونی را اضافه کنید.

۳٫ آب میوه، رنده پوست پرتقال، دارچین، پسته خرد شده و پودر کلاژن را اضافه کنید. اگر دلتان بخواهد، می‌توانید مواد تشکیل دهنده را پیش از

۴٫ روی آن را با شیر دلخواه‌تان بپوشانید تا بالا شیشه بیاید.

۵٫ درب آن را سفت ببندید و خوب تکان دهید تا وقتی که همه مواد تشکیل دهنده با هم مخلوط گردند و جو دوسرها با مایع اشباع گردند.

۶٫ اگر دلتان بخواهد، می‌توانید مواد تشکیل دهنده را قبل از۴٫

۷٫ گذاشتن در با هم بریزید.

اوتمیل اورنایت چیز کیک موز لیمو و بلوبری

طرز تهیه چندین اوتمیل اورنایت؛ صبحانه پر فیبر و لاکچری

مطمئن شوید که فضای کافی بین جو دوسرها و درب وجود دارد چون جوها مایعات را جذب کرده و حجیم می‌شوند. آن را یک شب تا صبح در یخچال نگه دارید.

مواد لازم

جو دوسر پرک: ۳/۴ پیمانه ماست بلوبری یا ماست دلخواه: ۳ قاشق غذاخوری پودر تخم کتان: ۱/۲ قاشق چایخوری آب لیموی تازه: ۱ قاشق چایخوری رنده پوست لیموی خیلی ریز: ۱/۲ قاشق چایخوری موز: ۱/۳ نازک برش زده پودر پروتئین یا پودر کلاژن: ۱ قاشق پر شیر دلخواه: ۳/۴ پیمانه (من از شیر بادام استفاده کردم)

مواد اختیاری

بلوبری تازه برای تزئین بادام پرک شده یا گردوی خرد شده

دستورالعمل

به هنگام صبح درب آن را برداشته و خوب بهم بزنید.

پنیر ماسکارپونه، میوه‌ها و پسته را اضافه کرده و از خوردن آن لذت ببرید. اگر علاقه مند به لیمو هستید قطعا این دستورالعمل را دوست خواهید داشت.

میوه‌های تازه و تخم کتان ویتامین C و فیبر زیادتر را تامین می‌کند در عین حال که ماست و پودر کلاژن پروتئین آن را حمل می‌کنند. به لطف رنده پوست لیموی تازه، این کار خلاقانه طعمهای چند لایه را با اندکی آب مرکبات عرضه خواهد داد. جو دوسر را در شیشه بریزید.

سؤال و پاسخ درباره اوتمیل اورنایت

تا چند روز می‌توان آن را استفاده کرد؟

ماست، بلوبری، برشهای موز، پودر تخم کتان، آب لیمو، پودر کلاژن و شیر دلخواه را بریزید. درب آن را گذاشته و خوب تکان دهید تا وقتی که همه مواد با هم مخلوط شده و جوها با مایع پر گردند.

چقدر طول می‌کشد که جوها پیش از خوردن خیس بخورند؟

در صورت دلخواه می‌توانید مواد پیش از گذاشتن درب با هم بریزید.

به چه صورت باید آنان را میل کرد؟

دقت کنید که فضای کافی برای اتساع جوها بگذارید. آن را یک شب تا صبح در یخچال نگه دارید.

می‌توان از جو دوسر پوست کنده استفاده نمود؟

موقع صبح، درب را بردارید و خوب تکان دهید. میوه‌ها و مواد دلخواه را روی آن گذاشته و میل کنید.

آیا می‌توان از ماست در عوض شیر استفاده نمود؟

بسته به اینکه چه موادی در آن می‌ریزید می‌توان آن را برای ۲ تا ۳ روز تازه نگه داشت.

می‌توان به جای شیر از آب استفاده نمود؟

متاسف هستم از یک جهت که اصلا مزه جالبی به اوتمیل شما نخواهد داد اکنون خود دانید

شیر را چه موقع اضافه کنم موقع ریختن مواد در شیشه یا صبح؟

این به این معنی هست که شما می‌توانید ۲ تا ۳ وعده صبحانه را در یک روز آماده کنید و صبحانه آماده را برای دو تا ۳ روز پی در پی دارا باشید. به صورت ایده‌آل بگذارید به مدت ۸ ساعت بمانند اما آنان باید پس از حدود ۴ ساعت هم خوب باشند. شما می‌توانید آنان را مستقیما از یخچال درآورده و میل کنید اما اگر در حال حاضر جایی زندگی می‌کنید که هنوز هم هوا سرد هست می‌توانید به مدت ۱ تا ۲ دقیقه آنان را در مایکروفر بگذارید تا گرم گردد.

می‌توان پودر پروتئین را افزود؟

من بعدا مدلهای دیگر که تنها به صورت پخته و یا مجتمع در فر سرو می‌شوند را به شما یاد خواهم داد.

می‌توان از میوه‌های یخ زده استفاده نمود؟

خب بله اما آنان اندکی سفت می باشند اما یک ترفند خوب برای آنان این هست که چند ساعت اول آنان را خارج از یخچال بگذارید تا خوب خیس بخورند.

آیا باید شیشه را در یخچال نگه داشت یا خارج از یخچال؟

در دمای اتاق روال نرم شدن تندتر هست. قطعا می‌توانید این کار را انجام دهید کما اینکه اوتمیل اورنایت‌هایی که در سالهای اول ورود خود آمده بودند همگی از ماست استفاده می‌کردند اما به سبب غلیظ بودن ماست باید خیلی محکم شیشه را تکان دهید تا مواد با هم در آمیخته گردند.

تفاوت میان جو دوسر و جو دوسر پرک چیست؟

این بستگی به شما دارد اما ما سفارش می‌کنیم شب این کار را بکنید.