گروه: شغل
تاریخ: ۱۷:۱۳ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
طرح بوم گردی در روستاهای شهرستان دورود اجرا شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از دورود، وی اضافه کرد: ۳۸ رسته طرح استعداد اشتغال‌زایی در شهرستان را دارد که با جدیت مجال اشتغال پیوستهی برای مردم ایجاد کنیم. فرماندار شهرستان دورود بابیان اینکه اشخاصی منحصرا به دنبال دریافت اعتبارات این طرح‌ها می باشند بیان کرد: اغلب طرح‌های زودبازده به […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از دورود،

وی اضافه کرد: ۳۸ رسته طرح استعداد اشتغال‌زایی در شهرستان را دارد که با جدیت مجال اشتغال پیوستهی برای مردم ایجاد کنیم.

فرماندار شهرستان دورود بابیان اینکه اشخاصی منحصرا به دنبال دریافت اعتبارات این طرح‌ها می باشند بیان کرد: اغلب طرح‌های زودبازده به سبب ضعف نظارت و کار کارشناسی مراجع در جاهایی که بایدهزینه نمی‌شود.

نعمتی با اشاره به اینکه سیستم کارا سامانه‌ای طراحی‌شده و دارای ایرادات و اشکالاتی می باشد که ضروری هست برطرف نقص گردد گفته بود: ضروری هست جواب بعضی سؤالات ایجادشده واضح به کارگروه‌های اشتغال داده شود؛ از سمتی بوم گردی در روستاهای این شهرستان با تأکیدات بسیار تاکنون صورت نگرفته که  میراث فرهنگی شهرستان در روستاهای عمارت، سراوند و دره اسپر بحث بوم گردی را اجرا کنند.

وی افزود: ظرفیت‌های فراوانی در زمینه گردشگری در شهرستان وجود دارد که اداره میراث فرهنگی دورود قدم اساسی  برداشته و ضروری هست به دنبال طرح‌های نو و ایده‌های تازه باشد.

۴۰ طرح حوزه دام ارزشمند ۲۰ میلیارد تومان در دورود اجرا می‌شود  

نعمت‌الله قائد رحمت ظهر امروز در نشست ارزیابی طرح‌های شناسایی اشتغال‌زایی این شهرستان بیان داشت: با دقت به دستورالعمل داده‌شده به جهاد کشاورزی شهرستان در حوزه دام، اعمال ۴۰ طرح  با حدود ۲۰ میلیارد تومان هزینه پیش‌بینی‌شده هست.

مدیر جهاد کشاورزی دورود بیان کرد: با دقت به اعتبار۳۵ میلیارد تومان که شناور هست،اگر شرایط مهیاو بانک‌ها مشارکت دارا باشند بیشترین جذب اعتبارات را خواهیم داشت.

وی بیان کرد: طرح‌های بالای ۲۵۰ میلیون تومان ضروری هست تا روز شنبه کاربرگ تحویل اداره  تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان قرار گیرد تا در تیم اشتغال استان  لرستان مصوب گردد.