گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۶:۰۵ :: ۱۳۹۶/۱۱/۲۳
طرز تهیه خوراک سوسیس تند و شیرین فینگرفود

انواع سوسیس و غذاهایی که با آن تهیه می گردند از آن دسته غذاهایی می باشند که چه برای مهمانی  و چه برای جمع کوچک خانواده درست گردند تا آخر خورده می گردند و محبوبیت بسیاری دارند. از پیش غذا گرفته تا انواع فینگرفود را میتوان با سوسیس درست کرد. یکی از روش های طبخ […]

انواع سوسیس و غذاهایی که با آن تهیه می گردند از آن دسته غذاهایی می باشند که چه برای مهمانی  و چه برای جمع کوچک خانواده درست گردند تا آخر خورده می گردند و محبوبیت بسیاری دارند. از پیش غذا گرفته تا انواع فینگرفود را میتوان با سوسیس درست کرد. یکی از روش های طبخ آن تهیه یک سس خوشمزه و ترکیب آن با سوسیس هست. برای تهیه غذایی که می خواهیم معرفی کنیم، ابتدا سس آن را که درست می کنیم و در حالی که سس می پزد سوسیس ها را خرد می کنیم و در آرام پز می ریزیم و در آخر با هم مخلوط می کنیم.

مواد لازم برای خوراک سوسیس تند و شیرین :

روغن زیتون  ۱ قاشق چایخوری 
سیر رنده یا له شده   نصف قاشق غذاخوری
 سس کچاپ تند ۱/۵ فنجان 
 مربای آلبالو ۱/۵ فنجان 
پودر فلفل قرمز تند نصف قاشق غذاخوری
سوسیس پخته و خرد شده ۹۰۰ گرم

طرز تهیه سوسیس تند و شیرین:

برای درست کردن سس ابتدا قدری سیر را در ماهیتابه تفت دهید و به آن سس کچاپ تند و مربای آلبالو را اضافه کنید و ۱۰ دقیقه روی حرارت متوسط هم بزنید. اگر در این فاز مربا کامل حل نشد، در آرام پز حل خواهد گردید. در حالی که سس می پزد، سوسیس ها را در اندازه های ۱/۵ سانتی متری خرد کنید و در آرام پز بریزید.

این مطلبو از دست ندید!  طرز تهیه یک نوع غذای مهیج ویژه بچه ها

در یک ماهیتابه کوچک قدری روغن زیتون بریزید و روی حرارت متوسط گرم کنید. وقتی روغن گرم گردید، به آن سیر را که له یا رنده کرده‌اید اضافه کنید و ۳۰ ثانیه تفت دهید. پس از آن سس تندی را که درست کرده‌اید به آنان اضافه کنید.

سوسیس ها را داخل آرام پز بریزید. به مخلوط سس ادویه اضافه کنید، هم بزنید و روی سوسیس ها بریزید. در آرام پز را بگذارید بین یک ساعت و نیم تا دو ساعت بپزند تا سس اندکی قل قل کند. پس از گذشت یک ساعت مخلوط را هم بزنید. این غذا علاوه بر طعم تند و شیرینی که از فلفل قرمز و مربا می‌گیرد، ظاهر بسیار اشتها بر انگیزی نیز دارد.