تاریخ: ۱۲:۴۵ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
ضرورت انجام آمایش زیست محیطی برای استقرار کلبه های شناور در تالاب انزلی

احسان هادی پور ریاست اداره کل محیط زیست شهرستان بندرانزلی در صحبت با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در ارتباط با راه‌اندازی کلبه‌های شناور در تالاب انزلی گفت: هر عاملی که باعث خراب کردن زیست محیط گردد، مطمئنا ناپایداری بهمراه دارد. وی با بیان اینکه کلبه‌هایی که در تالاب راه‌اندازی می‌شوند باید […]

آمایش زیست محیطی برای حضور کلبه های شناور در تالاب انزلی /محافظت طبیعت نیازمند ثروت استاحسان هادی پور ریاست اداره کل محیط زیست شهرستان بندرانزلی در صحبت با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در ارتباط با راه‌اندازی کلبه‌های شناور در تالاب انزلی گفت: هر عاملی که باعث خراب کردن زیست محیط گردد، مطمئنا ناپایداری بهمراه دارد.

وی با بیان اینکه کلبه‌هایی که در تالاب راه‌اندازی می‌شوند باید استانداردهای زیست محیطی را رعایت کنند، اضافه کرد: کلبه‌های شناور باید در فصل مناسب در تالاب مستقر شوند، چراکه در زمان کوچ بعضی از گونه‌های حیات وحش به منطقه، این کلبه‌ها برای این گونه‌ها مزاحمت ایجاد می‌کنند.

ریاست اداره کل محیط زیست شهرستان بندرانزلی تصریح نمود: افرادی که می‌خواهند در تالاب سرمایه گذاری کنند، باید تمکن مالی دارا باشند. باید قایق‌های موجود در تالاب دارای نرمال کافی باشند و علاوه بر این باید در تالاب بر ورود گردشگر نظارت کافی گردد و افرادی که در تالاب هستند، ضمانت‌های لازم را باید دارا باشند تا تخلف های زیست محیطی را انجام ندهند.

این مطلبو از دست ندید!  خوزستان|نماینده مردم اندیمشک در مجلس: توسعه محیط زیست نیازمند توسعه فرهنگ عمومی است

وی دنبال کرد: برای استقرار کلبه‌های شناور در تالاب انزلی باید آمایش زیست محیطی صورت گیرد تا مشخص گردد که در چه زمان و مکانی این کلبه‌ها می‌توانند فعالیت کنند، بنابراین در صورت انجام این بررسی‌ها و آمایش‌ها ما قبول کننده استقرار این کلبه‌ها در تالاب می باشیم.