طرز تهیه دلار شمالی

دلار شمال
+1
اشتراک

طرز تهیه دلار شمالی

  • دلار (دَلار) یا یا دَلال یا دَرار که در گویش های شمال کشور متفاوت می باشد، دلار از لذیذترین چاشنی هایی است که از سبزی های محلی و نمک درست شده است.

در شمال کشور از این چاشنی خوشمزه به جای نمک استفاده می کنند، و با سالاد شیرازی،گوجه سبز،پرتقال ترش، خیار و… مصرف می کنند

مواد لازم

گشنیز ۳۵۰ گرم

کوتکوتو یا خلواش ۲۰۰ گرم

بو انجیر ۲۰۰ گرم

چوچاق ۱۰۰ گرم

نعنا ۱۰۰ گرم

نمک یک یا دو قاشق غذاخوری

 

نکته: از میان سبزی‌هایی که در بالا اشاره شد، گشنیز، جعفری، سیر تازه و نعنا در همه شهرها موجود است؛ اما سبزی‌های محلی مانند کوتکوتو، بو انجیر و چوقاق به‌راحتی و در همه شهرها در دسترس نیستند؛ بنابراین برای تهیه دلال خانگی، در صورت عدم دسترسی به سبزی‌های محلی می‌توانید فقط از گشنیز و نعناع استفاده کنید.

طرز تهیه دلال محلی

طرز تهیه:

مرحله اول

سبزی‌های دَلار شامل نعنا، چوجاق، بو انجیر، کوتکوتو یا خلواش و گشنیز را پاک‌کنید. هنگام پاک کردن، به‌جز نعنا که ساقه ضخیمی دارد، ساقه‌ بقیه سبزیجات را دور نریزید، چون ساقه نازکی دارند.

مرحله دوم

بعد از پاک کردن سبزی‌ها، چند بار آن را بشویید تا کاملاً تمیز شود.

مرحله سوم

سبزی را در آبکش بریزید و اجازه دهید آب آن خارج‌شده و کاملاً خشک شود. همچنین برای خشک‌کردن سبزی می‌توانید آن را در یکپارچه تمیز بگذارید تا رطوبتش گرفته شود.

مرحله چهارم

سبزی‌های دلال را با استفاده از سبزی خردکن یا غذا ساز طوری خردکنید که ساقه و برگ آن مشخص نباشد و کاملاً ریز شود. برای خرد کردن سبزی می‌توانید از چرخ‌گوشت یا آسیاب برقی هم استفاده کنید.

مرحله پنجم

هنگام آسیاب کردن سبزی‌ها، کم‌کم به آن نمک اضافه کنید. به یاد داشته باشید که اگر نمک را دیر اضافه کنید، رنگ دلال سبز تیره خواهد شد. نمک سبب ماندگاری بیشتر و حفظ رنگ سبز دلال می‌شود.

مرحله ششم

سبزی دلال را می‌توانید در فریزر نگهداری کرده و هر بار، هنگام مصرف آن را از فریزر خارج کنید.

 

نحوه تهیه نمک سبز گیلان به روش سنتی به همراه آلوچه:

در گیلان برای خرد کردن سبزی‌های دلار از روش‌های سنتی استفاده می‌شد. در واقع سبزی‌ها را در ظرف مخصوص استان گیلان که به «نمکیار» یا به گویش محلی نمکار معروف است قرار می‌دادند و به کمک سنگی بیضی‌شکل و به رنگ سیاه، تمامی سبزیجات را درون آن پوره می‌کردند. سپس درون آن مقداری آلوچه می‌ریختند و به کمک سنگ آن را از وسط می‌شکستند.

طرز تهیه دلار dalar

 

خواص سبزی دلال

دلار برای معده بسیار مقوی بوده و مجاری تنفسی را ضدعفونی می‌کند. ضد نفخ بودن از مهم‌ترین خواص این محصول می‌باشد.  خواص این محصول ناب، به خواص سبزی‌هایی که در این ترکیب استفاده می‌شود بستگی دارد. ازجمله خواص سبزی‌هایی مانند چو چاق، نعنا، گشنیز و … که در دلار استفاده می‌شود موارد زیر است:

  • پیشگیری و درمان نفخ معده
  • جلوگیری از ترش کردن و رفلکس معده به کمک کاهش اسید معده 
  • افزایش تعداد گلبول‌های قرمز
  • بهبود شادابی پوست و مو 
  • کاهش فشارخون، قند خون و کلسترول در بدن
  • بهبود عملکرد معده و تقویت سیستم گوارشی

 

 

 

+1
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.