ضرورت توجه و تجهیز بقاع متبرکه برای توسعه گردشگری

0
اشتراک

ضرورت توجه و تجهیز بقاع متبرکه برای توسعه گردشگری

سید نورالله جنتی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج، اظهار کرد: بقاع متبرکه نقش مهمی در توسعه فرهنگی هر جامعه دارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تعدد امامزادگان در این استان، افزود: بیش از ۲۶۰ امامزاده واجب‌ تکریم در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

وی وجود بقاع متبرکه در استان را منبع مهمی برای توسعه گردشگری و جذب گردشگران دانست و یادآور شد: هر ساله میلیون‌ها زائر برای زیارت قبور مبارک این بزرگواران وارد استان می‌شوند.

این مسوول بر توجه، تجهیز و استفاده از این ظرفیت مهم و باارزش برای رونق و توسعه گردشگری و اقتصاد استان تاکید کرد و گفت: باید با همکاری دیگر دستگاه‌ها و مسوولان از این ظرفیت به درستی استفاده کنیم.

جنتی‌پور با بیان اینکه امامزادگان یکی از مکان‌های مهم و مورد توجه مردم و گردشگران است، گفت: باید این اماکن به تجهیزاتی مانند اتاق اسکان، سرویس بهداشتی، بازارچه و احداث جاده مناسب برای دسترسی آسان و ایاب و ذهاب مردم تجهیز شوند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وجود امامزادگان شاخص در استان، گفت: اکثر این امامزادگان از نوادگان امام موسی کاظم (ع) هستند ضمن اینکه برخی مانند بی‌بی حکیمه (س) فرزند مستقیم ایشان بوده و هر ساله زائران زیادی از استان‌ها و حتی کشورهای دیگر به زیارت این بانوی بزرگوار می‌آیند.

وی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را یکی از دستگاه‌های موثر در توجه و تجهیز امامزادگان و بقاع متبرکه عنوان کرد و گفت: این دستگاه می‌تواند در تجهیز برخی امکانات گردشگری در این مکان‌ها نقش مهمی ایفا کند.

این مسوول با اشاره به برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی در این اماکن، گفت: سالانه برنامه‌های متعددی مانند طرح آرامش بهاری، نشاط معنوی، طرح ضیافت و مناسبت‌های ملی و مذهبی در این مکان‌های مذهبی برگزار می‌شود.

جنتی‌پور، توجه و تجهیز بقاع متبرکه را راهی موثر در توسعه و رونق گردشگری و ارتقای اقتصاد هر استان بیان کرد و با اشاره به در پیش رو بودن ایام نوروز، گفت: اگر از هم‌اکنون به این موضوع توجه کرده و اقدامات لازم را جهت رفاه و آسایش بیشتر گردشگران انجام دهیم شاهد حضور بیشتر مردم، مسافران و گردشگران در این ایام در استان خواهیم بود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.