تاریخ: ۲۲:۵۳ :: ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
طبیعت گردی و دیدنی های جاده چالوس

طبعیت گردی و دیدنی های جاده چالوس در این پست قصد داریم شما کاربران عزیز را با مناطق توریستی ایران آشنا کنیم . در این مطلب قصد داریم شما را با طبیعت بسیار زیبا، جذاب و دیدنی جاده چالوس آشنا کنیم. اگر قصد دارید از جاده چالوس به سمت شمال ایران سفر کنید، از مناظر […]

طبعیت گردی و دیدنی های جاده چالوس

در این پست قصد داریم شما کاربران عزیز را با مناطق توریستی ایران آشنا کنیم . در این مطلب قصد داریم شما را با طبیعت بسیار زیبا، جذاب و دیدنی جاده چالوس آشنا کنیم. اگر قصد دارید از جاده چالوس به سمت شمال ایران سفر کنید، از مناظر دیدنی بین راه نیز لذت ببرید. امیدواریم مقاله مناطق توریستی این شهر برای شما نیز جذاب باشد و مورد توجه شما قرار بگیرد.

دیدنی های جاده چالوس

شما که به طبعیت گردی و گردشگری زیاد علاقه دارید ,آیا در راه جاده چالوس هم از طبعیت زیبا و دست نخورده و بکر آن بهره گیری کرده اید؟ما در این پست شما را زیـادتر با مناطق دیدنی جاده چالوس آشنا می کنیم.

شما خواهید توانست پـس از تونل نماید وان در جاده چالوس و ضمناً در  جاده هراز در ۴۵ کیلومتری آمل که طول کل راه آن ۱۱۳ کیلومتر است طبعیت زیبا را مشاهده نمایید .روستاهایی که در اطراف جاده و بالای تـپه ها مشاهده می گـردد دارای دره هایی خوش آب و هوا و ضمناً با جاری بودن رودخانه هایی دائمی روستایین در آن منطقه زندگـی کنند.این روستاها و دهستان ها علاوه بر خوش آب و هوا بودن حاوی جاذبه های طبیعی و جاذبه های مذهبی و تاریخی می باشند.

شما چنان چه قصد سفر به این مناطق دارید می بایست از پیش برنامه ریزی نمایید تا راه اشتباهی نروید,چون به غیر از بومی ها و ساکنین آن روستا ها کمتر فردی به آن مناطق سفر می کنند.برای رفتن شما خواهید توانست از شرق تهران از جاده هراز به سمت اول جاده بلده حرکت نمایید و ۳ ساعت در راه باشید و یا خواهید توانست جاده چالوس را گزینش کرده و پـس از گذشتن از کرج و رسیدن به پل زنگوله وارد جاده یوش- بلده شوید که باز هم همـان ۳ ساعت راه می باشد.

این مطلبو از دست ندید!  هدیه پدر عروس کیوان را به دادگاه کشاند / داماد بی نوا چه گفت؟

دیدنی های جاده چالوس

شما چنان چه یکـی از راه ها را گزینش نمایید ,به دلیـل زیبا بودن آن و دارا بودن طبعیت کوهستانی بسیار لذت می برید.اگر راه جاده چالوس گزینش نمایید ,بعد از رسیدن به پل زنگوله به یک بستنی فروشی می رسید که با شیر تازه گاو درست شده هست و لذت دیگری در طمع و مزه ی آن تجربه مینمایید .

بعد از آن به راه آزاد کوه می رسید(کوهی آزاد),در این راه از روستاهای الیکا، نسن و پیل به جاده فرعی نزدیک می شوید.که راه دسترسی به این کوه می باشد.

دیدنی های جاده چالوس

شما خواهید توانست در ۱۰ دقیقه از این راه زیبا و پرپیچ و خم که در یک طرفش رودخانه ای جاریست را با زیرصدای آب رودخانه طی نمایید ,بعد از آن به کلاک بالا می رسید.شما چنان چه قصد استراحت در این دهستان دارید خواهید توانست در محیط امام زاده استراحت نمایید .

دیدنی های جاده چالوس

یکـی از نکته هایی که می بایست یادآور باشیم,آنتن نداشتن موبایل می باشد.در برخـی از روزها و تعطیلات پـایان هفته کوهنوردان را می توان در این محل که برای کوهنوردی می باشند را دید.