گروه: آشپزی
تاریخ: ۹:۲۸ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
طرز تهیه بادمجان سوخاری

این بادمجان های سوخاری در فر تهیه می گردند و به همین سبب بدون روغن و تماما بی آسیب می باشند. ترکیب بادمجان سوخاری و سس مارینارای ایتالیایی ترکیبی محشر هست که قطعا عاشقش خواهید گردید.      مواد لازم :        بادمجان ۱ عدد متوسط        آرد آسان ۱/۲ فنجان        تخم مرغ اندکی هم زده ۳ عدد        […]

این بادمجان های سوخاری در فر تهیه می گردند و به همین سبب بدون روغن و تماما بی آسیب می باشند. ترکیب بادمجان سوخاری و سس مارینارای ایتالیایی ترکیبی محشر هست که قطعا عاشقش خواهید گردید. 

    مواد لازم :
        بادمجان ۱ عدد متوسط
        آرد آسان ۱/۲ فنجان
        تخم مرغ اندکی هم زده ۳ عدد
        پودر سوخاری ۱ و نیم فنجان
        پنیر پارمزان رنده شده ۱/۲ فنجان
        سس مارینارا برای سرو
        نمک و فلفل به میزان دلخواه
 طرز تهیه بادمجان سوخاری 
 طرز تهیه:
 

بادمجان ها را پوست بگیرید و به طور حلقه های باریک برش بزنید. با استفاده از یک چاقوی تیز یا نوک ماسوره یک دایره وسط بادمجان ها ببرید و آنرا خارج کنید تا بادمجان ها حلقه ای گردند.

پودر سوخاری و پنیر پارمزان را نیز در کاسه دیگری با هم ترکیب کنید. بادمجان های حلقه ای را یکی یکی داخل ترکیب آردی بزنید.پس از آن داخل مایه تخم مرغی و بعد داخل پودر سوخاری بزنید و داخل سینی فر، روی توری فلزی بچینید. به همین ترتیب تمام حلقه های بادمجان را آماده کنید و روی توری قرار دهید.

این مطلبو از دست ندید!  طرز تهیه پیراشکی پنیری

سینی فر را به مدت ۲۰ دقیقه داخل فری که از قبل گرم شده قرار دهید تا بادمجان ها تماما برشته و ترد گردند. این بادمجان های سوخاری خوشمزه را بصورت گرم و با سس مارینارا یا هر سس دلخواه دیگر نوش جان کنید.

 
نکته:   طرز تهیه سس مارینارا بسیار آسان هست و به راختی توان دارید آن را در منزل تهیه کنید.