گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۷:۱۰ :: ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
طرز تهیه خیار شور یک روزه!

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،،خیارشور یکی از مخلفاتی هست که طبق معمول در یخچال همه خانه ها پیدا می گردد. خیارشور بهمراه ساندویچ، سالاد، ماکارونی و خیلی از غذاهای دیگر سرو می گردد. به جای اینکه از خیارشورهای شرکتی استفاده کنید، خود کفا شوید و خودتان این […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،،خیارشور یکی از مخلفاتی هست که طبق معمول در یخچال همه خانه ها پیدا می گردد. خیارشور بهمراه ساندویچ، سالاد، ماکارونی و خیلی از غذاهای دیگر سرو می گردد. به جای اینکه از خیارشورهای شرکتی استفاده کنید، خود کفا شوید و خودتان این شور خوشمزه را تهیه کنید.

طرز تهیه خیار شور یک روزه!

مواد اولیه:

خیار به میزان لازم
سیر ۳حبه
ترخون چند ساقه
سرکه نصف لیوان
نمک وفلفل به میزان لازم
آب جوشیده سرد به میزان لازم

۱-۱-خیار را تماما شسته داخل شیشه های سسی بزرگ می ریزیم.

۲-۲-بعد چند ساقه ترخون وسه حبه سیر در شیشه می اندازیم.

۳-۳-در اخر اب جوشیده خنک را با نمک وفلفل مخلوط میکنیم به اندازه دلخواه ونصف لیوان سرکه. روی خیارهای داخل شیشه می ریزیم انگاه در شیشه را محکم می بندیم.

۴-۴-حالا یک قابلمه براداشته شیشه را در وسط ان قرار داده تا کمر شیشه قابلمه را پر اب می کنیم پس از آن قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم تا اب بجوش اید.

این مطلبو از دست ندید!  طرز تهیه شیر تخم کتان؛ مقوی و پر خاصیت

نکته:

توجه کنید وقتی آب جوش آمد ساعت می گیریم ۱۵ دقیقه در حال جوش باشه پس از این زمان شیشه را از قابلمه دربیارید و بگزارید روی کابینت خنک بشه.

وقتی تماما سرد گردید داخل یخچال بزاریدو فرداش نوش جان کنید.

این میزان مواد منحصرا برای یک شیشه خواهد بود.

این خیار شورشبیه خیار شور های شرکتی می شه با همون مزه و از همه با اهمیت تر نیازی نیست ۲هفته انتظار بکشید.

مرجع:سوران