گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۱:۵۰ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۱

وب سایت سر آشپز پاپیون: میوه های خشک میتونه یک میان وعده عالی باشه برامون. مواد لازم: میوه دلخواه(دست چین و سفت) به مقدار لازم آب ۱ لیوان شکر ۱ لیوان طرز تهیه: برای تهیه میوه خشک ابتدا یک قابلمه مناسب را با یک لیوان آب پر می کنیم و پس از آن یک لیوان […]

وب سایت سر آشپز پاپیون: میوه های خشک میتونه یک میان وعده عالی باشه برامون.

مواد لازم:

میوه دلخواه(دست چین و سفت) به مقدار لازم آب ۱ لیوان شکر ۱ لیوان

میوه های خشک
طرز تهیه:

برای تهیه میوه خشک ابتدا یک قابلمه مناسب را با یک لیوان آب پر می کنیم و پس از آن یک لیوان شکر به آن می افزاییم و روی حرارت قرار می دهیم تا به جوش بیاید و غلیظ گردد . پس از آن میوه های مد نظر را به طور خلالی یا چیپسی برش می زنیم و داخل شربت می زنیم و اندکی تکان می دهیم تا شربت مازاد از روی میوه بریزد. توجه دارا باشید که شربت موجب می گردد میوه خشک ما زمان آماده شدن سیاه نشود. یک کاغذ روغنی کف سینی فر می اندازیم تا میوه ها پس از خشک شدن به کف سینی فر نچسبند و میوه ها روی آن می چینیم ، فر را روی پایین ترین درجه حرارت ممکن روشن می نماییم پس از آن سینی را داخل فر می گذاریم و تا زمان خشک شدن میوه ها حوصله می کنیم. زمان خشک شدن میوه ها به ضخامت آنان بستگی دارد و حدودا بین یک تا سه ساعت زمان می برد . پس از خشک شدن میوه ها توان دارید آنان را در یخچال یا محیط خشک و خنک منزل دور از نور آفتاب حفظ کنید. راه های دیگر هم است که بدون فر میوه ها را خشک کنیم به طور مثال با دستگاه خشک کن میوه ، هواپز ، مایکروفر ، بخاری یا شوفاژ منزل ! برای چیپس کردن میوه ها توجه دارا باشید که از میوه های دست چین شده و سفت استفاده نمایید.

این مطلبو از دست ندید!  رسم و رسوم‌ شهرهای مختلف ایران برای غذای شب عید

سایر نکات:

برای چیپس کردن میوه ها توجه دارا باشید که از میوه های دست چین شده و سفت استفاده نمایید. از انواع میوه ها مثل سیب ، شلیل ، آناناس ، موز ، پرتقال ، توت فرنگی ، کیوی ، خرمالو ، آلو و … توان دارید برای تهیه چیپس میوه استفاده کنید . استفاده بیشتر از حد از شربت موجب می گردد میوه ها بسوزند پس قطعا در این خصوص دقت کافی دارا باشید. این میوه های خشک را توان دارید مثل تنقلات در زمستان استفاده نمایید.