گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۴:۲۰ :: ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
طرز تهیه سس فلفل خانگیِ تند و خوشمزه

وب سایت سوران: شما میتوانید به راحتی سس فلفل تند گوجه فرنگی را خودتان درست کنید. با این کار خیالتان از بابت رنگ‌ها و مواد افزودنی هم راحت هست. مواد اولیه: فلفل قرمز ۶ عدد آب ۱ لیوان شکر ۲ ق م سرکه سیب ۱ ق غ نمک ۱/۲ ق چ گوجه فرنگی طرز تهیه: […]

وب سایت سوران: شما میتوانید به راحتی سس فلفل تند گوجه فرنگی را خودتان درست کنید. با این کار خیالتان از بابت رنگ‌ها و مواد افزودنی هم راحت هست.
مواد اولیه:

فلفل قرمز ۶ عدد آب ۱ لیوان شکر ۲ ق م سرکه سیب ۱ ق غ نمک ۱/۲ ق چ گوجه فرنگی
طرز تهیه سس فلفل خانگی و تند و خوشمزه
طرز تهیه:

۱- ۱- فلفل های تازه را بشویید و کلاهک آن را جدا کرده و آماده کنید. دانه های داخل فلفل را حذف کنید و فلفل ها را خرد کنید. بعد فلفل ها را بهمراه یک لیوان آب داخل قابلمه بریزید و در آن را بگذارید. با شعله ملایم بگذارید تا بپزد. تا زمانی که فلفل ها خوب نرم گردد بگذارید بپزد. و بعد گوجه را له کنید و اضافه کنید.

۲- ۲- حال با مخلوط کن دستی فلفل ها را به حالت پوره درآورید. ( توجه دارا باشید هیچ پوست یا دانه ی فلفلی باقی نمانده باشد.

این مطلبو از دست ندید!  روش تهیه پای سیب رولی ساده و خوشمزه

۳- ۳- اکنون به فلفل پوره شده، نمک، شکر، سرکه سیب و فلفل قرمز (به هر میزان که دوست دارید تند شود) را اضافه کنید و آن را به خوبی بهم بزنید.

۴- ۴- سس حاضر گردیده را توان دارید داخل شیشه های کوچک پر کنید و داخل یخچال حفظ کنید. تهیه ی این سس غیر از خوشمزه و تندی دلخواه، بسیار به صرفه بودن آن هست.