تاریخ: ۲۰:۳۵ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲

مریم بیدخام در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از قزوین با بیان اینکه پوشش اسلامی ایرانی باید مدنظر تمام طراحان و مردم قرار گیرد، افزود: باید طراحی‌هایی ارائه کنیم که ضمن پاسخگویی به تنوع‌طلبی دختران و زنان، بتواند معیارهای پوشش اسلامی را با خود به همراه داشته باشد.وی گفت: نمایشگاه مد و لباس با معرفی […]

مریم بیدخام در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از قزوین با بیان اینکه پوشش اسلامی ایرانی باید مدنظر تمام طراحان و مردم قرار گیرد، افزود: باید طراحی‌هایی ارائه کنیم که ضمن پاسخگویی به تنوع‌طلبی دختران و زنان، بتواند معیارهای پوشش اسلامی را با خود به همراه داشته باشد.
وی گفت: نمایشگاه مد و لباس با معرفی و ارائه الگوهای مناسب مد و لباس با فرهنگ ایرانی اسلامی، در راستای اشاعه‌ فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه نقش تأثیرگذاری دارد.
بیدخام عنوان کرد: جامعه‌ ما در شرایط کنونی درگیر معضل بدحجابی است؛ لذا ضرورت با طرح‌های نو، پاسخگو نیازهای جوانان و هنجارهای دینی باشیم.
مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین ادامه داد: این نمایشگاه باهدف ایجاد ساختار مناسب برای ساماندهی طراحی، تولید و توزیع پوشاک اسلامی، زمینه‌سازی برای کشف و یا ظهور استعدادها و خلاقیت‌های نو، مرتبط با پوشاک اسلامی ایرانی و توسعه صنعت پوشاک با ارائه الگوی اسلامی ایرانی دایر شده است.
وی با بیان اینکه بر اساس منویات مقام معظم رهبری و تأکید ویژه ایشان بر پوشش ایرانی و اسلامی افزود: معتقدیم پوشش و الگوهای آن در هر جامعه برگرفته از فرهنگ آن کشور است و فرهنگی دینی کشور نیز دستوراتی را در خصوص حجاب دارد که باید رعایت شود.
بیدخام با اشاره به اهمیت رعایت عفاف و حجاب در جامعه گفت: هدف از برگزاری این نمایشگاه حفظ هویت اسلامی و ایرانی است تا الگویی مناسب برای پوشش جوانان ارائه شود.
منبع: استانداری قزوین

این مطلبو از دست ندید!  قرآن تذکاری برای مقدس بودن طبیعت هست/ شناخت خدا، آدم و طبیعت، مقدمه درک الهیات زیست محیطی