ضرورت تقویت تجهیزات مراکز آتش‌نشانی استان مرکزی

0
اشتراک

ضرورت تقویت تجهیزات مراکز آتش‌نشانی استان مرکزی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از اراک به نقل از روابط عمومی استانداری مرکزی، محمود زمانی قمی ضمن همدردی با آتش‌نشانان حادثه ساختمان پلاسکو، اظهار کرد: آموزش نیروهای آتش‌نشان و‌ تقویت امکانات و تجهیزات مراکز آتش‌نشانی استان از موضوعات ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار مرکزی افزود: اگر در دولت گذشته که با وضع اعتباری خوبی روبرو بود یک یا دو میلیارد از درآمد ارزی برای رفع مشکلات این بخش به کار گرفته می‌شد، امروز در این حوزه وضع بهتری داشتیم در هر حال ما باید به وظیفه خود عمل کرده و در حد مقدورات دولت برای رفع مشکلات تلاش کنیم.

وی بیان کرد: لازم است برای رفع برخی نواقص و نیازهای ایستگاه‌های آتش‌نشانی از حوزه اعتبارات استانی کمک گرفته شود.

زمانی قمی با بیان اینکه رفع همه نیازها و تنگناها به سادگی امکان‌پذیر نیست اما با بررسی می‌توان بخشی از نیازها را رفع کرد، گفت: نشستی با حضور مسئولان سازمان برنامه و بودجه استان، حوزه عمرانی، شهرداری و شورای اسلامی شهر اراک برگزار می‌شود و توان استان و نیازهای امدادی و ایمنی آتش‌نشانی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی افزود: مسائل و مشکلات این حوزه با حضور مدیریت ارشد استان در چند جلسه و با دستورکارهای مشخص  بررسی خواهد شد.

زمانی‌قمی با بیان اینکه رفع مشکلات آتش‌نشانان نیازمند تصمیمات ملی است، گفت: با هماهنگی دیگر استانداران نامه‌ای را در این زمینه تهیه و حرف‌های مشترک را در این نامه قید خواهیم کرد و به دولت ارائه می‌کنیم تا در کشور هم در این زمینه اقدامات اساسی صورت بگیرد و اعتباری برای این امر اختصاص یابد.

استاندار مرکزی با اشاره به استقرار شرکت‌های پتروشیمی و پالایشگاه در این استان، تصریح کرد: این امر استقرار ایستگاه تخصصی مقابله با مواد شیمیایی در استان را دوچندان می‌کند زیرا استان مرکزی محل مبادله انرژی در مرکز ایران است و دارای متنوع‌ترین محصولات پتروشیمی و همچنین پالایشگاه نفت است.

وی اظهار کرد: برخی مشاغل مقدس هستند و شغل آتش نشانی به علت نجات جان انسان ها از جایگاه ارزشمندی برخوردار است.

زمانی‌قمی افزود: آتش نشانان با وجود کمبودها و نیازهای ضروری برای مهار حوادث، خود را به دل آتش می‌زنند و این نمونه کامل ایثار است.

استاندار مرکزی ادامه داد: آثار مثبت حادثه پلاسکو توجه به حوزه امنیت و توجه به زندگی انسان‌ها است که در برخی ادارات و نهادها توجه به این مقوله افزایش یافته است.

در ادامه این نشست کارکنان آتش‌نشانی بخش‌هایی از نیازها و توانمندی مجموعه آتش‌نشانی اراک را تشریح کردند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.