گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۱:۱۳ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۳

سرویس سبک زندگی فردا؛ سالاد الویه از اون دست غذاهاس که توی مهمونی‌ها خیلی استفاده میشه. گاهی وقت‌ها به عنوان پیش غذا و گاهی هم به عنوان یک میان وعده‌ی عالی توی مهمونی‌های خودمونی میتونه عالی باشه. در این مطلب طرز تهیه سالاد الویه رو با تعلیم فاز به فاز براتون میذارم. سالاد الویه غذایی […]

سرویس سبک زندگی فردا؛ سالاد الویه از اون دست غذاهاس که توی مهمونی‌ها خیلی استفاده میشه. گاهی وقت‌ها به عنوان پیش غذا و گاهی هم به عنوان یک میان وعده‌ی عالی توی مهمونی‌های خودمونی میتونه عالی باشه. در این مطلب طرز تهیه سالاد الویه رو با تعلیم فاز به فاز براتون میذارم.

سالاد الویه
غذایی در روسیه است که بسیار شبیه به سالاد الویه است، با این تفاوت که مواد به جای پوره شدن، به نحو مکعبی خرد میشن.

مواد لازم برای تهیه سالاد الویه
سیب زمینی ۳ عدد متوسط
تخم مرغ ۳ عدد
سینه مرغ یک عدد
پیاز یک عدد
خیار شور ۳۰۰ گرم
هویج متوسط دو عدد
نخود فرنگی ۲۰۰ گرم
سس مایونز به مقدار لازم
آب مرغ قدری
نمک
مواد لازم برای الویه
مواد لازم برای الویه
مراحل تهیه سالاد الویه
برای سالاد الویه باید تمام موادون پخته باشه. پس ابتدا مرغ رو بهمراه پیاز و نمک و آب کم میگذاریم که بپزه، به به صورتی که وقتی پخت مقدار آب باقی مانده کم باشه، که اون رو هم در سس استفاده میکنیم. اینطوری مرغ مزه بهتری داره. پس از پختن تماما ریز، ریشش میکنیم. نخود فرنگی رو با قدری نمک و آب میپزیم و آبش رو جدا می کنیم. سیب زمینی و تخم مرغ رو هم تماما میپزیم و به نحو پوره در میاریم. بهتره این کار با رنده یا پوره کن سیب زمینی انجام بگیره که گلوله‌های سیب زمینی باقی نمونه. هویج رو هم میپزیم و رنده ریز میکنیم. خیار شور‌ها رو هم نگینی و ریز خرد می کنیم. اکنون موادی رو که آماده کردیم باهم مخلوط می کنیم.
در پیاله‌ای سس مایونز رو با آب مرغ مخلوط میکنیم. مقدار خیلی کم میتونید آبلیمو هم اضافه کنید. اگه خواستید میتونید به نسبت نصف مقدار سس، بهش ماست اضافه کنید. آب مرغ هم زیادتر از ۱/۳ سس نباشه، چون رقیق میشه. یعنی به طور مثال اگه یک پیمانه سس استفاده می کنید، نصف پیمانه ماست و ۱/۳ پیمانه آب مرغ استفاده کنید.

این مطلبو از دست ندید!  طرز تهیه سالاد مرغ با بروکلی

چون آب مرغ خودش نمک داشته و علاوه بر این خیار شور هم توی سالادمون است، پیشنهاد میکنم یا نمک اضافه نکنید یا خیلی با احتیاط این کار رو انجام بدید.

اکنون سس رو به مواد اضافه میکنیم و همه رو باهم مخلوط میکنیم.

سالاد الویه رو به طور جدا گانه یا با نان سبوس دار یا نان فانتزی سرو کنین که هضمش رو ساده کنه.

تزیین الویه
برای این مدل تزیین، ابتدا الویه رو توی ظرفی که میخواستم ریختم و روش رو تماما صاف کردم. قدری سس رو هم روش ریختم و با پشت قاشق تماما پخشش کردم که روی سالاد الویه رنگ یکدست و با نظم تری داشته باشه.

  مرجع: ۲ نفره