تاریخ: ۱۴:۲۶ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
طرح ساماندهی دامنه الوند در دانشگاه بوعلی سینا ارزیابی می گردد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، مالک محمدیان‌منصور، عضو هیأت علمی دانشگاه بوعلی سینا، با بیان اینکه استان همدان دو مزیت استراتژیک در حوزه گردشگری تاریخی و طبیعت دارد، گفت: طرح ساماندهی دامنه الوند به عنوان جاذبه گردشگری طبیعی این استان توسط کارشناسان دانشگاه بوعلی در دست ارزیابی و […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، مالک محمدیان‌منصور، عضو هیأت علمی دانشگاه بوعلی سینا، با بیان اینکه استان همدان دو مزیت استراتژیک در حوزه گردشگری تاریخی و طبیعت دارد، گفت: طرح ساماندهی دامنه الوند به عنوان جاذبه گردشگری طبیعی این استان توسط کارشناسان دانشگاه بوعلی در دست ارزیابی و مطالعه هست.

محمدیان منصور با بیان اینکه ۲۶ پردیس گردشگری در منطقه همدان معرفی شده هست، اضافه کرد: اشتغال زایی و ایجاد بستر‌های سرمایه گذاری، مباحث مورد ارزیابی در این طرح مطالعاتی هست.

وی دنبال کرد: این طرح مطالعاتی و ساماندهی جغرافیایی دامنه الوند در محدوده و حریم شهر همدان از اردیبهشت شروع شده هست؛ البته سازمان میراث فرهنگی نیز از سال ۹۵ پیگیر طرح‌های گردشگری همدان بوده هست.

این عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا با اشاره به اینکه نبود توصیف خدمات مشخص باعث شده طرح‌های گردشگری مکرر موفقیت چندانی نداشته باشند، افزود: دانشگاه بوعلی سینا به عنوان مدیر طرح توسط تیم ۱۵ نفره میراث فرهنگی وارد کار مطالعاتی آن شده هست.

وی اضافه کرد: در منطقه حیدره ایجاد منطقه گردشگری ـ. تفریحی، در تاریک دره ایجاد منطقه گردشگری ورزشی زمستانی، در محدوده دره مرادبیگ ایجاد منطقه گردشگری پزشکی سلامت، ورزشی، کشاورزی پیشنهاد شده هست.

عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا یادآور گردید: در این طرح ایجاد اولین پردیس گردشگری کشاورزی خلاق در روستا‌های توئیجین و موئیجین و روستای چشین و ابرو به سبب داشتن پتانسیل بالا پیشنهاد شده هست.

این مطلبو از دست ندید!  بیرجند| ژئوپارک‌ها ابتکار نوین در گردشگری طبیعت محور است

وی علاوه بر این با بیان اینکه در محور‌های گردشگری این طرح ۲۱ روستا وجود دارد که باید گردشگران از این روستا‌ها و جاذبه‌های گردشگری آن دیدن کنند، عنوان نمود: ایجاد لوپ‌های گردشگری منتج به اقامت و ماندگاری توریست در منطقه می‌شود که همین امر می‌تواند به اقتصاد این منطقه های کمک به سزایی کند.

محمدیان منصور در مورد طرح مطالعاتی گردشگری همدان گفته بود: قرار هست این طرح به سبب کامل و جامع بودن طی ۲۰ روز آینده توسط سازمان میراث فرهنگی به تصویب پایانی برسد و در فاز دوم طرح وارد جذب سرمایه گذاری می‌شود.

وی دنبال کرد: سرمایه‌گذاران بسیاری برای اجرای طرح‌های گردشگری به سازمان میراث فرهنگی مراجعه کرده‌اند، اما چون این مجموعه تاحالا برنامه‌ای نداشته نتوانسته جذب سرمایه‌گذار را در برنامه داشته باشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا سر انجام گفت: هدف از مطالعه این طرح این بود که نگاه جامعی به همدان گردد و به ۱۱ طرح قبلی در این زمینه جامعیت ببخشد و در حداکثر زمان کار تحقیقاتی آن صورت پذیرد.