گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۰:۳۶ :: ۱۳۹۶/۱۲/۰۵

وب سایت دونفره: : برخی از شیرینی ها واقعا خوش عطر و طعم هستن جوری که هر وقت دلتون هوس درست کردن شیرینی کنه جز نخستین گزینه هایی میشن که به ذهنتون میرسه.شیرینی های خونگی با همه عطر و طعم و لذت خوبی که دارن گاهی دردسر درست کردنشون زیاده ولی این شیرینی زعفرونی خیلی […]

وب سایت دونفره: : برخی از شیرینی ها واقعا خوش عطر و طعم هستن جوری که هر وقت دلتون هوس درست کردن شیرینی کنه جز نخستین گزینه هایی میشن که به ذهنتون میرسه.شیرینی های خونگی با همه عطر و طعم و لذت خوبی که دارن گاهی دردسر درست کردنشون زیاده ولی این شیرینی زعفرونی خیلی آسان و آسون تهیه میشه و عطر و طعم خارق العاده ای داره که اطمینان دارم با یک بار درست کردنش جز انتخاب های همیشگیتون میشه.

مواد لازم

کره نصف پیمانه (۸۰ گرم)
پودر قند سه چهارم پیمانه (۱۰۰گرم)
وانیل یک چهارم قاشق چایی خوری
تخم مرغ یک عدد
زعفران(ساییده و حل شده در آب) نصف قاشق سوپ خوری
آرد ۲ پیمانه (۲۰۰ گرم)
بکینگ پودر یک قاشق چایی خوری
مارمالاد

طرز تهیه شیرینی زعفرانی با مارمالاد میوهمراحل تهیه :

تخم مرغ رو اضافه کرده و دوباره هم میزنیم تا تماما با مواد مخلوط بشه. اکنون زعفران حل شده در آب رو اضافه میکنیم و اندکی هم می زنیم. آرد و بکینگ پودر رو ابتدا در ظرفی به صورت مجزا الک کرده و با هم مخلوط میکنیم پس از آن به مواد اضافه کرده و با قاشق یا لیسک هم میزنیم تا وقتی که مواد تماما یکدست و لطیفی دارا باشیم که به دستمون نچسبه. شیرینی ها در در خلال پخت پف میکنن پس اون ها رو خیلی نزدیک بهم نذارید. پس از پخت اون ها رو خارج کرده چند دقیقه بذارید به همون حالت بمونه بعد اون ها رو روی توری فلزی بچینید تا تماما خنک بشه. پس از خنک شدن میتونید اون ها رو با مارمالاد های متفاوت تزیین کنید.

این مطلبو از دست ندید!  طرز تهیه ۵ غذای نانی و غیر برنجی عالی برای وعده شام+ عکس ها