گروه: تور
تاریخ: ۱۴:۳۴ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
طرح های نیمه همه مشکل عمده فرودگاه رامسر در برقرار کردن پروازهای خارجی

سعدالله وطن خواه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد : برای دنیای شدن این فرودگاه ضروری هست بعضی از زیرساخت های بنیادی و ضروری فرودگاهی در این منطقه مهیا باشد. طرح ملی پیشرفت فرودگاه رامسر یکی از طرح های مصوب دولت نهم بوده که حدود ۹ سال از وقت شروع […]

سعدالله وطن خواه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد : برای دنیای شدن این فرودگاه ضروری هست بعضی از زیرساخت های بنیادی و ضروری فرودگاهی در این منطقه مهیا باشد.

طرح ملی پیشرفت فرودگاه رامسر یکی از طرح های مصوب دولت نهم بوده که حدود ۹ سال از وقت شروع آن سپری می شود ولی همان طور نیمه کاره ترک شده هست.

کارشناسان اقتصادی و گردشگری معتقدند که پیشرفت مشارکت های ایران با شرکت های هوایی دنیای و افزایش پروازهای مستقیم از دیگر کشورها به ایران، اثرهای مثبت بر گردشگری کشور خواهد داشت.

بررسی ها نشان داده که برای اعمال این طرح ملی حدود ۱۲۰ میلیارد تومان خرج و جریان پیشرفت فیزیکی آن نیز حدود ۹۷ درصد اظهار شده است
ارزیابی ها نشان داده که برای اعمال این طرح ملی حدود ۱۲۰ میلیارد تومان خرج و جریان پیشرفت فیزیکی آن نیز حدود ۹۷ درصد اظهار شده استمدیرکل شرکت فرودگاههای مازندران گفت : برپایه اسناد موجود سرمایه گذاران خارجی مکرری برای فعالیت در حوزه گردشگری از مسیر فرودگاه های این استان به ویژه شهرستان گردشگرپذیر رامسر اظهار آمادگی کرده اند که نیل به این ارزشمند نیازمند مشارکت مدیران مربوطه هست.
وطن خواه به جلسهی که هفته جاری با حاضر بودن فعالان حوزه گردشگری کشور ترکیه و رامسر در فرودگاه این شهرستان برگزار گردید اشاره کرد و گفت که این فعالان گردشگری خارجی به دعوت یکی از فعالان گردشگری ایران در این جلسه حاضر بودن پیدا کرده و سوابق کاری اش نشان می دهد که با برخوردار بودن تورهای مسافرتی توانسته خیلی از گردشگران را از مسیر هوایی به دیگر کشورها منتقل کند.

مدیرکل شرکت فرودگاههای مازندران اضافه کرد : سراغ گرفتن های بسیاری درقالب نامه نگاری های اداری و حتی جلسه های مکرری که با مدیران شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی برای به پایان رساندن این طرح گذاشته گردید ولی تا به امروز دستاورد ای نداشته هست.
فرودگاه رامسر در سال ۱۳۳۱ برای انجام پروازهای تشریفاتی ایجاد گردید که با مسرت پس از برتری انقلاب اسلامی و با پیشرفت قسمتی از این فرودگاه، سیل عظیمی از زوار از این محل به مشهد مقدس یا بالعکس منتقل می شوند.
طبق آمار از مراجع رسمی دستکم سال کنونی ۶۰ هزار گردشگر خارجی از کشورهای ترکیه ، آلمان ، سوئیس و هلند از مسیر فرودگاه رامسر منتقل گردیدند .
الان با مشارکت شرکت های هواپیمایی آسمان و ایران ایر هفته ۴۴ پرواز در مسیرهای رفت و بازگشت رامسر – مشهد و رامسر – تهران در این فرودگاه انجام می شود.

خبرنگار: مهراب زکی پور کینجی ** انتشار یافتن دهنده: محسن حسن نیا
۷۰۷۸ / ۱۶۰۲/۱۸۹۹