گروه: شغل
تاریخ: ۱۵:۳۶ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
طباطبایی: باید به دولت روحانی که رویکرد رو به رشد داشته اطمینان کنیم/ موسویان:با ادبیات فکاهی از سوی دولتمردان مواجه هستیم

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه انتخابات خبرگزاری فارس، مناظره انتخاباتی نمایندگان ستاد رئیسی و روحانی دقایقی پیش با حضور وحید موسویان و شهاب طباطبایی در خبرگزاری فارس آغاز شد. شهاب طباطبایی به عنوان نماینده ستاد روحانی و فعال اصلاح طلب درباره وضع موجود و آمار بیکاری اظهار داشت: قرار است […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه انتخابات خبرگزاری فارس، مناظره انتخاباتی نمایندگان ستاد رئیسی و روحانی دقایقی پیش با حضور وحید موسویان و شهاب طباطبایی در خبرگزاری فارس آغاز شد.

شهاب طباطبایی به عنوان نماینده ستاد روحانی و فعال اصلاح طلب درباره وضع موجود و آمار بیکاری اظهار داشت: قرار است در مناظره حرف هایی زده شود تا مردم امیدوارتر شوند، ما باید تمرین کنیم تا نقطه مشترک خود را برجسته کنیم.

طباطبایی با بیان اینکه بیکاری بزرگ ترین مشکل هر دولتی است، گفت: فضای کشور باید در آرامش باشد تا راهکارها مشخص شود، دولت روحانی چهار سال با مشکلات دست و پنجه نرم کرده است تا کشور را به نقطه مثبتی برساند اما باید تلاش دوچندان صورت گیرد در حالی که تازه بستر آن فراهم شده است چرا که زیرساخت های کشور هشت سال دولت قبل تخریب شده بود.

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با تاکید بر اینکه باید به دولتی که رویکرد رو به رشد داشته است اطمینان کنیم، افزود: عملکرد مثبت یعنی اراده ای برای رشد از شرایط منفی وجود داشته باشد، لذا این اراده در دولت وجود دارد و باید اجازه دهیم این روند طی شود.

*انتقادات کمک به دولت روحانی است

وی تصریح کرد: حساسیت دوستان اصولگرا در این دولت قابل تقدیر است اما ای کاش این جدیت و پیگیری در دولت قبلی نیز وجود داشت هرچند این نقدها نیز کمک به دولت روحانی است.

در ادامه این مناظره وحید موسویان مسوول ستاد جوانان رئیسی اظهار داشت: اشتغال موضوع محوری مساله اقتصادی کشور است و دغدغه جوانان امروز اشتغال، مسکن و ازدواج است.

موسویان علاج مشکلات کشور را حضور میدانی جوانان عنوان کرد و گفت: نکته اول این است که این مساله به هیچ عنوان جناحی نیست، موضوع اشتغال در نسبت با شرایط کشور تعریف می‌شود لذا یک نگاه سیستمی باید وجود داشته باشد.

* با ادبیات فکاهی از سوی دولتمردان مواجه هستیم

مسوول ستاد جوانان رئیسی افزود: ما از دولتی ها زیاد می‌شنویم که می‌گویند ما خرابه ای تحویل گرفته ایم؛ اگر با این منطق به مسائل کشور نگاه کنیم باید گفت جریانی که بیش از ۵ دولت را در دست داشته است باید پاسخگو باشد و جریان آقای هاشمی و خاتمی و روحانی بیشترین حضور در دولت را داشته‌اند.

وی با بیان اینکه با ادبیات فکاهی از سوی دولتمردان مواجه هستیم در حالی که باید پاسخگوی وضع موجود باشند مردم منتظر پاسخ هستند یادآور شد: روحانی گفته بود کالای بنجل وارد نمی‌کنیم و اشتغال را افزایش می دهیم لذا امروز باید دولت پاسخگو باشد.

*واردات کلاه‌گیس و غذای سگ و گربه در دولت یازدهم

موسویان با اشاره به واردات کالاهایی همچون گلاه گیس، جوهر مصنوعی و غذای سگ و گربه و امثالهم در دولت فعلی تصریح کرد: با علم به اینکه خرابه تحویل گرفتید به میدان آمدید و قرار نیست دوباره کشور را خرابه کنید، کشور باید به سمت اشتغال برود و کلی گویی و حرف درمانی مشکلی را حل نمی‌کند.

در ادامه طباطبایی اظهار داشت: ما باید رشد درون زا و برون نگری و افزایش صادرات داشته باشیم، همه می دانند دولت در چه شرایطی تنش سیاسی کار کرده است، ما در گذشته روزانه ۲۰ میلیون لیتر واردات بنزین داشتیم و امروز به ۵ میلیون رسیده است، اگر این کار مثبت نیست پس دوستان بگویند کار مثبت چیست؟
 

ادامه دارد…

برچسب ها: ,