گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۷:۰۳ :: ۱۳۹۶/۱۱/۲۹
طرز تهیه ترکیب گیاهی برای معالجه "نزله و ترشحات پشت حلق"

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اجتماعی ؛ ؛ سمیه ذاکری در مورد معالجه نزله و طرز تهیه دارویی برای برطرف آن گفت: نزله یا ترشحات پشت حلق بیماری‌های بسیاری را در اشخاص ایجاد می‌کند و بیشترین دلیل بروز نزله، ناتوانی مغز هست. طرز تهیه پودر لاهوری ضد نزله وی اضافه کرد: […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اجتماعی ؛ ؛ سمیه ذاکری در مورد معالجه نزله و طرز تهیه دارویی برای برطرف آن گفت: نزله یا ترشحات پشت حلق بیماری‌های بسیاری را در اشخاص ایجاد می‌کند و بیشترین دلیل بروز نزله، ناتوانی مغز هست.

طرز تهیه پودر لاهوری ضد نزله

وی اضافه کرد: اجزای پودر نزله دربردارنده اسطخودوس, بادام درختی پوست‌کنده, پسته, فندق, آمله, تخم گشنیز و تخم رازیانه هست؛ برای تهیه این پودر، اجزا را کامل پودر کرده و به مقدار برابر باهم مخلوط کنید, داخل ظرف در بسته در یخچال حفظ گردد.

ذاکری افزود: به علت وجود پودر میوه خشک آمله شاید هنگام استفاده پودر نزله احساس طعم خاک بروز پیدا کند یا اینکه احساس کنید ته‌نشین‌ها یا ذراتی شبیه خاک داخل پودر وجود دارد و بعضی مریض ها وقتی از پودر نزله لاهوری که دربردارنده ترکیبات مذکور هست و به صورت آماده و بسته‌بندی شده در اختیارشان قرار می‌گیرد, به خاطر همین اشتباه و گمان آلوده بودن اجزا به خاک از استفاده پودر نزله امتناع می‌کنند!

این مطلبو از دست ندید!  ۵ غذای غیربرنجی که به سرعت آماده می گردند+ طرز تهیه

زیادتر بخوانید: به چه سبب باید "ترشحات پشت حلق" را جدی گرفت

زیادتر بخوانید: چه طور شربت "ضدسرماخوردگی" خانگی بسازیم

این متخصص طب ایرانی عنوان نمود: در مورد "پودر  نزله لاهوری" به علت وجود بادام و تخم گشنیز خوب تر است حداکثر طی یک ماه استفاده شود و زیادتر از این حفظ نشود یعنی اینکه پودر ضد نزله را تازه‌تازه تهیه و استفاده گردد؛ پودرهای بسته‌بندی شده و آماده، ممکن تازه نباشند.

ذاکری اقرار کرد: ترکیبات "پودر نزله لاهوری" مقوی و در مجموع به سمت طبع گرم هست؛ نزله و خلط پشت حلق اگر مزمن باشد و سال‌ها فرد در‌گیر آن باشد قطعا به سمت سردی و ناتوانی است, خشکی سوزش و خارش گلو نشانه مبدل شدن نزله سرد به نزله گرم است, پودر لاهوری ترشحات غلیظ را رقیق کرده و آنالیز می‌برد.