گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۰:۵۵ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
طرز تهیه سالاد خیار ایرانی با عدس و جوانه

وب‌سایت راستینه: ترشی انداختن فوری، طعم فوق‌العاده‌ای به این فرمان سالاد خیار و عدس اضافه می‌کند. این سالاد برای یک ناهار آسان یا به عنوان قسمتی از یک وعده‌ غذایی بزرگتر ایده‌آل هست. ما عدس‌های سبز را برای این ناهار ترجیح می دهیم، چون شکلشان را حتی پس از پختن نیز محافظت می‌کنند. مواد لازم […]

وب‌سایت راستینه: ترشی انداختن فوری، طعم فوق‌العاده‌ای به این فرمان سالاد خیار و عدس اضافه می‌کند. این سالاد برای یک ناهار آسان یا به عنوان قسمتی از یک وعده‌ غذایی بزرگتر ایده‌آل هست. ما عدس‌های سبز را برای این ناهار ترجیح می دهیم، چون شکلشان را حتی پس از پختن نیز محافظت می‌کنند.

مواد لازم برای ۴ نفر

سرکه‌ برنج: نصف فنجان آب: یک‌ چهارم فنجان چیلی تند: ۱ عدد شکر: ۱ قاشق چایخوری نمک: سه چهارم قاشق چایخوری دانه شوید: نصف قاشق چایخوری خیار: ۲ فنجان کشمش: ۲ قاشق غذاخوری شوید: چند شاخه ماست یونانی: یک‌چهارم فنجان روغن زیتون: ۱٫۵ قاشق غذاخوری فلفل: برای عطر و طعم عدس: ۱ فنجان پنیر فتا: یک‌سوم فنجان تربچه: ‌۴ عدد پیازچه: ۲ عدد گیاهان تازه: ‌۳  قاشق غذاخوری جوانه‌های مخلوط: نصف فنجان

طرز تهیه سالاد خیار ایرانی با عدس و جوانه

مراحل پخت

۱٫ سرکه، آب، چیلی، شکر، نصف قاشق چایخوری نمک و دانه‌ شوید را در یک قابلمه‌ کوچک باهم مخلوط کنید. بگذارید به جوش بیاید و پس از آن ۲ دقیقه آرام بجوشانید.

این مطلبو از دست ندید!  طرز تهیه باسلوق مخصوص افطار

۲٫ ۲ خیار و کشمش را بهمراه شاخه‌های شوید در یک کاسه‌ کم‌عمق یا ظرف شیشه‌ای بریزید. مایع داغ را به آرامی روی آن بریزید. ۲ ۲ دقیقه در یخچال قرار دهید و در این مدت یک یا دوبار بهم بزنید.

۳٫ آن را صاف کنید (مایع را نگه دارید) و چیلی و شاخه‌های شوید را دور بیندازید. ۲ قاشق غذاخوری از مایع را در یک کاسه‌ بزرگ بریزید (در صورت تمایل، مایع ترشی باقی‌مانده را برای ترشی انداختن سبزیجات دیگر یا برای استفاده در سس سالاد نگه دارید). دو قاشق غذاخوری مایع ترشی را با ماست، روغن، فلفل و یک چهارم قاشق چایخوری نمک باقی مانده مخلوط کنید.