گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۱:۰۸ :: ۱۳۹۷/۰۶/۲۶
طرز تهیه خورش قورمه سبزی نذری

وب سایت نمکستان: اگر چه قورمه سبزی به اندازه خورش قیمه در میان غذاهای نذری بسیاری ندارد اما به هر حال شاید بتوان آن را جزء سه غذای معمول نذری روزهای محرم محسوب کرد .طبق معمول زیادتر از همه غذاهای نذری کار و وقت می برد.     چون سبزی دارد و پاک کردن و […]

وب سایت نمکستان: اگر چه قورمه سبزی به اندازه خورش قیمه در میان غذاهای نذری بسیاری ندارد اما به هر حال شاید بتوان آن را جزء سه غذای معمول نذری روزهای محرم محسوب کرد .طبق معمول زیادتر از همه غذاهای نذری کار و وقت می برد.     چون سبزی دارد و پاک کردن و خرد کردن و سرخ کردن سبزی، زمان و انرژی می برد. اما با این وجود خیلی از عزاداران هر سال قورمه سبزی نذر امام (ع) می کنند. چون که در قیاس با سایر غذاهای نذری ماه محرم، هواداران خاص خودش را دارد.
مواد لازم برای ۱۰۰ نفر

 گوشت گوسفندی  8 کیلو گرم  لوبیا قرمز  2 کیلو گرم  پیاز  10 کیلو گرم  لیمو عمانی  1 کیلو گرم  سبزی قورمه ۱۰ کیلو گرم  برنج  15 کیلو گرم
طرز تهیه خورشت قورمه سبزی نذری خوشمزه
طرز تهیه خورشت قورمه سبزی

۱٫ ۱٫ لوبیاها را بشویید و بگذارید بپزد . گوشت گوسفندی را هم پاک کنید و به اندازه خورشی خرد کنید. پیازها را خرد کنید و کناری بگذارید. سبزی قورمه را هم پاک کنید و پس از شستن خرد کنید و در روغن سرخ کنید. دیگی آماده کنید و گوشت را همراه با قدری روغن در آن بریزید و تفت دهید.
۲٫ به گوشت در حال سرخ شدن پیاز هم اضافه کنید.. ۲٫
۳٫ پس از آن سبزی سرخ شده و لوبیای پخته را هم بیفزایید. اکنون قدری آب بریزید و در دیگ را بگذارید و حوصله کنید تا گوشت بپزد و خورش جا بیفتد نیم ساعت پیش از انتهاء پخت ،پس از اینکه از پختن گوشت مطمئن شدید ،نمک به همرااه با لیمو عمانی اضافه کنید.
۴٫ برای اینکه خورش خوشمزه تر گردد لوبیاها را به جای پختن پس از شستن و خشک کردن ،۵ تا ۶ دقیقه در تابه ای بدون روغن که از قبل گرم کرده اید تفت دهید. البه لوبیاها را باید مرتب هم بزنید تا نسوزد. مواظب باشید مقدار شنبلیله سبزی فراوان نباشد زیرا خورش تلخ می گردد.
۵٫ اگر گشنیز سبزی قورمه را فراوان بریزید خورش اندکی شیرینتر میشود . در مخلوط سبزی قورمه، با توجه به فصل،اسفناج یا برگ چغندر می ریزند. اکنون که فصل زمشتان هست از اسفناج استفاده نمایید اسفناج به خورش لعاب می دهد.   6. 5. به هر کیو گرم سبزی ۵ تا ۶ شاخه پیازچه هم بیفزایید .

این مطلبو از دست ندید!  طرز تهیه یک سس خوشمزه برای غذا‌های دریایی