گروه: بلیط
تاریخ: ۱۰:۵۱ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
صفر تا صد سفر به روسیه برای جام جهانی

خبرگزاری میزان: مسکو تاحالا نقش پررنگی در توسعه‌ی دولت روسیه و در حقیقت تمام دنیا بازی کرده هست. علی رغم اینکه این شهر دارای تاریخی شگرف هست، اما هنوز برای زیادی از گردشگران ارزش‌های آن مخفی مانده هست. چند روز زیادتر به آغاز جام جهانی باقی نمانده و بعضی هایمان آماده سفر به روسیه هستیم […]

خبرگزاری میزان: مسکو تاحالا نقش پررنگی در توسعه‌ی دولت روسیه و در حقیقت تمام دنیا بازی کرده هست. علی رغم اینکه این شهر دارای تاریخی شگرف هست، اما هنوز برای زیادی از گردشگران ارزش‌های آن مخفی مانده هست.

چند روز زیادتر به آغاز جام جهانی باقی نمانده و بعضی هایمان آماده سفر به روسیه هستیم تا مسابقات جام جهانی را از نزدیک تماشا کنیم. اگر نخستین بار هست به این کشور عزیمت می کنید، احتیاج دارید اطلاعاتی را در مورد این کشور بدانید تا در زمان مسافرت به مشکل برنخورید. قطعا محل اقامت و هزینه های آن، نوع حمل و نقل، غذاها و وضع آب و هوایی از مسائل مهمی می باشند که باید در مورد آنان زیادتر بدانید. در این مطلب به این مباحث پرداخته ایم.

صفر تا صد سفر به روسیه برای جام جهانی

اطلاعات ضروری

اختلاف ساعت با تهران: ۰۰:۳۰-

زبان رسمی: روسی

واحد پول رسمی: روبل (RUB)

نرخ مبدل ارز: ۱۰۰ روبل=۱.۵۲ دلار آمریکا

فرودگاه: فرودگاه بین آلمللی شرمتیوو (SVO)-فرودگاه بین ‌المللی Domodedovo (DME)

وضع آب و هوایی

۵۲ دلار آمریکامسکو اغلب وقت ها در ماه‌های مه تا سپتامبر آب و هوای خوشایندی دارد. در ماه‌های ژوئن و آگوست هم هوا اندکی گرم و مرطوب هست. اما بقیه‌ی طول سال، این شهر سرد و یخ زده هست. به به صورتی که طبق معمول در ماه‌های نوامبر تا مارس زمین پوشیده از برف خواهد گردید.

هزینه‌ی هاستل

مسکو از نظر هاستل‌ها واقعا در وضع خوبی به سر می‌برد و تنوع در آن خیز می‌زند که البته به معنای ارزان بودن نیست. به صورت میانگین بیشتر هاستل‌های این شهر برای یک شب اقامت در اتاقی اشتراکی هزینه‌ای بین ۵۰۰ تا ۱,۲۰۰ روبل هزینه در بر دارند. اگر تمایل دارید در اتاق‌های خصوصی (یک تخت خواب، دو تخت خواب، تخت خواب دونفره) اقامت دارا باشید، باید به ازای هر شب اقامت حدود ۱,۰۰۰ تا ۲,۷۰۰ روبل هزینه بپردازید. البته اگر اندکی جستجو کنید توان دارید اتاق‌های ارزان‌تری هم پیدا کنید.

هزینه‌ی اقامت در هتل

مسکو شهری هست که حتی علی رغم استانداردهای اروپایی به واقع بسیار گران شمرده می‌شود. هتل‌های سطح پایین‌ توان دارند اندکی مقرون به صرفه باشند اما به همان اندازه هم سطح کیفیت آن‌ها پایین می‌آید. زمانی هم که بخواهید به هتل‌های تجارتی و سطح بالا بروید احساس می کنید که دارید در گران‌ترین هتل‌های جهان قدم می گذارید که تقریبا همین گونه هم هست. اگر بخواهیم قیمت‌ انواع هتل را در این شهر طبق کیفیت و ستاره دسته بندی کنیم، نتیجه به توصیف زیر می باشد:

۱ ستاره ۶۰۰ تا ۲,۴۰۰ روبل

۲ ستاره ۸۴۷ تا ۴,۲۰۰ روبل

۳ ستاره ۱,۳۰۰ تا ۸,۲۷۷ روبل

۴ ستاره ۲,۸۳۲ تا ۱۰,۹۱۵ روبل

۵ ستاره ۴,۵۰۰ تا ۱۵,۹۸۹ روبل

متوسط نرخ مواد غذایی

اگر بخواهیم قیمت‌ انواع هتل را در این شهر طبق کیفیت و ستاره دسته بندی کنیم، نتیجه به توصیف زیر می باشد:صبحانه: اگر هتل مقصدتان این وعده‌ی غذایی را ارایه نمی کرد توان دارید در رستوران‌ها و کافه‌های محلی با هزینه‌ی شایسته ای یک وعده صبحانه‌ی سبک را میل کنید. (۲۴۰ تا ۴۰۰ روبل)

(۲۴۰ تا ۴۰۰ روبل)ناهار: رستوران‌های محلی امکان دارد برای توریست‌ها اندکی گیج کننده باشد، اما اگر بتوانید این مشکل را نادیده بگیرید هزینه‌های شما کمتر خواهد گردید. (۳۰۰ تا ۶۰۰ روبل)

(۳۰۰ تا ۶۰۰ روبل)شام: پیشنهاد می‌کنیم از رستوران‌های محلی غذا تهیه کنید. (۴۰۰ (۴۰۰ تا ۸۰۰ روبل) اگر دوست دارید خودتان آشپزی کنید، بسته به اینکه به کدام سبک از غذای غربی یا آسیایی علاقمند باشید، می‌توانید مواد غذایی مورد احتیاج یک هفته‌تان را با پرداخت به ترتیب حدود۲,۴۷۱ و۱,۸۴۸ روبل تهیه کنید.

صفر تا صد سفر به روسیه برای جام جهانی

هزینه‌ی حمل و نقل

در کمال خوشبختی بر خلاف هزینه‌‌های اقامتی و غذایی، هزینه‌ی استفاده از سامانه حمل و نقل عمومی این شهر بسیار ارزان‌تر هست.

تاکسی از فرودگاه تا مرکز شهر ۲,۴۰۰ تا ۳,۵۰۰ روبل

قطار از فرودگاه SVO تا مرکز شهر ۳۴۰ روبل

قطار از فرودگاه DME تا مرکز شهر ۴۰۰ روبل

هر ۳ کیلومتر جابجایی با تاکسی در شهر ۳۰۰ تا ۵۰۰ روبل

بلیط مترو در شهر ۴۰ روبل

اگر می‌دانید تعداد سفرهایتان فراوان هست و از ۱ تا ۷ روز در این شهر اقامت دارید، پیشنهاد ما خرید کارت‌های هوشمند زیر، جهت استفاده نامحدود از سامانه حمل و نقل عمومی این شهر هست تا در هزینه‌هایتان مقداری صرفه جویی کنید:

کارت هوشمند ۱ روزه-اعتبار تا ۲۴ ساعت بعد از فعال سازی-۲۱۰ روبل

کارت هوشمند ۳ روزه- ارزش تا ۳ روز بعد از خرید-۴۰۰ روبل

کارت هوشمند ۷روزه-اعتبار تا ۱ هفته بعد از خرید-۸۰۰ روبل

کارت‌های ۳۰، ۹۰ و ۳۶۵ روزه هم وجود دارند، از آنجایی که طبق معمول مسافرت‌ها زیادتر از ۱ هفته به طول نمی‌انجامد، پس دلیلی برای ذکر آن‌ها وجود ندارد.

ویزا

برای سفر به روسیه احتیاج به ویزا دارید. ویزای توریستی یا روادید گردشگری روسیه برای افرادی صادر می‌شود که به منظور گردشگری و بازدید از جاذبه‌های گوناگون، می خواهند به این کشور سفر کنند. مدت ارزش ویزای توریستی روسیه طبق مدت رزرو هتل و مطابق تاریخ پرواز تعیین می‌شود، در نتیجه موقع خرید بلیط و رزرو هتل باید دقت کنید، چون تغییر ارزش ویزا امکان‌پذیر نیست.

این مطلبو از دست ندید!  لغو دریافت عوارض بلیت سینما‌ از سوی شهرداری/ اصفهان میزبان جشنواره فیلم کودک/ حواشی حضور خواننده قدیمی در یک فیلم

زبان

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که در سفر به روسیه امکان دارد با آن رو به رو شوید، زبان و برقرار کردن رابطه هست. در ایستگاه‌های قطار زیادتر نشانه ها با الفبای سیریلیک نوشته می‌شوند. زیادتر فروشندگان بلیط، زبان انگلیسی گفت وگو نمی‌کنند. در نتیجه بد نیست که پیش از سفر این الفبا را یاد بگیرید به ویژه اگر قرار هست مستقل عزیمت کنید. در حالتی که با تور به روسیه عزیمت کنید از این بابت مشکلی ندارید و راهنمای تور شما را معیت و راهنمایی می‌کند.

سفر بین شهری

پروازهای داخلی در روسیه یکی از روش‌های سفر بین شهری می باشند. پروازهای شهرهای بزرگ را باید از قبل رزرو کنید اما برای شهرهای کوچک می‌توانید پیش از پرواز در فرودگاه بلیط تهیه کنید. برای طی کردن مسافت‌های کوتاه‌تر می‌توانید از قطار استفاده کنید. قطارهای سریع‌السیر بین مسکو و سن پترزبورگ این مسافت را در ۴ ساعت طی می‌کنند.

اتوبوس‌ انتخاب دیگری هست که برای سفر بین شهری می‌توانید موردنظر دارا باشید. اتوبوس‌های دولتی از ایستگاه‌های تعیین شده حرکت می‌کنند در حالی که اتوبوس‌های خصوصی طبق معمول از ایستگاه‌های قطار حرکت دارند.

خرید

خرید در روسیه تجربه‌ای منحصربه‌فرد هست. اما هنگام خرید کالاها و سوغات این نکته را در نظر دارا باشید که خارج شدن بعضی کالاها از روسیه ممنوع هست؛ به طور مثال اشیایی که دارای ارزش فرهنگی می باشند. تا جایی که می‌توانید چیزی نخرید که هنگام خارج شدن از کشور، موجب دردسر گردد. رسید کالاهای خریداری شده را نگه دارید. این گواهی‌ها از طریق وزارت فرهنگ روسیه قابل دریافت می باشند.

صفر تا صد سفر به روسیه برای جام جهانی

زمان مناسب برای سفر

زیادتر گردشگران از زمستان‌های سرد روسیه واهمه دارند. خوب ترین زمان برای سفر به این کشور دیدنی، فصل تابستان یعنی از اوایل ژوئن تا اواسط سپتامبر هست. در فصل بهار وقایع فرهنگی و جشن‌های مختلفی در روسیه برگزار می‌شود. فصل پاییز هم برای شرکت در فستیوال‌های مختلف، مناسب هست اما آسمان ابری هست و دمای هوا کاهش پیدا می‌کند. دو ماه گذشته از آغاز زمستان یعنی از ماه دسامبر، سرمای هوا آغاز می‌شود. در این فصل، شهرها به زیبایی زیر پوششی سفید از برف مخفی می‌شوند. سکوت و تمیزی هوا و همین‌طور روزهای آفتابی، فرصتی عالی را برای اسکی و سورتمه‌سواری فراهم می‌کند.

آب‌ و هوا:

این اندیشه که سرمای ابدی و برف و یخ همهٔ خیابان‌ها و شهرهای روسیه را دربر گرفته هست در بین بیشتر مردم جهان پذیرفته شده‌است، اما این آب‌وهوا منحصرا ذی ربط به بخش شمالی روسیه هست. آب‌وهوای ناحیه جنوب غربی میانه رو و نیمه مرطوب، و نواحی جنوب شرقی میانه رو و خشک هست. میانگین دمای مسکو و سنت‌پترزبورگ در تابستان ۳۲ درجه سانتی گراد، و در زمستان ۲۵- درجه هست.

ساعت اداری:

بانک‌ها و ادارات دولتی طبق معمول از دوشنبه تا جمعه و از ساعت ۸ صبح تا ۵ عصر مشغول به کارند. رستوران‌ها نیز از ساعت ۱۱:۰۰ صبح به بعد مشغول به کارند.

خدمات پزشکی:

خدمات پزشکی معمولی، به‌ویژه خدمات اورژانس بصورت رایگان عرضه می‌شود. کیفیت جایگاه ها درمانی عمومی مقداری پایین‌تر از جایگاه ها درمانی کشورهای مدرن اروپایی هست، و پیدا کردن پزشکی که به زبان انگلیسی مسلط باشد طبق معمول مقداری سخت هست. البته در شهرهای بزرگتری مثل مسکو و سنت پترزبورگ، جایگاه ها درمانی خصوصی باکیفیت مناسب بصورت شبانه‌روزی مشغول به کارند.

انعام:

اگر در رستوران‌ها، قسمتی از مبلغ فاکتورتان به‌عنوان حق سرویس لحاظ نشده بود، می‌توانید ۱۰% انعام در نظر بگیرید. به راننده تاکسی که در اختیارتان قرار می‌گیرد به ازای هر ۸ ساعت کار ۵ تا ۸ دلار انعام داده می‌شود.

مسکو:

این شهر، با جمعیتی در حدود ۱۱٫۵ ۵ میلیون نفر، بزرگ‌ترین شهر اروپا به شمار می‌رود. مسکو در بخش غربی روسیه و بر روی رودخانه‌ای به همین اسم قرارگرفته هست. آب‌وهوای سرد زمستانی و گرم و خشک تابستانی مهم‌ترین مشخصه این شهر ثروتمند هست. معماری‌های فوق‌العاده روسی، بناهای زیبا، و نزدیکی جاذبه‌های گردشگری به یکدیگر، گردشگران زیادی را هر ساله به این شهر می‌کشانند. کاخ کرملین، میدان سرخ، کلیسای سنت باسیل، تئاتر بولشوی، و آسمان نمای مسکو از مهم‌ترین جاذبه‌های این شهر می باشند.

سنت پترزبورگ:

شهر پتر مقدس که با القابی مثل ونیز شمالی، یا موزه‌ای در فضای باز نیز شناخته می‌شود بدون اغراق یکی از زیباترین شهرهای جهان هست. این شهر در شمال غربی روسیه و در کناره‌های رود نِوا قرار دارد. شب‌های سفید این شهر، موزه آرمیتاژ، کلیسای جامع سنت پتر، و کاخ پطرهوف بخش کوچکی از دیدنی های شهر کاخ ها، کانال ها، و کلیساها می باشند.