گروه: آشپزی
تاریخ: ۲۲:۱۱ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
طرز تهیه بستنی کاکائویی خارق العاده خوشمزه در منزل

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛  را های مختلفی برای مبارزه با گرما وجود دارد. در بین همه این مورد ها خوردن بستنی که باعث خنکی بدن شده، هم ارزان تر بوده و در عین حال بسیار خوش طعم و خوشمزه و دارای طعم های متنوعی هست و […]

طرز تهیه بستنی کاکائویی خارق العاده خوشمزه در منزلبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛  را های مختلفی برای مبارزه با گرما وجود دارد.

در بین همه این مورد ها خوردن بستنی که باعث خنکی بدن شده، هم ارزان تر بوده و در عین حال بسیار خوش طعم و خوشمزه و دارای طعم های متنوعی هست و خوردن آن باعث نشاط اشخاص می گردد، راه حل خوبی برای مبارزه با گرما می باشد. ما در این قسمت می خواهیم درباره “طرز تهیه بستنی کاکائویی” ما در این قسمت می خواهیم درباره با ۳ روش که یکی از پرطرفدار ترین طعم ها در بین بستنی ها هست، حرف بزنیم. شما توان دارید یکی از این روش ها را انتخاب نموده و کار خود را آغاز کنید.

 

 

روش اول در طرز تهیه بستنی کاکائویی خوشمزه

مواد مورد احتیاج برای این روش

۶ ۶ لیوان : شیر ۱ لیوان : شکر ۱ قاشق غذاخوری به طور پر : ثعلب ۲ قاشق غذا خوری : پورد کاکائو طرز تهیه گام اول : در نخستین فاز از طرز تهیه بستنی کاکائویی به این روش، یک ظرف برداشته و شیر را داخل آن می ریزیم و جهت گرم شدن روی شعله می گذاریم. گام دوم : در یک ظرف دیگر شکر، ثعلب و پودر کاکائو ریخته و آنان را باهم مخلوط می کنیم. گام سوم : وقتی که شیر به خوبی گرم گردید آن را از روی اجاق بر می داریم. گام چهارم : آرام آرام ترکیب شکر، ثعلب و پورد کاکائو را به شیر می کنیم. گام پنجم : عمل همزدن را تا وقتی که مخلوط غلیظ و یکنواخت گردد، انجام می دهیم. گام ششم : مایع حاصله را کنار می گذاریم تا اندکی خنک گردد. گام هفتم : مایع خنک شده را برای بسته شدن، چند ساعت در داخل فریزر می گذاریم. گام هشتم : با سفت شدن بستنی، آن را از فریزر خارج می کنیم. گام نهم : بستنی سفت شده را توسط چاقو  تکه تکه می کنیم. گام دهم : بستنی را میکس می کنیم. بدین ترتیب که تکه های بستنی را داخل مخلوط کن غذا ساز یا هر ابزار همانند دیگر می ریزیم. گام یازدهم : و اما در آخرین فاز از طرز تهیه بستنی کاکائویی، بستنی میکس کرده را داخل ظرف ریخته و در داخل فریزر می گذاریم.

طرز تهیه بستنی کاکائویی خارق العاده خوشمزه در منزل

چند نکته در طرز تهیه بستنی کاکائویی  به روش اول عمل میکس کردن بستنی را در چند فاز انجام می دهیم زیرا میکس کردن علت وارد شدن فشار بیشتری به موتور دستگاه می گردد.    عمل مخلوط نکردن ثعلب، شکر و پودر کاکائو، باعث گلوله گلوله شدن این مواد در شیر خواهد گردید.    در صورت استفاده از دستگاه بستنی ساز، مایع بستنی را داخل دستگاه می ریزیم تا تبدیل به بستنی گردد.

مواد مورد احتیاج برای طرز تهیه بستنی کاکائویی خوش طعم در روش دوم

 1  1 بسته ۲۰۰ گرمی : خامه  4 عدد : سفیده تخم مرغ  7 قاشق غذاخوری : پودر شکر ۲ قاشق غذاخوری : پودر کاکائو طرز تهیه بستنی کاکائویی در روش دوم گام اول: ابتدا بسته خامه را به مدت ۲ ساعت در فریزر می گذاریم. گام دوم : پس از عبور دو ساعت، یک ظرف برداشته خامه را در آن می ریزیم. گام سوم : به میزان ۳ قاشق غذا خوری پودر شکر را به خامه اضافه میکنیم. گام چهارم : در این فاز از طرز تهیه بستنی کاکائویی، با استفاده از هم زن برقی به مدت ۵ دقیقه خامه را هم می زنیم تا شکل گرفته و سفت گردد. گام پنجم : پودر کاکائو  را به خامه می افزاییم بدین ترتیب خامه کاکائویی ما حاضر گردیده هست. گام ششم : سفیده های تخم مرغ را در ظرفی ریخته و به مدت ۵ دقیقه با هم زن برقی می زنیم تا به کف تبدیل گردد. گام هفتم : مابقی پودر شکر را به سفیده های تخم مرغ  افزوده و با همزن برقی هم می زنیم تا حالت کشدار پیدا نماید. گام هشتم : حالا خامه کاکائویی را ریخته و با قاشق می زنیم. گام نهم : مایع بستنی کاکائویی ما حاضر هست آن ر در ظرف ریخته در آن را بسته به مدت ۱-۲ روز در فریزر می گذاریم تا تماما خود را بگیرد.

این مطلبو از دست ندید!  طرز تهیه خورش مرغ آلو

نکته: موقع استفاه از خامه اگر قدری از شیر خامه جدا گردیده باشد، جهت خوب تر شکل گرفتن خامه قطعا شیر آن را دور می ریزیم.

طرز تهیه بستنی کاکائویی خارق العاده خوشمزه در منزل

روش سوم برای طرز تهیه بستنی کاکائویی لذیذ

در این روش مواد مورد احتیاج دربردارنده:

 1  1 پیمانه : خامه قنادی شیرین  3قاشق غذاخوری : پودر کاکائو  2 قاشق غذاخوری + ۲/۱ پیمانه : شیر عسلی طرز تهیه  گام اول : پودر کاکائو را الک می کنیم. گام دوم : شیر عسلی را داخل یک ظرف ریخته و قدری از پودر کاکائو (۲/۱) الک شده را اضافه کرده و هم می زنیم. گام سوم : مابقی پودر کاکائوی الک شده را نیز اضافه کرده و تا وقتی که مخلوط ما تماما یک دست گردد، هم می زنیم. گام چهارم : در ادامه طرز تهیه بستنی کاکائویی، خامه قنادی را در یک ظرف ریخته و خوب هم می زنیم تا فرم بگیرد. گام پنجم : قدری از خامه را به مخلوط شیر عسلی و پودرکاکائو  افزوده و خوب هم می زنیم تا به یک مایع روان تبدیل گردد. گام ششم : ترکیب حاصله در فاز قبل را به ظرف خامه اضافه کرده و خوب هم میزنیم تا تماما مخلوط گردند. گام هفتم : یک ظرف برداشته، مایع بستنی را داخل آن ریخته، در ظرف را بسته و در فریزر می گذاریم تا تماما سفت گردد.

طرز تهیه بستنی کاکائویی خارق العاده خوشمزه در منزل

امیدوار هستیم که تعلیم و طرز تهیه بستنی کاکائویی عالی و خوشمزه مورد توجه شما واقع شده باشد. شما پس از تهیه این بستنی با هر کدام یک از این شیوه های مذکور، توان دارید با سلیقه خود به ابزار شکلات، ویفر، گردو و پسته  آن را تزیین کرده و حتی با این بستنی خوشمزه از مهمان های خود پذیرایی کنید.