گروه: مسافرت
تاریخ: ۱:۵۹ :: ۱۳۹۶/۱۰/۳۰

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از آسوشیتدپرس؛ به رغم محدودیت‌های اعمال شده از سوی دولت ترامپ، صنعت گردشگری در کوبا رکورد زد. ۷ ۷ میلیون بازدید کننده و جذب بیشتر از ۳ میلیارد دلار به اقتصاد این کشور از این محل، موجب شده تا […]

صنعت گردشگری در کوبا رکورد زدبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از آسوشیتدپرس؛ به رغم محدودیت‌های اعمال شده از سوی دولت ترامپ، صنعت گردشگری در کوبا رکورد زد.

۷ ۷ میلیون بازدید کننده و جذب بیشتر از ۳ میلیارد دلار به اقتصاد این کشور از این محل، موجب شده تا سال ۲۰۱۷ برای صنعت گردشگری این کشور، یک رکورد تاریخی به شمار آید.

طی سال گذشته بیشتر از ۶۱۹ هزار آمریکایی از کوبا دیدن کرده اند که این تعداد شش برابر از زمان پیش از رئیس جمهوری اوباما زیادتر هست، علی رغم این رونق و افزایش ۱۸ درصدی جهانگردان در سال ۲۰۱۶، صاحبان رستوران‌های خصوصی و هتل‌ها و مسافرخانه جدیدا از کاهش چشمگیر درآمد خود از این ناحیه حرف می‌گویند.

رونق گردشگری در کوبا زمانی رقم خورد که اوباما و رائول کاسترو در ماه دسامبر سال ۲۰۱۴ اعلام نمودند که می خواهند ارتباطات دیپلماتیک دو کشور را دوباره برقرار کرده و به سمت عادی سازی مناسبات دو کشور حرکت کنند. به دنبال این تصمیم کشتی‌های کروز آمریکا راهی خلیج هاوانا گردیدند و شرکت‌های هواپیمایی آمریکایی پرواز‌های منظمی را به تمامی شهر‌های کوبا ایجاد کردند.

در حالی که آمریکا سفر گردشگران این کشور را به کوبا ممنوع کرده هست، هنوز آمریکایی‌ها می‌توانند برای اغراض خواص من جمله فعالیت‌های مذهبی و تعاملات فرهنگی «مردم با مردم» به کوبا سفر کنند.

طبق سیاست جدید دولت ترامپ سفر‌های متاثر از تعاملات مردم با مردم منحصرا در قالب تور‌های گردشگری قابل انجام هست که این امر عموما به توان بلقوه بخش حمل و نقل و تورگردانی کوبا بستگی دارد. بنابراین این سیاست، زیادی از صاحبان اکتساب و کار خصوصی در آمریکا، کمتر تمایل به دیدار از کوبا نشان می‌دهند.

خوزه لوئیس پرلو کارشناس گردشگری در دانشگاه هاوانا می‌گوید: در سال ۲۰۱۷ حدود ۵۴۱ قایق مسافرکش کروز به کوبا سفر کرده اند در حالیکه این رقم در سال گذشته ۱۸۴ هزار فروند بود. عمده مسافران این کروز‌ها آمریکایی می باشند.