گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۲:۳۴ :: ۱۳۹۶/۱۱/۲۶
طرز تهیه قهوه سرد

کافی پرس سرد، یک روش مناسب دم کردن قهوه برای افرادی هست که معده ای حساس دارند. این خوب ترین راه برای درست کردن قهوه سرد هست زیرا قهوه در حالت سرد هست. زیادی از مردم از قهوه پرس شده زیادتر از شیوه های داغ لذت می برند، زیرا طعم کلیدی قهوه در دماهای بالاتر […]

کافی پرس سرد، یک روش مناسب دم کردن قهوه برای افرادی هست که معده ای حساس دارند. این خوب ترین راه برای درست کردن قهوه سرد هست زیرا قهوه در حالت سرد هست. زیادی از مردم از قهوه پرس شده زیادتر از شیوه های داغ لذت می برند، زیرا طعم کلیدی قهوه در دماهای بالاتر از بین می رود و این روش معتبرتر از شیوه های دیگر هست.

دم کردن قهوه در دمای بالا موجب نابود شدن طعم خوب قهوه می گردد. حتی وقتی که قهوه داغ سرد می گردد دو مرتبه هم طعم آن تحولی نمی کند پس قهوه داغی که سرد شده هست سفارش نمی توان. اسپرسو یخ زده نیز ناخوشایند هست زیرا وقتی قهوه را سرد می کنیم تحولات شیمیایی در آن به وقوع می پیوندد. اما کافی پرس سرد در فراروی واکنش های شیمیایی قرار نمی گیرد و شما توان دارید برای یک هفته قهوه سرد را در یخچال قرار دهید.

چگونه در پنج دقیقه کافی پرس سرد درست کنیم؟

پیش از اینکه به این روش بپردازیم، لازم هست بدانیم که چگونه قهوه را استخراج کنیم و به چه سبب در ظرف چند دقیقه میتوان قهوه را به این روش دم کرد. هنگام دم کردن قهوه آب داغ، جامدات و روغن های معطر قهوه را تجزیه می کند. دردمای پایین فنجان شما معطر نیست و در دماهای بالا قهوه‌ شما به بالاترین میزان استخراج دست یافته هست.

اما درجه حرارت منحصرا یک راه برای سرعت بخشیدن به فرآیند حل کردن ترکیبات محلول در قهوه هست. به عنوان یک طرفدار قهوه سرد، قطعا می دانید که با ریختن مقدار کافی قهوه در آب سرد به یک محلول اشباع شده دست پیدا خواهید کرد.

این مطلبو از دست ندید!  طرز تهیه سالاد پنیر قالبی

با این وجود، روش دیگری برای سرعت بخشیدن به حل شدن مواد جامد قهوه وجود دارد. اگر شما به سرعت و به اندازه کافی هم بزنید، همه ویژگی‌های خوب قهوه را در فنجان حل می‌کنید در نتیجه بدون ترکیبات تلخ و بدون اکسیداسیون حاصل از دم کردن، از یک قهوه که کم‌تر معده را تحریک می کند لذت خواهید برد.

 روش درست کردن قهوه سرد

برای این کار ما از قهوه، آب و یک مخلوط کن استفاده می نماییم. اما شما گزینه‌های دیگری نیز دارید و این بستگی به شما دارد که دوست دارا باشید قهوه را چگونه بنوشید.

قهوه را آسیاب و بعد آن را تصفیه کنید، هر چه خوب تر این کار را انجام دهید قهوه بهتری خواهید داشت.

قهوه را با آب مخلوط کنید. ۳ ۳ قاشق چای خوری قهوه را درون یک فنجان آب بریزید، می‌توانید از قهوه بیشتری استفاده کنید و پس از آن در انتهای کار آب یا یخ بیشتری به آن اضافه کنید. آن را مدام هم بزنید و تماما مخلوط کنید تا قهوه به پایین فنجان نرود.

قهوه را درون فنجان بریزید‌‌، قدری آب و یخ به آن اضافه کنید و پس از آن سرو کنید.