گروه: شغل
تاریخ: ۱۳:۱۹ :: ۱۳۹۸/۰۷/۲۳

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز، امینیان فرماندار هشترود در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با اشاره به ضرورت و اهمیت مسئله نشاط و شادابی اجتماعی خصوصا برای جوانان در جامعه گفت: نشاط حاصل احساس رضایت پایدار فرد از وضعیت خود در جامعه می‌باشد. او همچنین از […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز، امینیان فرماندار هشترود در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با اشاره به ضرورت و اهمیت مسئله نشاط و شادابی اجتماعی خصوصا برای جوانان در جامعه گفت: نشاط حاصل احساس رضایت پایدار فرد از وضعیت خود در جامعه می‌باشد.

او همچنین از اداره ورزش و جوانان خواست تا نسبت به راه‌اندازی سازمان‌های مردم نهاد و NGO‌ها در حوزه امور مربوط به جوانان اقدام کرده و تحلیل آماری دقیقی از وضعیت (اشتغال، ازدواج، تحصیل و …) جوانان تا جلسه آینده ارائه نماید.

امنیان گفت: وجود کلینیک‌های مشاوره ازدواج و طلاق ظرفیت بسیار مهمی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی است.

او گفت: در امور جوانان نیازمند تغییرنگاه به سمت شغلهاى جدید و پایدار در بخش خدمات از جمله فناورى اطلاعات، گردشگری، شرکت هاى دانش بنیان می‌باشیم.

او گفت: برای اولین بار در سطح استان در هشترودقبل از ازدواج ۶ ساعت جلسه شامل مشاور حقوقی، روان شناختی و احکام و اخلاق برای زوجین برگزار خواهد شد.

امنیان افزود: ۹۰ دقیقه از این ۶ ساعت جلسه بهداشتی , ۴۵ دقیقه جلسه حقوقی , ۹۰ دقیقه جلسه روان شناختی و ۹۰ دقیقه هم جلسه احکام و اخلاق خواهد بود.

او خواستار تقویت امید به زندگی در جوانان را از مسئولین خواستار شد و افزود: توجه به بخش کلاس‌های کارآفرینی و دانش‌های فن آوری باید در اولویت باشند.

امینیان با بیان اینکه در بسیاری از اوقات برنامه‌هایی که به منظور ساماندهی امور جوان تنظیم می‌شود متناسب با مقتضیات روز نبوده گفت: این مسئله ریشه در ناآگاهی برنامه ریزان از مسائل و مشکلات جوانان و عدم شناخت درست مدیران از تغییرات در جهان امروز دارد.

این مطلبو از دست ندید!  تجمع کارگران قند شوش مقابل فرمانداری

او افزود: اینکه در جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان دستگاه‌ها به ارائه گزارش عملکرد ذاتی خود می‌پردازند نشان می‌دهد همچنان با فلسفه تشکیل جلسات که ارائه نظرات کارشناسی و تخصصی پیرامون راه‌های برون رفت از مشکلات (اشتغال، ازدواج، اوقات فراغت و …) جوانان هست خارجی هستند.

او گفت: بار‌ها نسبت بر حضور خود جوانان از قشر‌های مختلف به منظور ارائه نظرات و دیدگاه هایشان در جلسات تاکید کرده ایم، اما متاسفانه این مسئله به فراموشی سپرده می‌شود.

اوافزود: مادامی که فاصله بین ما و جوانان برداشته نشود قادر به حل مشکلات موجود در این حوزه نخواهیم بود و این فاصله پر کردنی نیست مگر با پیشگام شدن برای گفتگو با خود آنان و دعوت از آنان به منظور حضوری فعال و مشارکت جویانه جهت حل مشکلاتشان.

فرماندار هشترود با بیان اینکه امروز مشکل عمده و اصلی ما در امور مربوط به جوانان مسئله اشتغال آن‌ها می‌باشد گفت: در سال‌های گذشته عمده اشتغال به ترتیب در بخش صنعت، کشاورزی و سپس امور خدماتی بوده است

او گفت: امروز نیازمند ایجاد تغییر در نگاه به سمت اشتغال گردشگری، مشاغل خدماتی و دانش‌های جدید (استارت آپ‌ها، فناوری‌های نو و ..) می‌باشیم که اخیرا رهبر معظم انقلاب در بازدیدی که از شرکت‌های دانش بنیان و فناوری‌های برتر داشتند بر حرکت به سمت دانش روز در عرصه فناوری تاکید کردند.