گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۷:۵۸ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۱

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛یکی از خنک ترین خوراکی ها در فصل تابستان بستنی میوه ای هست. زیادی از اشخاص ترجیح می دهند این بستنی را به طور طبیعی در خانه، با  استفاده از میوه دلخواه خود و یا با ترکیبی از میوه ها، به راحتی درست […]

طرز تهیه بستنی میوه ای یکی از مقوی ترین بستنی های دلچسب تابستانیبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛یکی از خنک ترین خوراکی ها در فصل تابستان بستنی میوه ای هست. زیادی از اشخاص ترجیح می دهند این بستنی را به طور طبیعی در خانه، با  استفاده از میوه دلخواه خود و یا با ترکیبی از میوه ها، به راحتی درست کرده و نوش جان کنند.
با استفاده از میوه های خورده نشده و نرم شده موجود در یخچال میتوان خیلی ساده این بستنی را تهیه کرد. این نوع از بستنی ها غنی از کلسیم، مس، آنتی اکسیدان، پتاسیم، قند طبیعی، فسفر، پروتئین، فیبر، آهن، ویتامین آ، ویتامین های گروه بی ( بی ۱، بی۲، بی۳، بی۶) و ویتامین سی این نوع از بستنی ها غنی از می باشند. با ما همراه باشید تا با “طرز تهیه بستنی میوه ای”

 

 

خواص و فواید بستنی میوه ای تهیه گردیده با میوه های تازه و طبیعی این بستنی برای دانشجوهای و محصلین و کسانی که از ذهن خود کار می کشند بسیار مفید هست زیرا فسفر موجود در این بستنی به تقویت مغز و سامانه عصبی در تقویت قوای جنسی آنتی اکسیدان موجود در این بستنی علت تقویت سامانه امنیت بدن می گردد. ویتامین بی ۲، این هورمون توسط اسید آمینه تریپتوفان

طرز تهیه بستنی میوه ای یکی از مقوی ترین بستنی های دلچسب تابستانی

طرز تهیه بستنی میوه ای ویژه تابستان

مواد مورد احتیاج در تهیه بستنی میوه ای عبارت هست از:

۲۰۰ ۲۰۰ گرم میوه (برای تهیه بستنی میوه ای خوشمزه میتوان از یک نوع میوه یا مخلوطی از میوه ها بر طبق دلخواه استفاده کرد) ۲ پیمانه خامه ۱ پیمانه ماءالشعیر ۱ پیمانه شکر ۱ عدد تخم مرغ ۴/۱ قاشق مربا خوری نمک ۴/۱ قاشق مربا خوری وانیل طرز تهیه گام اول : در طرز تهیه بستنی میوه ای ابتدا میوه و یا میوه ها را خرد می کنیم. گام دوم : میوه های خرد شده را با نصف پیمانه شکر در مخلوط کن ریخته، مخلوط کرده و به حالت پوره در می آوریم. گام هفتم : در ظرف دیگری خامه را ریخته و برای شکل گرفتن آن را با هم زن برقی هم می زنیم. گام نهم : در ادامه طرز تهیه بستنی میوه ای، ترکیب حاصله را در ظرف در داری ریخته، در آن را بسته و در فریزر می گذاریم. این بستنی را هم با نان بستنی، هم بدون نان میتوان سرو کرد.

 

طرز تهیه بستنی میوه ای یکی از مقوی ترین بستنی های دلچسب تابستانی

چند نکته مورد توجه در طرز تهیه بستنی میوه ای در صورت استفاده از دستگاه بستنی ساز نیازی به هر ۳ ساعت یک بار بستنی را هم بزنیم. در تهیه بستنی میوه ای چنان چه میوه مورد استفاده شیرین باشد میتوان میزان شکر مصرفی را کم کرد.    بستنی هرگز نباید یخ بزند. با هم زدن بستنی در چند فاز و گذاشتن آن در فریزر بستنی یخ نزده و منحصرا سفت خواهد گردید. طرز تهیه بستنی میوه ای یخی خنک و دلچسب

این مطلبو از دست ندید!  طرز تهیه ماکارونی آشیانه‌ای درست مانند آشیانه

مواد لازم برای بستنی یخی با طعم توت فرنگی

۲۰۰ طرز تهیه بستنی میوه ای یخی خنک و دلچسب ۲۰۰ گرم توت فرنگی یا هر میوه دیگر نظیر انبه، موز، آناناس و … ۱۰۰ گرم خامه صبحانه ۱ پیمانه ماست شیرین قالب نحوه آماده سازی بستنی یخی با طعم توت فرنگی گام اول : در طرز تهیه بستنی یخی با طعم توت فرنگی، ۱۰۰ گرم خامه صبحانه ۱ پیمانه ماست شیرین قالب نحوه آماده سازی بستنی یخی با طعم توت فرنگی گام اول : در طرز تهیه بستنی یخی با طعم، ابتدا توت فرنگی ها را شسته، تمیز کرده و برگ آنان را جدا کرده و خرد می کنیم. ( (در مورد میوه های هسته دار، هسته را جدا می کنیم). در این فاز برای خوب تر نرم شدن میوه، ۱ ق. گام سوم : میوه پوره شده را در یک ظرف می ریزیم. گام چهارم : در ادامه طرز تهیه بستنی میوه ای، با استفاده از هم زن دستی خامه و ماست را می زنیم. گام پنجم : نصف قالب بستنی را از پوره میوه و نصف دیگر را با ترکیب خامه- ماست پر می کرده و قالب را تکان می دهیم. گام ششم : جهت سفت شدن بستنی قالب را ۲ ساعت در فریزر می گذاریم.

طرز تهیه بستنی میوه ای یکی از مقوی ترین بستنی های دلچسب تابستانی

نکات مورد توجه در طرز تهیه بستنی میوه ای یخی تابستانی به جای ماست از شیر نیز میتوان استفاده نمود اما بافت تاثیر مهمی در بافت و طعم بستنی دارد. جهت خارج کردن بستنی از قالب، قالب را چند ثانیه داخل ظرف در بر دارنده آب داغ گذاشته و پس از آن به راحتی بستنی را جدا می کنیم.

در این مقاله درباره طرز تهیه بستنی میوه ای گفت وگو کردیم. بستنی میوه ای به سبب داشتن میوه و لبنیات سرشار از مواد مغذی و مقوی بوده، با خوردن این بستنی میتوان قسمتی از احتیاج های بدن را تامین کرد. شما نیز با رعایت نکات گفته شده توان دارید این بستنی خوشمزه را به راحتی درست کرده و نوش جان کنید.